Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Що е то "хайфист" :?:
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Що е то "хайфист" :?:
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Flame wars
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
centipede1
чете


Регистриран на: Aug 30, 2005
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Вто Авг 30, 2005 1:06 pm    Заглавие: Що е то "хайфист" :?: Отговорете с цитат

След като се порових из темите в сайта и въпреки, че сигурно някъде го пише, не открих определение за HI-FI ! Sad Все пак другаде успях да намеря нещичко, за жалост на английски, но мисля, че всеки може да го разбере ...
High fidelity (or HiFi or hi-fi) is the reproduction of sound and image that is very faithful to the original. Hi-fi aims to achieve minimal or unnoticeable amounts of noise and distortion. The term "hi-fi" can be applied to any reasonable quality home music system. Hi-fi enthusiasts are often known as audiophiles or videophiles.
За това се замислих дали хората, които пишат мнения тук и се смятат за "хайфисти", наистина са такива ... Exclamation Question

Shocked
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Demiurg
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Dec 09, 2004
Мнения: 268
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 30, 2005 1:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И какво значение има конкретната думичка ???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 30, 2005 2:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не започваш добре нещо...

Още с първият си пост в този сайт започваш да раздаваш определения за другите участници.

Това не говори добре за теб.

А по въпроса за определенията и термините, мисля че нивото на сайта е доста по-високо. Търси по енциклопедиите ако те интересуват подобни неща.


Последната промяна е направена от StefanStefanov на Вто Авг 30, 2005 2:19 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Svi
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jul 20, 2005
Мнения: 44
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 30, 2005 2:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен ми е интересно тълкуването на "faithful to the original" - ако става въпрос за глас или акустичен инструмент е лесно, как обаче да сравним с оригинала неща, които не могат да се чуят на живо?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojidar Bojanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 02, 2004
Мнения: 1056
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Авг 30, 2005 2:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 30, 2005 2:56 pm    Заглавие: Hi-FI Отговорете с цитат

Зелени мисли.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 30, 2005 3:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моля да посочиш конкретни примери и с какво не спазват принципа и същността на определението.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Teodora Todorova
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 21, 2005
Мнения: 368
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 30, 2005 3:04 pm    Заглавие: Re: Що е то "хайфист" :?: Отговорете с цитат

centipede1 написа:
High fidelity (or HiFi or hi-fi) is the reproduction of sound and image that is very faithful to the original. Hi-fi aims to achieve minimal or unnoticeable amounts of noise and distortion. The term "hi-fi" can be applied to any reasonable quality home music system. Hi-fi enthusiasts are often known as audiophiles or videophiles.
За това се замислих дали хората, които пишат мнения тук и се смятат за "хайфисти", наистина са такива ... Exclamation Question

Shocked

Определението, което си намерил на английски е много ясно и смея да твърдя точно. Обърни внимание на "Hi-fi aims to achieve minimal or unnoticeable amounts of noise and distortion" и "Hi-fi enthusiasts are often known as audiophiles or videophiles" и ще си отговориш сам. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 30, 2005 3:06 pm    Заглавие: Re: Hi-FI Отговорете с цитат

centipede1 написа:
Goro написа:
Зелени мисли.

Smile offtopic: Това е любимият ми цвят!

оффтопик:
На мен пък ми е любим оня, с високата вярност!
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sparky
има опит
има опит


Регистриран на: Jun 08, 2005
Мнения: 185
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 30, 2005 3:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление за болшинството от хората хайфист е човек, на чиито усилвател пише "Hi-Fi" и се продава в магазините за ширпотреба. Mr. Green

И това понятие вече нищо не значи, заради тъпоглавието на тълпата от "уфтсе", които купуват, както и наглостта на тия, дето "разработват новости", които много наистина разбиращи хора са отрекли отдавна, после рекламират и продават с "грижа за клиента". За тях "легендарен усилвател" е тоя, дето най се продава, а не тоя, дето най-добре свири. Laughing
_________________
Знам че нищо не знам, но някои и толкова не знаят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 30, 2005 4:25 pm    Заглавие: Re: Що е то "хайфист" :?: Отговорете с цитат

centipede1 написа:
След като се порових из темите в сайта и въпреки, че сигурно някъде го пише, не открих определение за HI-FI !


Има си и определение, има си и спецификации.
И по DIN и по ISO.
Тези спецификации са не толкова за да дефинират какво е високата вярност, а да дадат все пак някакъв еталон за параметри, под който производителите не бива да слизат. За да се постави такъв знак на едно устройство, значи трява да е минало комплекс от изпитания, които, колкото и елементарни да са, малко съвременни устройства произведени в Китай биха издържали. А колко приятно е вместо знака на HI-FI да залепиш отпред лепенка, на която ватовете са четирицифрено число...
У нас хайфист е синоим на аудиофил, аудиоманиак... най-общо човек, на когото му пука за качеството на аудоиосистемата му.
Препоръчвам ти да прочетеш дискусията "Меломан или Аудиофил". В нея са събрани мненията на повечето участници в сайта по този въпрос. След това ти също ще можеш да дадеш определение що са същество е това хайфистът....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 31, 2005 9:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

centipede1 написа:
Както беше писал един юзър някъде в темите - едни слушат колони, а други просто се наслаждават на музиката

Този същйят юзър дали е обяснил как става наслаждаването на музика на колони които не предават звуковата картина вярно,а такива са 90% от колоните продавани в магазините Mr. Green jumpingsmoker ?
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.


Последната промяна е направена от Ivan Rachev на Сря Авг 31, 2005 10:24 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 31, 2005 10:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

centipede1 написа:
Смятам, че когато човек започне да се занимава с DIY по отношение на аудиото, той неизбежно от меломан се превръща в аудиофил, което май се оказва голям минус Sad


Тук не съм съгласен.
Не се сещам за някой меломан, който да е редуцирал музикалната си колекция, за да я сведе до няколко референтни диска.
Поне за мен качественото звучене е предпоставка да преоткривам любимата си музика в измерения, за които преди не съм и предполагал.
Слушането на музика на посредствена апаратура е обида към музикантите и целия екип студийни инженери, които са вложили толкова старание, за да доставят удоволствие на слушателя.
Разбира се, слухът на всеки човек има предел. Не бива да гоним качество, когато вече не можем да доловим разликата. И не бива да забравяме, че винаги има хора, при които тази граница е по-висока.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Demiurg
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Dec 09, 2004
Мнения: 268
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 31, 2005 10:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

centipede1 написа:
Както беше писал един юзър някъде в темите - едни слушат колони, а други просто се наслаждават на музиката


А даваш ли си сметка, че един музикант пък, слушайки музика, вижда ноти и партитури ? Това значи ли, че не се наслаждава на музиката? За мен това е още един начин да се наслаждавам на музиката. Ето, на една и съща песен (примерно) имам поне 3 "нива" (или варианта) на кеф :
- музиката
- изпълнението
- звука
Нали се сещаш, че едно парче като го слушаш повече пъти, и вече го знаеш наизуст. Е тогава почвам да се кефя на интересни решения в изсвирването (малееее - тоя това как го свири !! А тука тия чинели.... Ей тука игра с фуса.... Ееееее - извънземно соло !!!)- ей такива неща.
Произволно чалга парче ти дава само 1 ниво кеф, а аз имам цели 3 !!!! И това са просто различни начини на възприемане на музиката. Някои я виждат в цветове - да ги разстреляме ???

Айде да не се провокираме и обиждаме с опрделения (и пр. празни думички), да запалим по един фас (джойнт, пура), да си пуснем някое готино парче и да уважаваме повече хората наоколо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sparky
има опит
има опит


Регистриран на: Jun 08, 2005
Мнения: 185
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 31, 2005 10:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И кое е едното ниво на кеф в чалгата?

Музикта е на никакво ниво, а качеството още повече.
За текстовете изобщо не искам да говоря.
Изпълнението също.

Разбирасе всичко си има изключения, но при чалгата едва ли са повече от 1-2%.

За мен това е музика, правена от плиткоумници, за да я слушат още по-големи такива. Крайна цел - пари, коли, жени(мъже) и т.н.
_________________
Знам че нищо не знам, но някои и толкова не знаят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Flame wars Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.12 секунди