Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Аудио CD > MP3
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Аудио CD > MP3
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Всички останали въпроси
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
VIP_THX
чете


Регистриран на: Oct 12, 2007
Мнения: 9
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2007 2:04 am    Заглавие: Аудио CD > MP3 Отговорете с цитат

Незнам дали тая тема е изобщо за тоя форум, но мисля че много от вас ще ме разберат. Предполагам всеки от вас който си тегли mp3-ки от нета е попадал на адски отвратително рипнати. При някои от 16KHz нагоре няма никой, при други едва да пдскоче някое пикче между 16 и 18 КHz и това независимо от битрейта. Попадал съм на mp3-ки на 128kbps и пак си вадеха високите до 20KHz. Та въпроса ми е какъв рипър да използвам, че да си запазя честотната лента до 20 KHz.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
PEY0
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Mar 23, 2007
Мнения: 34
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2007 7:32 am    Заглавие: ripCD Отговорете с цитат

CD_EX (виж гугъл за сайта) е относително добра алтернатива, използва лейм енкодинг и има опция за степен на компресия и качество. Откакто се появи флак не съм смъквал мп3 Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Baco
има опит
има опит


Регистриран на: Feb 21, 2006
Мнения: 71
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2007 8:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

LAME: --alt-preset extreme
--alt-preset insane
Ама дори в тези два случая мп3 си е компромис
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2007 8:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не можеш да запазиш честотната лента, ама както и да е.
Exact Audio Copy + LAME - това ти трябва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 11, 2005
Мнения: 621
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2007 9:27 am    Заглавие: Re: Аудио CD > MP3 Отговорете с цитат

VIP_THX написа:
Незнам дали тая тема е изобщо за тоя форум, но мисля че много от вас ще ме разберат. Предполагам всеки от вас който си тегли mp3-ки от нета е попадал на адски отвратително рипнати. При някои от 16KHz нагоре няма никой, при други едва да пдскоче някое пикче между 16 и 18 КHz и това независимо от битрейта. Попадал съм на mp3-ки на 128kbps и пак си вадеха високите до 20KHz. Та въпроса ми е какъв рипър да използвам, че да си запазя честотната лента до 20 KHz.

Това зависи от скоростта на конвертиране. Поне такава опция имаше в Уейвлаб-а. Трябва да се конвертира на ниската скорост. Това с хубав звук от мп-3 го забрави, но бавно конвертираните определено звучат по-добре от бързо конвертираните.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2007 2:50 pm    Заглавие: Re: Аудио CD > MP3 Отговорете с цитат

Borislav Uzunov написа:
...но бавно конвертираните определено звучат по-добре от бързо конвертираните.

Направо ме разби Very Happy


А по темата
Цитат:
Попадал съм на mp3-ки на 128kbps и пак си вадеха високите до 20KHz. Та въпроса ми е какъв рипър да използвам, че да си запазя честотната лента до 20 KHz.

Да, наистина CDex ще ти свърши добра работа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zenn
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Oct 05, 2007
Мнения: 42

МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2007 6:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ЕAC + LAME --alt-preset insane

щом се налага МП3 то трябва да е LAME
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VIP_THX
чете


Регистриран на: Oct 12, 2007
Мнения: 9
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2007 10:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой ще ми помогне ли по въпроса със тоя надпис Question

Оставя ми файла във Wave формат и не го компресира в mp3. Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
VIP_THX
чете


Регистриран на: Oct 12, 2007
Мнения: 9
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2007 10:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хмм сега стана номера. Тази комбинация на EAC и LAME е пълна боза. Преди да отворя тази тема бях се насочил към fraunhoder и сега смятам да търся такова решение. Дори и при това "-k" и битрейт 320 (CBR) над 18KHz няма абсолютно нищо. Другия вариант е да се насоча към AAC.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Anakin
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Dec 24, 2004
Мнения: 456
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2007 12:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А ти точно на каква система слушаш би ли ми подсказал и по принцип какво животно си защото малко хора чуват над 16 айде 18кхз та ми е интересно как ги чуваш тия 20кхз или просто ги гледаш на софтуера,защото едното с другото нямат нищо общо имам предвид гледането на музика и слушането и.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 11, 2005
Мнения: 621
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2007 11:05 am    Заглавие: Re: Аудио CD > MP3 Отговорете с цитат

dex13 написа:
Borislav Uzunov написа:
...но бавно конвертираните определено звучат по-добре от бързо конвертираните.

Направо ме разби Very Happy

Пробвай преди да говориш, за да не излетиш от форума
Бегай да четеш
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Mar 15, 2007
Мнения: 92
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2007 7:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо задаваш битреит 256 Kbit (с -br 256000), а след това задаваш 320 Kbit средна стойност (с --abr 320). Няма как да стане - и човек би се объркал. Освен това "--abr 320" е напълно безсмислено като задание, понеже 320 е максималния битрейт и за да го обявиш за среден би трябвало да можеш да се качваш и над него, а то не може. С --cbr 320 също няма смисъл понеже:
1) когато няма необходимост само хабиш битове/място;
2) когато има кратковременна необходимост за повече не можеш да използваш битовия резервоар от съседните фреймове, понеже CBR не оставя свободно място...
Най-добре опитай (САМО!) с това, което съм ти написал по-горе като сетинги - ако нямаш проблем с мястото --vbr-new, ако целиш някакъв краен обем --abr.
Това, че над 18KHz няма никой, се дължи или на прекалено претоварена звукова картина, или на това, че и в оригиналния .wav няма никой. А ти чуваш ли над 18KHz? (Аз чувам до 17 и нещо...). Не забравяй и че това все пак е психо-акустична компресия, т.е. отделните честоти се групират в определени честотни интервали според тяхната чуваемост, а всеки интервал се представя чрез по-опростена честотна картина.
Също така бих те посъветвал, ако се спреш на mp3, да не използваш нищо друго освен LAME, понеже е писан от свирепи ентусиасти, предполагам с high-end системи, а не от инженери със слушалки на ушите, какато оригиналния енкодер от Fraunhoffer.
AAC не е по-добър от mp3 - гонени са по-ниски битрейти, но заложеният психо-акустичен модел е съвсем същия. Освен това още не са го набарали DIY-ерите да го оптимизират като LAME Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 09, 2006
Мнения: 348
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2007 9:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой има ли идея какво се променя при избора на ниско/средно/високо качество при рипване със CDex? Битрейта е зададен максималния 320, но като че ли файловете при зададено по-високо качество стават по-големки Confused
Кодека е отново Lame.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
npn
отстранен


Регистриран на: Sep 18, 2007
Мнения: 303
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2007 10:08 pm    Заглавие: Re: Аудио CD > MP3 Отговорете с цитат

А по темата
Цитат:
Попадал съм на mp3-ки на 128kbps и пак си вадеха високите до 20KHz. Та въпроса ми е какъв рипър да използвам, че да си запазя честотната лента до 20 KHz.

Да, наистина CDex ще ти свърши добра работа.[/quote]

След прочитането на поста ти,си свалих посоченото от теб и останах много разочарован от качеството на звукът.Високите затихнаха противно на очакваното.В мен ли е грешката или .....?????
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VIP_THX
чете


Регистриран на: Oct 12, 2007
Мнения: 9
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Окт 15, 2007 9:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И със CDex съм работил и пак не съм доволен от него. Това LAME може да има голям потенциал както казва един мой познат, но е претрупан със опций които и тези дето са разработвали кодека не ги знаят всичките коя за какво е. Искам да постигна резултат като този http://tempfile.hit.bg/test.mp3. Мисля че по този начин трябва да се цеди максимума от една mp3-ка.

Последната промяна е направена от VIP_THX на Вто Окт 16, 2007 10:50 am; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Всички останали въпроси Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.10 секунди