Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Що е то "хайфист" :?:
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Що е то "хайфист" :?:
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Flame wars
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2005 11:29 am    Заглавие: Re: Що е то "хайфист" :?: Отговорете с цитат

Rutcho написа:
слушател написа:
Съвременната музика много често не се "побира" в диапазона на такива колони. Загубите откъм честотен обхват са много по-осезаеми от "присъствието" и "сцената", каквито в електронната музика, например, съобще не могат да се търсят. Пример, който постоянно давам - парчето на Crystal Method "Cherry Twist". В него басът държи линията на мелодията и това става в такива честоти, които при едни широколентови говорители просто не се чуват. Факт.


Факт ама не е факт.
Когато са оформени в хорни, фулрейндж говорителите дават най-нисък бас от всички други възможни конструкции. Има конструкции с 16Hz@-3dB и това въобще не е пределът.
Единственият недостатък са размерите.
Именно размерите и простотата на конструкцията са причина да съществува басрефлексът например - просто като компромис.
А за горната граница пък съвсем да не говорим.
Моите Fostex 208 Sigma дават съвсем кротко 20KHz@+3dB!
Ако искаш, мога да публикувам неравномерността, не според проспекта на производителя, а измерената в акустична камера с апаратура на Bruel&Kjaer.
Става дума за говорители в ценови клас 600 лева чифта.

Рут4о губиш си времето...5 минути след като се запознаеш с Алекс4о ще разбереш колко съм прав-мом4ето е "глухо" Wink
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
centipede1
чете


Регистриран на: Aug 30, 2005
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2005 1:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Искам да попитам и за тончестотните корекции ... ! Простете за невежеството Sad , но до колкото знам човешкото ухо има повишена чувствителност към средните честоти, за това нормално ли е при слушане да се използва макар и малка честотна корекция, за да се изравни субективното усещането за сила на различните честоти или пък се избира говорител с обратна на слуха АЧХ? Тоест - как слуша хайфистът Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ЛЕКЕ с VW дизел и тайван
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jan 27, 2005
Мнения: 59

МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2005 1:27 pm    Заглавие: Re: Що е то "хайфист" :?: Отговорете с цитат

Rutcho написа:
слушател написа:
Съвременната музика много често не се "побира" в диапазона на такива колони. Загубите откъм честотен обхват са много по-осезаеми от "присъствието" и "сцената", каквито в електронната музика, например, съобще не могат да се търсят. Пример, който постоянно давам - парчето на Crystal Method "Cherry Twist". В него басът държи линията на мелодията и това става в такива честоти, които при едни широколентови говорители просто не се чуват. Факт.


Факт ама не е факт.
Когато са оформени в хорни, фулрейндж говорителите дават най-нисък бас от всички други възможни конструкции. Има конструкции с 16Hz@-3dB и това въобще не е пределът.
Единственият недостатък са размерите.
Именно размерите и простотата на конструкцията са причина да съществува басрефлексът например - просто като компромис.
А за горната граница пък съвсем да не говорим.
Моите Fostex 208 Sigma дават съвсем кротко 20KHz@+3dB!
Ако искаш, мога да публикувам неравномерността, не според проспекта на производителя, а измерената в акустична камера с апаратура на Bruel&Kjaer.
Става дума за говорители в ценови клас 600 лева чифта.


Ами ако опитаме с Crystal Method? Аз съм навит. Ще ме обориш, ако чуеме мелодията на Cherry Twist. Ще си го призная на всослушание тука. И никога повече няма да споря за фулрейндж. Даже това ще означава, че ЩЕ СЕ ОБЗАВЕДА с фулрейндж.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 885
Местожителство: Троян / Априлци

МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2005 1:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

===OFFTOPIC===
On September 1, 1947 RCA releases the 12AX7 vacuum tube.
Ч.Р.Д. ! ... и минута мълчание, ако може ?
===OFFTOPIC===
_________________

What this world needs is a good 5 Watt amplifier ~ Paul Klipsch
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2005 2:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

centipede1 написа:
Искам да попитам и за тончестотните корекции ... ! Простете за невежеството Sad , но до колкото знам човешкото ухо има повишена чувствителност към средните честоти, за това нормално ли е при слушане да се използва макар и малка честотна корекция, за да се изравни субективното усещането за сила на различните честоти или пък се избира говорител с обратна на слуха АЧХ? Тоест - как слуша хайфистът Smile


Прегледай незавършената поредица ЗВУКОВОТО ИЗРАВНЯВАНЕ И ВРЪЗКАТА МУ С НАЧИНА ПО КОЙТО ВЪЗПРИЕМАМЕ ЗВУКА
На централната страница и там ще срещнеш аргументи, защо не бива да си правиш сам честотни корекции, а да бъдат прилагани само такива при жива репродукция и звукозапис.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2005 2:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

centipede1 написа:
Тоест - как слуша хайфистът Smile


Линейно

слушател написа:

Ами ако опитаме с Crystal Method? Аз съм навит. Ще ме обориш, ако чуеме мелодията на Cherry Twist...


Аз нямам никакво желание да те оборвам.
Ти спомена думата факт и аз просто ти дадох фактите.
А колкото до избора ти на система, не искам по никакъв начин да ти се бъркам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojidar Bojanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 02, 2004
Мнения: 1056
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2005 6:35 pm    Заглавие: Re: Що е то "хайфист" :?: Отговорете с цитат

слушател написа:

... Ами ако опитаме с Crystal Method? Аз съм навит. Ще ме обориш, ако чуеме мелодията на Cherry Twist. Ще си го призная на всослушание тука. И никога повече няма да споря за фулрейндж. Даже това ще означава, че ЩЕ СЕ ОБЗАВЕДА с фулрейндж.


Май вече ти писах - имам съвсем случайно оргинален диск с албума "VEGAS" и ти предложих да го чуем заедно. (Аз послушах внимателно парчето, защото освен да пиша, чета и мисля върху това което другите пишат.) След това можем да чуем и други неща (оргинални) - Уотърс, Гебриел и най-вече някои неща с контрабас. Системата на която ще ги слушаме е далеч от желаната, но дава представа. Ако имаш потенциал - сам ще си направиш изводите, ако ли не - продължавай в този дух, на мен не ми пречиш, просто ще спра да ти обръщам внимание.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
Zlatan Kitanov
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 17, 2004
Мнения: 443
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2005 7:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Май наистина ще спрат да ти обръщат внимание. МП3, динамика, ниски, високи, сцена, хармония... Не пасват в едно изречение. Като слушам мп3 винаги ме е много яд, така се добива само представа, как звучи произведението, но за слушане е почти оскърбително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nikola Ivanov
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Oct 02, 2004
Мнения: 51
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2005 8:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

slartibartfast определено си прав Confused МП3 е компромис, който често се налага да правя и незнам как, но напоследък недостатъците все повече дразнят слуха ми Crying or Very sad Предполагам, че това има връзка с четенето ми в bgaudio.org Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2005 8:38 pm    Заглавие: Процедура Отговорете с цитат

Една процедурна реплика: Хайфистът не е човек, който слуша МРЗ ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Zlatan Kitanov
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 17, 2004
Мнения: 443
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2005 8:44 pm    Заглавие: Re: Процедура Отговорете с цитат

kirilov написа:
Една процедурна реплика: Хайфистът не е човек, който слуша МРЗ ...

Възражения няма по въпроса, аз съм в период на преход от меломан към аудиофил по класацията на Алнико. За хайфист съм далече, затова и си позволявам информативно да пускам по някое смляно парче. Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Сеп 02, 2005 7:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Центипед...80 херцови напудрени ли? Mr. Green Много хора,които наистина са слушали споменават тук-там за "чуваемост" на ниските.Т.е., разбирай "слушаемост"...Всеки един от нас може да направи конструкция на 20-30 херца с +... в децибелите и да "падне кочината", но това не значи,че баса е естествен,хубав,дълбок и плътен,без да те дразни някакъв дисбаланс или оцветяване...Никога не съм слушал МП3,които да са ми харесали...Случвало се е приятно да ме изненадват с качество,което не съм очаквал,но винаги оригинала ясно се откроява...За съжаление не всеки има възможност да има своята любима музика в линеен формат,камо ли на оригинален Question диск..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Сеп 02, 2005 8:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не става въпрос за заяждане...Става въпрос за това колко по-добре звучи баса на добре направена хорна или ТЛ от колкото на масова басрефлексна система...През живота си бях стигнал до 60 направени колони,предимно басрефлекс,банд-пас,изобарик...Но когато за пръв път направих ТЛ,а после чух и хорни,разбрах за що иде реч....
Има и невероятно добре напаснати ординарни конструкций(визирам трилентовите басрефлекси на Ручо...) но това е рядкост...
Думата е за переспективата и слушаемостта...Защо настроената на 42 (-10 дб)херца ТЛ дава по-добър бас от басрефлексната ми конструкция(която е и по-скъпа - Визатон ГФ-200, Вифа), настроена на 28(-6дб) херца Exclamation, и която перефектно съм настроил, и по думите на доста хора за трилентова система е доста добра...като за треилентова...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 02, 2005 8:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко "офтопик":
С любезното съдействие на колегата petarbg7 разполагам с имидж файлове на 2 албума на Crystal Method: Tweekend и Legion of boom.
Така че някой ако иска да му ги запиша нека ми даде подложки.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Dec 01, 2004
Мнения: 45
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 02, 2005 9:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Дай някакви координати
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Flame wars Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.12 секунди