Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Продавам еднотактен лампов усилвател - ПРОДАДЕН
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Продавам еднотактен лампов усилвател - ПРОДАДЕН
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ПРОДАЖБИ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Angel Dimitrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Feb 10, 2005
Мнения: 277
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2007 1:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Krasi Yonchev написа:
Kiril Kirilov написа:
Има изпълнители, които черпят с пълни шепи от технологиите и от класическото изкуство едновременно и правят уникално стойностни неща...


...като Bliss - невероятен пример за колоборация м/у електроника и класика. И две думи още - просто уникални!


Абсолютно вярно!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юли 03, 2007 7:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

inspektor написа:
Знаех си,че така ще стане ,но нейсе...На една добра система можеш да чуеш "диханието" примерно на едно чело,а не само струните му,а в електронната музика какво ще чуеш?Комютарно генериран звук с предварително зададена честота.
Все още учените не могат да разкриат таината на Страдивари,Амати !
...за това умопомрачаващто антиаудифилско изказване губиш рязко една звезда
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 16, 2005
Мнения: 335
Местожителство: Liu-Lin

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 12:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

inspektor написа:
...Но най съм очарован от двата диск на снимката(дано не са копиЯ, Даян Крол колкото си личи от снимката май е),един аудиофил да слуша истинска музика,а не електроника,стига с тия комПютри,чуЙте натуралния инструмент!

И на всичкото отгоре не е Даян Крол, а е Даяна Крал. Very Happy
...Ама какъв съм педантичен досадник понякога... Laughing
_________________
This is no offence, but... you are a robot, aren't you?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
inspektor
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Apr 25, 2006
Мнения: 37
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 2:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Знаех си,че така ще стане,всички се втурнаха да защитават електронната музика,а никой не обърна внимание на забележката ми за копиата.
Нямам нищо против никой,кой каквото харесва това да си слуша.Изказах едно мое мнение,за което предварително бях обеден какво ще последва,защото 90% от хората не могат да направят разлика между мп3 и оригинално СД,стотици изказваниа има дори в този форум,че записа ако бил с незнам си какъв битрейд,на незнам си каква подложка,на незнам каква си записвачка,нямало разлика.Нямало разлика с какви кабели ти е системата,нямало значение стойката на която е апаратурата(не казвам,че не са изказвани и противоположни мнениа),но повечето слушат копиа от компютара и самоделни усилватели и колони!
Имам познат,който като чуе Луис Амстронг на транзисторчето си и изпада в екстаз-истински меломан!Но за един аудиофил са важни малките детаили,тънките нюанси на възпроизвеждането.Правете разлика!
Меломани много-аудиофилите са друга порода,но за съжаление на изчезване!
Иначе койкавото си харесва да слуша на кавото си има,но нали трябва да се стремим към висока вярност(HI-FI),а иначе месомелачката се върти от LP>>CD>>i-pod и ще дойде време да обясняваме как е свирела цигуката с думи(ама незнам как може да се обясни с думи).Обясни на слепиа каква е разликата между жълто и зелено!
_________________
Бог е в нюансите!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 24, 2005
Мнения: 1503
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 3:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само да вметна, че точно iPod няма проблем с възпроизвеждането на цигулката - линейните му изходи са доста качествени и с добър усилвател и кабели е един много добър цифров източник, възпроизвеждащ цели 2 lossless формата - WAV и ALAC.

Проблемът е друг - българинът е беден тарикат и винаги иска да получи най-добрия звук за 2 лева. Дори по-лошо - той е длъжен да го получи за 2 лева. И когато техниката за тези 2 лева се окаже shit той почва да реди мъдри умозаключения. Който иска да чуе истинска цигулка лесно ще разбере че това става, ставало е и винаги ще става с пари. Защо всички си мислят, че CD-то е по-скапан носител от винила? Пак заради парите - добрите хай-енд плейъри струват пари, а хората които не могат да си ги позволят са мнозинството и обикновено - по-устати и със собствено мнение по въпроса, създаващи градски легенди за баламите Very Happy

inspektor написа:
Изказах едно мое мнение,за което предварително бях обеден какво ще последва,защото 90% от хората не могат да направят разлика между мп3 и оригинално СД,стотици изказваниа има дори в този форум,че записа ако бил с незнам си какъв битрейд,на незнам си каква подложка,на незнам каква си записвачка,нямало разлика.Нямало разлика с какви кабели ти е системата,нямало значение стойката на която е апаратурата(не казвам,че не са изказвани и противоположни мнениа),но повечето слушат копиа от компютара и самоделни усилватели и колони!


Мисля, че сериозно бъркаш трибуната - в този форум хората не се съмняват в истинноста на гореказаните неща, а хората, които някога се съмняваха отдавна не са в този форум, а си имат свой Wink Very Happy

А за самоделните усилватели и колони - поразгледай наоколо още малко, може и да ти просветне нещо...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojidar Bojanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 02, 2004
Мнения: 1056
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 10:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

inspektor написа:
....защото 90% от хората не могат да направят разлика между мп3 и оригинално СД,стотици изказваниа има дори в този форум,че записа ако бил с незнам си какъв битрейд,на незнам си каква подложка,на незнам каква си записвачка,нямало разлика......


Ами май това не си го прочел в този форум. Very Happy

inspektor написа:
...Нямало разлика с какви кабели ти е системата,нямало значение стойката на която е апаратурата(не казвам,че не са изказвани и противоположни мнениа),но повечето слушат копиа от компютара...


И това също. Very Happy

inspektor написа:
... и самоделни усилватели и колони!


Слушал ли си някои от ОТ показани в галерията? И ако си слушал с кои фабрични ги сравняваш?

inspektor написа:
... ще дойде време да обясняваме как е свирела цигуката с думи(ама незнам как може да се обясни с думи).Обясни на слепия каква е разликата между жълто и зелено!


Ако някой човек не иска да влезе в концертната зала и не иска да чуе цигулка на живо, проблемът не е в МП3, а някъде другаде....

И въобще Инспекторе поогледа ли се из форума или просто искаш да си кажеш приказката.... Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 11, 2005
Мнения: 621
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2007 12:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

inspektor написа:
.
но повечето слушат копиа от компютара и самоделни усилватели и колони!

и какво от това, има и качествени самоделни усилватели и хорни(нарочно не споменавам колони) с които не може да се мери нищо фабрично. Както могат да бъдат направени и добри аудио копия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 16, 2005
Мнения: 335
Местожителство: Liu-Lin

МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2007 7:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

velinski написа:
...Защо всички си мислят, че CD-то е по-скапан носител от винила? Пак заради парите - добрите хай-енд плейъри струват пари, а хората които не могат да си ги позволят са мнозинството и обикновено - по-устати и със собствено мнение по въпроса, създаващи градски легенди за баламите Very Happy ...


Вече в продължение на половин час (!) препрочитам тези твои две изречения и просто не мога да повярвам, че това са думи на човек с огромен опит, със страхотни познания и творения в областта на хай-енд-а!
Знам, че контекста на мнението ти се отнася до манталитета на българина, но точно тези две изречения могат да бъдат казани само от човек, който никога не е слушал винил, или пък е глух. Просто не мога да го проумея!
Приеми го като критика.
_________________
This is no offence, but... you are a robot, aren't you?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 24, 2005
Мнения: 1503
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2007 9:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Критика приемам само от хора с моя слушателски опит - аналогов и цифров Wink

Не е голям поради младата ми възраст, но е задълбочен, надявам се.

Тук зачепкваме едни доста интерсни теми - какво ТЪРСИМ в един звуконосител и на каква БАЗА го сравняваме. Дали търсим НАБОР-ОТ-ПРАВИЛНО-ЗАПИСАНИ-ЗВУЦИ или МУЗИКА. Кое определя ПРАВИЛНИЯТ ЗВУК - давността на технологиите или друго. Дали търсим правилния звук на ТЕОРИЯ или реалистичния звук на ПРАКТИКА. Предполагам сам се усещаш, че тезата "винилът е истината - дискът е боклук!" е уникално тъпа и обикновено се защитава от хора, без сериозни познания в областа на аудиофилството. Готов съм да се обзаложа, че никога няма да хванеш разлика от директно възпроизвеждане на винил и същият винил записан чрез референтен ADC на диск и възпроизведен чрез референтен DAC. Което какво значи - че винилът си има собствен звук, който дискът МОЖЕ да възпроизведе без проблем. Което също значи че единият носител има по-голям потенциал от другия, проблемът е, че и звукарите по студията са от същата "дигитална ера" и скапват всеки цифров запис, до който се докоснат и правят лоша слава на диска, а и никой вече не прави добри аналогови записи както от доброто старо време Wink Имам дискове, които са си класически аналогови (AAD), които свирят супер аналогово, меко, прецизно, контролирано, с натурална динамика и баланс - неща заради които хората харесват и предпочитат винила, но без досадните му механични проблеми.

Това е мнението на човек, на който 1/3 от колекцията е винил, имам добро шаси с отлична доза (Pickering XV-15/625EE) и страхотен лампов предусилвател с коректор. И смея да твърдя, че моя нов DAC по нищо не отстъпва на аналоговата ми система.

Поздрави


Последната промяна е направена от velinski на Чет Юли 05, 2007 10:29 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 09, 2006
Мнения: 348
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Юли 05, 2007 10:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Moето мнение е че просто в 99% от записите не се ползва пълния потенциал на ЦД формата...
_________________
CarAudio-bg.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 16, 2005
Мнения: 335
Местожителство: Liu-Lin

МнениеПуснато на: Пет Юли 06, 2007 1:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Велински, считам, че да споря по този въпрос по този начин е безпредметно. Естествено, мога да напиша своите доводи и впечатления, но несъмнено ти ги знаеш тези неща. Тезата "винилът е истината - дискът е боклук!" е уникално тъпа, или най-малкото много зле дефинирана позиция. Аз не бих казал такова нещо.
Идеята да записваме на диск и да слушаме ми допада! Very Happy Не ми допада идеята да се обзалагаме. Съвсем честно, този експеримент съм го правил с техниката с която аз разполагам, и с тая разлика, че когато пусках да слушам знаех какво пускам. Very Happy Резултатът е ясен. Very Happy Винаги различавах плочата от записа! Laughing
Но друго в случая е важното. През цялото време когато слушах диска се напъвах да усетя живота, който съм чул от винила. Дори се опитвах да си втълпя, че разликата не е чак толкова голяма, и че в крайна сметка диска не звучи толкова безинтересно (в сравнение с възпроизвеждането от винила). Този стремеж се обезсмисляше и изпаряваше веднага след като пак пуснех плочата. Чисто и просто ДИНАМИКАТА те удря по челото!

Направи го и ти този експеримент, и после сподели.
Не ме разбирай погрешно, не мисля, че си некомпетентен или, че нямаш слушателски опит - точно обратното - много неща съм научил от твои постове тук, разглеждам и се възхищавам на нещата които правиш. Мисля, че просто си се объркал.
_________________
This is no offence, but... you are a robot, aren't you?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 24, 2005
Мнения: 1503
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Пет Юли 06, 2007 8:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

С удоволствие ще организирам сляп тест между винил и запис на диск от същия винил в най-скоро време. За да си сверим часовниците и да видим дали наистина съм се объркал сериозно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юли 06, 2007 9:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Може ли и аз да дойда?
Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bobalan
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Dec 04, 2004
Мнения: 95

МнениеПуснато на: Пет Юли 06, 2007 12:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Искам и аз да дойда. Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fortissimo
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Feb 22, 2006
Мнения: 49
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пет Юли 06, 2007 1:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не слушам винил, но ако мога бих си донесъл REVOX-a B-291. А иначе бих го разменил за някой ADC/DAC на Аподжии (някой Розета например) Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ПРОДАЖБИ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.10 секунди