| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
haralanov BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 20, 2007 Мнения: 144 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Юни 10, 2007 2:09 pm Заглавие: |
|
|
Пълен ужас
Не съм и предполагал, че може да е толкова зле. Преди време си носих CD-то там и го сравнявахме точно с модела, за който говориш. Разликата обаче беше огромна, в полза на ламповото, въпреки че детайлът в звученето му малко бледнееше в сравнение с моя плеър, но като натуралност и емоционалност беше доста по-добре. (но все пак на светлинни години от качествените и скъпи японски събратя)
Проблема е там, че наистина вече не мога да понасям дървения и плосък звук на цд-то ми и трябва да си взема нов DAC (като транспорт ми върши чудна работа). Но на пазара в момента явно не се предлага нищо стойностно, поне не в ценовия клас под 5000лв за съжаление
Почти всички производители напоследък гонят само големите печалби и влагат максимално некачествени компоненти в продуктите си, което е наистина разочароващ факт  _________________ E=mc^2 +/-3dB |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Borislav Uzunov BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 11, 2005 Мнения: 621 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Юни 10, 2007 3:09 pm Заглавие: |
|
|
| haralanov написа: |
Проблема е там, че наистина вече не мога да понасям дървения и плосък звук на цд-то ми и трябва да си взема нов DAC (като транспорт ми върши чудна работа). Но на пазара в момента явно не се предлага нищо стойностно, поне не в ценовия клас под 5000лв за съжаление
Почти всички производители напоследък гонят само големите печалби и влагат максимално некачествени компоненти в продуктите си, което е наистина разочароващ факт  |
Ако търсиш нещо което да носи името на определена марка, сигурно си прав, ноо има хора които могат в такъв бюджет да направят....невъзможното.
Сещам се за един пример Accuphase срещу едно модвано Sony CDP-970 което даже не е и есприт
http://www.bgaudio.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2356&postdays=0&postorder=asc&start=0 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
toroid има сериозен опит


Регистриран на: May 26, 2005 Мнения: 750 Местожителство: София-Люлин-Борово
|
Пуснато на: Нед Юни 10, 2007 4:39 pm Заглавие: |
|
|
| Rumen Suvandjiev написа: |
Точно от този магазин аз лично никак не съм доволен и не го препоръчвам!
Продадоха ми DVD, което даде дефект още от самото начало, ремонтираха го няколко пъти, като след всеки ремонт работеше по няколко часа и спираше отново. И така ... втора година. Още е там !!! |
Аз за колони да погледе му го предложих.А те не са податливи на лесна повреда като DVD и др.електроники.....  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rumen Suvandjiev BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004 Мнения: 1953 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Юни 10, 2007 9:18 pm Заглавие: |
|
|
| toroid написа: | Аз за колони да погледе му го предложих.А те не са податливи на лесна повреда като DVD и др.електроники.....  |
А аз го предупредих, че това са непочтени търговци. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
N.Jordanov има опит


Регистриран на: Aug 23, 2005 Мнения: 284 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юни 11, 2007 8:40 am Заглавие: |
|
|
Аз си купих колоните от там и съм много доволен.
Взех ги почти на половин цена от тази в Европа.
DVD-то също съм го купувал от там и досега нямам проблеми.
И дано да нямам в скоро време
И двете неща ги взех доста изгодно и съм доволен от момчетата.
@Rutcho : Предполагам, че DVD-то ти е Xoro.
С тези китайски части явно е много зле положението ... _________________ _________
Sidesk - Multimedia software
http://www.sidesk.org |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Removed

Регистриран на: Sep 23, 2008 Мнения: -23
|
Пуснато на: Пон Юни 11, 2007 10:25 am Заглавие: |
|
|
| toroid написа: |
Аз за колони да погледе му го предложих.А те не са податливи на лесна повреда като DVD и др.електроники.....  |
Кой ти каза това?! Питай мен дали не са податливи на повреди, от ремонти не мога да седна да си върша сериозната работа. Не само, че са податливи, но и напоследък взеха да слагат некачествени компоненти почти навсякъде, дори и в скъпи модели, с цел да "избутат" някак си до края на гарнционния срок и после... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
toroid има сериозен опит


Регистриран на: May 26, 2005 Мнения: 750 Местожителство: София-Люлин-Борово
|
Пуснато на: Пон Юни 11, 2007 11:05 am Заглавие: |
|
|
Както виждаш накрая съм сложил
Е,щом не можеш да "четеш"подтекста на символите...............Въпреки това не си съвсем прав,разликата м/у колони и финна електроника е значителна но тук не е мястото за такава дискусия! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pacy4 чете и пита


Регистриран на: May 17, 2007 Мнения: 30 Местожителство: SZ
|
Пуснато на: Пон Юни 11, 2007 1:41 pm Заглавие: |
|
|
В Sofia Audio Centre Mission не ги предлагат вече.
Цената на Focal 714V e 1200 за двете(крайна цена).Засега се насочвам към тях. Мисля скоро да ида да ги чуя. Следващият модел 716V са вече 1800,което ми идва много. Focal 807V са 1500лв.
Някой има ли лични впечатления от Focal JMlab Chorus 714 V?
Не искам да купувам от ebay или от друго място където не мога да чуя колоните. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rumen Suvandjiev BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004 Мнения: 1953 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юни 11, 2007 3:31 pm Заглавие: |
|
|
| pacy4 написа: | | Не искам да купувам от ebay или от друго място където не мога да чуя колоните. |
Това е правилно.
Разходи се и по другите магазини.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pacy4 чете и пита


Регистриран на: May 17, 2007 Мнения: 30 Местожителство: SZ
|
Пуснато на: Пон Юни 11, 2007 3:55 pm Заглавие: |
|
|
| Rumen Suvandjiev написа: | | pacy4 написа: | | Не искам да купувам от ebay или от друго място където не мога да чуя колоните. |
Това е правилно.
Разходи се и по другите магазини.... |
Кои и къде са другите магазини, на които мога да се доверя ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
N.Jordanov има опит


Регистриран на: Aug 23, 2005 Мнения: 284 Местожителство: София
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pacy4 чете и пита


Регистриран на: May 17, 2007 Мнения: 30 Местожителство: SZ
|
Пуснато на: Вто Юни 12, 2007 6:53 am Заглавие: |
|
|
Мерси много за линковете...
Някой има ли инфо за Monitor Audio Bronze BR5,Dali Concept 8
,Dali Ikon 6?
Последната промяна е направена от pacy4 на Вто Юни 12, 2007 9:28 am; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
N.Jordanov има опит


Регистриран на: Aug 23, 2005 Мнения: 284 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Юни 12, 2007 8:11 am Заглавие: |
|
|
А бе човек ... отиди да слушаш. Това е все пак DIY сайт.
Не е важно мнението на другите, а в крайна сметка трябва на теб да ти харесат!
Вземи си любимите дискове с музика и тръгвай по магазините.
За тези пари няма универсални колони!
Ако толкова много държиш на мнението на другите питай :
http://www.testberichte.de/
http://www.stereo.ru/
http://www.audioreview.com/ _________________ _________
Sidesk - Multimedia software
http://www.sidesk.org |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pacy4 чете и пита


Регистриран на: May 17, 2007 Мнения: 30 Местожителство: SZ
|
Пуснато на: Вто Юни 12, 2007 8:39 am Заглавие: |
|
|
| N.Jordanov написа: | | А бе човек ... отиди да слушаш. |
ОК, петък ще ида! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|