Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Има ли клас А -със захранване на 49 волта!
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Има ли клас А -със захранване на 49 волта!

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Полупроводникови усилватели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Апр 07, 2006 8:17 pm    Заглавие: Има ли клас А -със захранване на 49 волта! Отговорете с цитат

Та имам едно изпълнение на QUAD 405 - което мисля да премахна - и да заместя с нещо клас А- но въпроса ми по-скоро е дали мога да си използвам захранването - 400ватово трафче с изходи 2х35 , понеже не можах да намеря подобни усилватели с толкова високо захранващо напрежение- то моля да бъда светнат по въпроса ако има такива Smile
Пуснете ми някое линкче-ако има подобни дискусий,
благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
brum
отстранен


Регистриран на: Nov 28, 2005
Мнения: 219
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 07, 2006 8:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да се направи, но радиаторите ще са много и захранването като мощност е съвсем недостатачно. За клас А при 80V, за 8 ома означава по 10А постоянна консумация на канал, което са доста повече от 400 вата...

Edit: Всъщност 5А, малко не мисля на моменти...


Последната промяна е направена от brum на Съб Апр 08, 2006 9:58 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 07, 2006 8:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

С 400 ватов траф не повече от 12-13 вата на канал при вторично 2х12 волта ~ и разсейвана мощност върху радиаторите от порядъка на 170-175 вата за двата канала.
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 07, 2006 8:42 pm    Заглавие: клас "А" Отговорете с цитат

Клас „А“ не е схема, а режим на работа, т.е. начален ток на крайните транзистори. Ако имате захранване +/- Е, е необходим начален ток Iо = E / (2.R). Това означава, че при максимална амплитуда, „дърпащият“ транзистор увеличава тока си до Е/R, а „бутащия“ да намали тока си до 0. Quad 405 няма да можете да вкарате в този режим, по термични причини. Необходима е сериозна преработка на схемата, която да може да разсее топлината и да остане термично стабилна. Трансформатора ви може да бъде оползотворен, за усилвател клас „АВ“, но за целта ви е необходим сериозен опит.
Iout max = E / R - максимален изходен ток
Pout = E^2/(2.R) - изходна мощност
Po = E^2/R - консумирана мощност за всеки канал
Но формулите са теория. На практика к.п.д. е доста по-ниско и зависи от схемата навключване на крайните транзистори.


Последната промяна е направена от Goro на Съб Апр 08, 2006 12:30 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Апр 07, 2006 10:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Прав си Daniel Petrov!
Че ще продалжавам да си слушам на куадчето е ясно-още не съм дозрял за повече-нито от към вход,нито от към усилвател, нито от към озвучителните тела...мисля да се възползвам от добрите професионалисти като вас(които за жалост чак сега откривам) и да понауча малко-повече.Исках да се пробвам да изработя едно усилвателче клас А, защото човек се учи повече когато се зблъска с нещо очи в очи,успеха си знаех че ще е обречен на неуспех...но нали съм си невежа-попитах Smile
Но далеч не се отказвам!!
И тъй като никога не съм чувал подобно нещо как звучи - и на какво е способно... моля да ми кажете колко ватов усилвател клас А - ще замести този куад ?
Простете неточностите в изразяването ми, които могат да подразнят прецизноста на професионализма ви!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
MAX
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Dec 13, 2004
Мнения: 117

МнениеПуснато на: Пет Апр 07, 2006 11:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

пич,това е болест започнешли един път спиране няма,усилватела е само началото. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Съб Апр 08, 2006 12:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Обянението за болестта е много интересно: съвсем наскоро ми го обясни научно един приятел който е лекар: Човешкият мозък е така устроен че в един определен момент работи с определен брой активни рецептори. След като те бъдат затворени (задоволени) мозъкът отваря нови но вече не същия брой и не на същото ниво. Така е и за звука: слушаш музика с определено качество и след продължително слушане това започва да не те задоволява. В следствие на това търсиш по-високо такова и т.н. Интересно как се постига усъвършенстване от тези които са вече на най-високите нива тук? Извинявам се за отклоняването от темата Smile Все пак това е двигателя на прогреса нали?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Апр 08, 2006 3:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

slaff4o написа:

И тъй като никога не съм чувал подобно нещо как звучи - и на какво е способно... моля да ми кажете колко ватов усилвател клас А - ще замести този куад ?

Няма как да го замести, усилвателите са от съвсем различни класове и за единия изискванията за говорители са различни от тези на другия.
клас А усилвателите обикновено са за малки мощности и работят с високочувствителни говорители (обикновено фулрейндж)
А+В-то е подходящо за многолентова колона с по малка чувствителност и по голяма мощност.
С други думи най евтиния вариант за клас А е минимум 350-400 кинта само заза широколентовите говорители - примерно Фостекс, които са поставени в хорни.
Изработката на клас А еднотактник е сложно начинание и е свързано с доста големи финансови разходи - добро захранване, филтрация с големи капацитети,радиатори,подходящи говорители, хорни.
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Апр 08, 2006 8:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
И тъй като никога не съм чувал подобно нещо как звучи - и на какво е способно... моля да ми кажете колко ватов усилвател клас А - ще замести този куад ?

Slaff4o, мощност е едно, а звучене - друго. Така че не сравнявай усилвателите по мощност. Докато двутактните усилватели клас В" променят консумираната и разсейваната си мощност в процеса на работа, то стъпалата кл. "А" имат постоянна консумация и разсейвана мощност. И понеже последните имат теоритичен к.п.д. 50%, а на практика е много по-малък - например 20%, можеш сам да си отговориш защо не се срещат големи мощности. Например, ако са ни необходими 2 по 100 вата, то трябва да се разсейва, в режим на мълчание 1000 вата! Интересното е че при пълна мощност, разсеваната ще се намали на 800 вата. Проблема не е само, че трябва огромен радиатор, като тези за парно, но и е необходимо много строго да се поддържа температурата на крайните транзистори. Тя не трябва да надвишава 110 градуса на кристала, а на радиатора да е под 70 гр. Иначе като схема на външен вид - никаква разлика. Дори колкото е по-опростена схемата, толкова по-добре за нещастния сигнал.
Такова стъпало на външен вид изглежда реализирано с големи разхищения и е скъпо. Разликата в звученето е забележима, но масовия потрбител се интерсува предимно от цената и отива на малкия, евтин и безпроблемен кл."В". Процента на произвежданите ус. кл."А" е нищожен. Обикновенно хората си ги правят сами. Но има много тънкости от технически и технологичен аспект, за усвояването на които е необходим сериозен опит.
Участвайки в подобни форуми, ще можеш да разбереш за много от подводните камъни (не дискутирани в техническата литература), а след като експериментираш и добиеш опит, да направиш нещо сам.
Много е важно да си чул предварително за проблемите с които можеш да се сблъскаш. Това ще намали лутането.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Съб Апр 08, 2006 10:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Дотук ми е стана ясно всичко това че съм далеч от започването на това начинание!
Чета за усилватели DoGC - това ли е следващото с което да се захващам?Имам в предвид- да не се надскачам-кое е следващото след куад,към по-доброто звучене с което да се занимая?
Все пак стъпката ми е към усилвателя а не към другите елементи в системата.Кое ще ми препоръчате да изработя,като се има в предвид че не ми се сменя трафа...но в крйна сметка май ще се наложи!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Апр 08, 2006 11:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че трябва да си оставиш Куада. Той като начало е добър. Десетилетия беше легенда. А след това може и DoGC. Няма как без капиталовложения. Всичко е въпрос на амбиция и възможности. Ако имаш желание няма място за отчайване. При тези комуникации можеш бързо да си решаваш техническите проблеми.

Последната промяна е направена от Goro на Съб Апр 08, 2006 11:13 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Апр 08, 2006 11:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Трафа ще трябва да го смениш, ако се захванеш с ДоГК, там захранванията са по ниски.
Всъщност на трафа може да му се пренавие вторичната и да се изкарат желаните напрежения/токове.
Самата направа на А+В усилвател, какъвто е и ДоГК е трудно занимание - изисква се добра измервателна техника за да го настроиш...използването на качествени компоненти също е препоръчително.
Клас А е още по сложно занимание - пак качествени компоненти, необходимост от много добро захранване, големи алуминиеви радиатори и т.н.
Всичко това иска задълбочено познаване на основни правила и закони, както и принципа на работа на компонента в даденото свързване.
Обикновено схемите в интернет и в специализираните списания имат грешки и сбъркани сотйности на компонентите. Човек трябва да е наясно, за да може да избегне нежелани "поскъпвания" на крайния продукт от такива сгрешени стойности и връзки и последвалия го летален изход за част от чарковете.
И най важното - човек трябва да може да си сметне постояннотоковия режим на ампа и да умее да борави с техническите данни (пдф) на компонентите, тъй като обикновено работните режими в схемите в интернет не са подбрани добре.
Не е никак леко това занимание...трябват години упорит труд и четене.
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Съб Апр 08, 2006 12:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за разясненията!
Захващам се да си модна куада МК - по начина който Daniel Petrov
е постнал,само неможах да си намеря диоди FS 15/16...

Респект към знаещите и можещите!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimitar Chakarov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Dec 29, 2005
Мнения: 157
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Апр 08, 2006 10:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре си решил.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пон Апр 10, 2006 9:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моднат е успешно-при сравнението на моднат и немоднат канал(което направих)-моднатия звучеше доста по-изчистено!
Абе правим глупости-добре че има кой да ни ги пооправя Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Полупроводникови усилватели Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди