Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Въпрос за взаимодействие на тонколони и субуфер
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Въпрос за взаимодействие на тонколони и субуфер

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Домашно кино
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
parvans
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jan 16, 2006
Мнения: 21

МнениеПуснато на: Чет Фев 16, 2006 7:34 pm    Заглавие: Въпрос за взаимодействие на тонколони и субуфер Отговорете с цитат

Здравейте,
пиша ви с молба за компетентно становище относно следния въпрос:притежавам колони, които по документи възпроизвеждат в честотен диапазон 30 Hz до 24kHz. Препоръчаха ми за тази конфигурация субуфер Velodyne CHT-R - 8''. По характеристика той започва от 34Hz. Въпросът ми е има ли смисъл да купувам въобще суб-а или тотално нещо ми се губи теорията - в смисъл тези херци на колоната въобще не са херците на суба.
До сега съм ви писал няколко пъти и винаги сте били прецизни и обективни в отговорите си, поради което ви питам отново. Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 16, 2006 7:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добър въпрос!
Накратко: ако характеристиките на колоните ти са посочените, не им е нужен никакъв събуфър. Бас под 32 Hz е дълбок и завладяващ и за жалост се среща твърде рядко.
Трябва да правим разлика между събуфър за домашно кино и такъв за разширяване честотния обхват на аудиосистемата.
Първият е с честотна лента, съсредоточена основно в диапазона 50-250 Hz и служи за звукови ефекти.
Вторият е за колони, на които не достига нискочестотен обхват.
Недоразуменията идват от това, че много хора отъждествяват домашното кино с музикалната система...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
parvans
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jan 16, 2006
Мнения: 21

МнениеПуснато на: Чет Фев 16, 2006 8:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за бързия отговор!
Наистина за слушане в стерео режим не се чувства никаква необходимост от субуфер.
По скоро въпроса е за гледане на кино - нали субчестотите са кодирани и "пуснати" в отделна звукова пътека и евентуалната липса на такова озвучително тяло би се почувствала в общия фон.
От отговора на Rutcho разбрах, че това не е проблем - при положение, че чрез ресивера ще пусна тази пътека във фронтовете.

Още веднъж БЛАГОДАРЯ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
AVman
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jun 10, 2005
Мнения: 16
Местожителство: Sofia, Bulgaria

МнениеПуснато на: Чет Фев 16, 2006 10:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За аудио система е така, може и да не разширяват честотния дизапозон на предните, но не и за кино.
Слушал съм доста конфигурации, включително и такива с пренасочен LFE към предните. Не е толкова добре колкото ако имаш и събуфер. Така че моята препоръка е да използваш съба. И още нещо, при яките екшън филми ниските са адски много и колкото повече стъпака имаш, ще имаш и по-голям резерв от мощност на ресивъра и няма да го товариш. Още повече че басите от центъра и съраундите също ще са в събуфера при правилна настройка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Чет Фев 16, 2006 11:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен щом е за домашно кино, трябва да имаш оделен суб .Левия и Десния канал са оделно ,задните също (AC3)суба си има оделен канал на който трябва да има нещо, защото там ефектите са други за разлика от ниските на левия и десния
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Anakin
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Dec 24, 2004
Мнения: 456
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 12:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Повечето рецийвъри работят по добре в ДТС и Долби, на 5.1 4.1 и тн. това .1 изключва честоти под 100хз на колоните а пуска примерно на моя съм направил на киното под 100 да са на съба,а той е с FFEC A+B и съм доста доволен Very Happy.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
parvans
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jan 16, 2006
Мнения: 21

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 9:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодарение на вашите мнения реших и взех от приятел суб за проба.
Наистина има много вярно в думите ви - особено в режим кино. Наличието на субуфер даде много в мига в който го включих.
Наистина е добре /бих казал ЗАДЪЛЖИТЕЛНО/ човек да се посъветва със специалисти.

Въпросът ми "дали" като че ли отпадна, сега остана "какъв да е" - този Velodyne е доста скъп - трудно бих се решил да го купя, ако нямам предварителна информация поне за фирмата или качествата му. Аз изчетох доста от рекламните сайтове, както и от сайтовете на техния производител и вносител, но ще ви бъда благодарен ако го познавате в "практиката" да споделите вашите мнения или опит. За мен той има значение.
Ако ли пък "не", каква да бъде неговата алтернатива.
Благодаря ви предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bobby
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Nov 24, 2005
Мнения: 91
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 9:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Незнам на каква цена ти продават суббуфера.Аз съм с такъв 10" и ако не се лъжа беше около 500 лв.Честно казано не е нещо впечетляващо,но за тази цена като готов продукт не е лошо и лично аз бих ти го препоръчал.Не са много алтернативите за такива пари.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 10:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Реши колко пари отделяш и провери дали тук някой няма да ти направи нещо Cool ще е доста по-добре от това от магазина за същите пари Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Anakin
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Dec 24, 2004
Мнения: 456
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 12:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

500лв. ми намирисват на пиърлис,материал за кутия и FFEC стигаха май.За 10'' или 8'' почти съм сигурен че стигат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
parvans
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jan 16, 2006
Мнения: 21

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 4:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Предлагат го официалните вносители за 700 лв.
На същата цена има и един 10" wharfedale, но не съм го слушал. Говоря за нови продукти.
Сега само се оглеждам, защото се охарчих по фронтове, център и ресивер, но мисля, че цена от 600-700 лв е максимума за моите възможности.
Благодаря ви за мненията и съветите! Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bobby
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Nov 24, 2005
Мнения: 91
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 5:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За цена от 600-700лв. подобре помоли някой да ти направи нещо свестно.Бъди сигурен,че ще е по-добре от всичко купешко на такава цена.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 03, 2004
Мнения: 1194
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 5:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Viva la DIY!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Домашно кино Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.08 секунди