| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
mitakaaa7 чете

Регистриран на: Oct 21, 2007 Мнения: 13 Местожителство: Софиа
|
Пуснато на: Сря Ное 28, 2007 10:27 pm Заглавие: |
|
|
| А какво се случва, когато басрефлекторът е на задния панел разположен по оста говорителя (точно зад него)? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
StefanStefanov BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004 Мнения: 2191 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Ное 29, 2007 9:29 am Заглавие: |
|
|
| Не трябва да държиш озвучителното тяло близо до стената! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Removed

Регистриран на: Sep 23, 2008 Мнения: -23
|
Пуснато на: Чет Ное 29, 2007 11:59 am Заглавие: |
|
|
| guitman написа: | | Където искаш, може дори и на задния панел, само гледай ако е на предния да не е прекалено близо до басовия говорител. |
Точно до него трябва да е, колкото се може по-близо. Но от естетическа гледна точка може и по-далече. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
npn отстранен

Регистриран на: Sep 18, 2007 Мнения: 303 Местожителство: plovdiv
|
Пуснато на: Чет Ное 29, 2007 2:03 pm Заглавие: |
|
|
| Audiomaster написа: | | guitman написа: | | Където искаш, може дори и на задния панел, само гледай ако е на предния да не е прекалено близо до басовия говорител. |
Точно до него трябва да е, колкото се може по-близо. Но от естетическа гледна точка може и по-далече. |
Близкото разположение на тонколона със заден басрефлекс до стената усилва звука от басрефлекса,просто стените действат като рупор и басите стават неестествени.На някои хора това им харесва и затова всичко е относително спрямо индивидуалните представи на всеки слушател. Лично според мен за предпочитане е преден басрефлекс.Всъщност може да направиш 2 басрефлекса,един отпред и един отзад, като съответно предвидиш и тапа за запушване на неизползвания.Просто ми хрумна, не съм го пробвал.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
guitman има опит


Регистриран на: Dec 27, 2004 Мнения: 151 Местожителство: plovdiv
|
Пуснато на: Чет Ное 29, 2007 9:03 pm Заглавие: |
|
|
| npn написа: | | Всъщност може да направиш 2 басрефлекса,един отпред и един отзад, като съответно предвидиш и тапа за запушване на неизползвания. |
Най добре е да има две тапи за да се запушат и двата.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
npn отстранен

Регистриран на: Sep 18, 2007 Мнения: 303 Местожителство: plovdiv
|
Пуснато на: Чет Ное 29, 2007 9:24 pm Заглавие: |
|
|
| guitman написа: | | npn написа: | | Всъщност може да направиш 2 басрефлекса,един отпред и един отзад, като съответно предвидиш и тапа за запушване на неизползвания. |
Най добре е да има две тапи за да се запушат и двата.  |
Абе я направо по 2 колони от двата модела...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ivelin Braikov BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 16, 2005 Мнения: 335 Местожителство: Liu-Lin
|
Пуснато на: Пет Ное 30, 2007 5:30 pm Заглавие: |
|
|
... И накрая заебаваш всичко и си правиш хорна..  _________________ This is no offence, but... you are a robot, aren't you? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Sylis трупа сериозен опит


Регистриран на: Jun 20, 2005 Мнения: 679 Местожителство: Лясковец (студент в София)
|
Пуснато на: Пет Ное 30, 2007 11:40 pm Заглавие: |
|
|
| Ivelin Braikov написа: | ... И накрая заебаваш всичко и си правиш хорна..  | Дааа именно така направих аз след 2-3 опита да ми хареса как свири ФИ .Имаше тема някъде в Кар Аудио раздела точно по твоя въпрос.Защо не питаш търсачката на форума какво ще ти каже Не е трудно,опитай _________________
USB DAC PCM2706 + TDA1543
Red Pill
Full Range + 6 m Horn |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|