Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - stk 4048 с товар не 8 а 4 Ом?
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

stk 4048 с товар не 8 а 4 Ом?

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CHIP (CHEAP) AMPS
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rudiem
има опит
има опит


Регистриран на: Jun 07, 2005
Мнения: 312
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Авг 03, 2005 9:20 pm    Заглавие: stk 4048 с товар не 8 а 4 Ом? Отговорете с цитат

срещнах като информация някъде из форумите това стк 4048 - 205Вт на 4 Ом. Да ама интегралата в документацията я дават само с товар 8 Ом. Как мога да съм сигурен че няма да ми прецака говорителя, който има 4 Ом иимпенданс. Ако някой знае дали може да работи на 4 Ом да вика или ако не да предложи някакъв вариант за постигане на 8 Ом като изклучим вариантите с още един говорител.
Благодаря предваре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 03, 2005 10:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Глей сега градски,
ако отвориш хибрида и скиваш какво има вътре,няма да питаш дали той ще ти прецака говорителя,а обратното.
Не си прави експерименти,схемите,които се продават по магазините са китайски тополи отвсекъде Smile
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Чет Авг 04, 2005 12:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пич СТК-тата са едни от най здравите интеграли , спокойно можеш да го пуснеш на 4 ома никакви грижи няма.Познавам пич дето тоя точно го е пускал и на 2 Ома ама не за дълго.Така че да не ти пука дрънчи няма грижи. Ина4е дето вика Уидоу звука е като от консервена кутияWink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rudiem
има опит
има опит


Регистриран на: Jun 07, 2005
Мнения: 312
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Авг 04, 2005 7:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Така така. Значи говорителя, който ще използвам е този: http://thebassbin.co.uk/shop/product/products_id/1185.html
Казвате, че звукът, който ще получа от интегралата няма никак да ми хареса-ок. Дайте някакво по-добро предложение, което да е също толкова лесно за изработка и да има защитите заложени в интегралата.
И ако имате впечатления от говорителя също приемам препоръки и мнения.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 04, 2005 8:30 am    Заглавие: STK Отговорете с цитат

Има голяма разлика между различните STK.През 1981г японци публикуваха в AES т.н. нов клас "А", т.е. неработещото рамо да остава в активен режим. Тези стъпала веднага бяха реализирани в някои STK и показаха забележимо подобрение в звученето.Вашата схема не е от тях.
По въпроса за товарното съпротивление,имайте на предвид,че когато се говори за мощност,всъщност става въпрос за ток през крайните транзистори.STK4048 е предвидена да работи с товар 8 ома при+_59 в.Ако трябва да работите с 4 ома,захранващото напрежение се намалява 2 пъти,а това значи и 2 пъти по-малка мощност.Разбира се може и да не се съобразите с това и дълго време да нямате проблеми,като не слушате на пълна мощност. Но на някой купон,когато решите че ви е необходима по-голяма мощност-стъпалото ще дефектира.Защо става така може да прочетете в статията "Една любопитна причина за претоварване на крайното стъпало".


Последната промяна е направена от Goro на Чет Авг 04, 2005 9:28 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Чет Авг 04, 2005 9:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами така е може би с другите усилватели но с СТК, по трудно.
Имах едно СТК 4191 МК5 което подлагано на какви ли не издевателства оцеля и все още свири.
То е направено за 2*35В @ 8 Ома
Пускал съм го и съм го държал доста усилено на 2*47В@4Ома
Окъсявал съм му за малко изходите,
Веднъж беше останало без охлаждане и беше загряло така 4е да ти залепне раката за него..
какво ли не..
Ама свири..

Макар и гадни , са изключително корави и дуракоустойчиви...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 04, 2005 1:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

BlackBLOOD, поради факта, че именно въпросните СТК-та са точно китайски брези и тополи След като сменях няколко модела по няколко пъти миналата година на клиенти и ми свирна генерално от това да се взривяват или от раз или след няколко часа свирейки на малка мощност,седнах и проектирах едно глупаво АВ, много малко по голямо от СТК. С него не съм имал никакви проблеми,а като себестойност е под 20 кинта за двата канала. Е, нема такова СТК!
Повече такива тояги не вземам, щото съм отворил поне 20 и знам какво има вътре.
Това,което се продава по магазините са ментета, така, че не давай акъл, щото ако недай боже гръмне, ти го пращам при тебе Smile
Повярвай ми, има за какво идиотите да го декларират на 8 ома.
Като му скиваш опроводяването вътре, ще ти се приреве.
Ама верно, ти си компютърджия и да го скиваш, няма да ти направи впечатление - в компа шините са и по тънки...
Жоро, варианта с намаляване 2 пъти напрежението е задължителен, проблема е, че интегралите не си държат максималните параметри - -пример - в ПДФ-а е посочено захранващо +/-47 волта, като
абсолютен максимум, препоръчителното обаче е +/-40
Фирмата Матсушита прави миниуредба, в която въпросният хибрид се търкаля именно на +/-47 волта. Вероятно за да декларират по голяма мощност.
При подмяна с друг, при първото запускане се взриви.
Същата работа с втория и третия. На колегата ми му свирна, ходи, пренави трафа и китайското дърво заработи но с +/-35 волта.
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 04, 2005 3:37 pm    Заглавие: stk Отговорете с цитат

Много съжалявам,но не знаех за тези съвременни проблеми със STK - че ги произвеждат в Китай.Имам впечатление от тези схеми от преди 1989 г, когато бяха железни. Дори Грундиг тогава правеха усилвателите си с тях. Но за китайците съм сигурен, че много бързо ще си оправят производството. В много области забелязвам как бързо прогресират по отношение на качеството.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 04, 2005 5:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление е така...
Единствено Пулсатор продават някои модели с деклариран производител, но пък цените са убийствени...
Да, когато нямаш друга алтернатива - при подмяна в дадено устройство, по добре да платиш неколкократно по голяма цена, вместо да взривяваш до безкрай.
Защото излиза, че ти правиш тестовете, които производителя явно го е дострашало да направи...
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Чет Авг 04, 2005 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хм... Уидоу безкрайно уважавам твоето мноние, макар че това което ми казваш ми звучи малко странно. Имам един приятел дето 4050II схемата я беше пуснал на +/- 90 волта и така я кара не малко време.Е вярно беше накисната в кофа с вода но за сметка на това пък колоните му са с български говорители , трилентови и не много добре направени филтри.Купоните утях са нон стоп...

Примери за идиотското им използване на СТК-тата от всякакви луди хора мога да ти дам много, ама може и просто бройките да са били добри...

Така или иначе препоръчвам на rudiem да направи усилвател с някое транзисторно стъпало а не с интегрално. Звука е коренно различен...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 04, 2005 9:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не става дума за това!
Решил е СТК, лошо няма!
Но да твърдиш, че няма никакви проблеми ей така, без никаква обосновка е меко казано смешно!
Хората дават препоръчителни 8 ома.
Така, Жоро го каза съвсем точно - намаляваш захранването.
Аз бих добавил - смяташ тока през товара и не превишаваш препоръчителната, а не максималната стойност, така избираш захранващото напрежение.
Концепции от рода на кофи с вода, бойлери, течен азот и междузвезден вакуум в случая не вършат никаква работа.
Това при дадените обстоятелства е най малкото несериозно!
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Чет Авг 04, 2005 9:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Embarassed Респект Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rudiem
има опит
има опит


Регистриран на: Jun 07, 2005
Мнения: 312
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Авг 04, 2005 10:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Получи се много интересна и полезна дискусия мисля Laughing
Благодаря, че се отнесохте с разбиране към лаическите въпроси на един начинаещ.Колкото до идеята за транзисторно стъпало(това вече е краен вариянт) ме притесняват няколко неща:
1.как да предпазя схемата от нежелано късо
2.защита за говорителя
3.някои насторойки необходими за оживяването й
все още съм начинаещ в електорниката, но интереса ми е голям за сметка на куража и страха от провал
А, че с транзистори ще е по-добре съм убеден от всички компетентни мнения, които съм прочел.
Ако някой може да предостави лесна за изработка транзисторна схема с мощност 150-200Вт на 4 Ом ще съм му много благодарен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 04, 2005 11:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако мислиш, че СТК-то ще държи на късо съединение...
На някои модели декларират 2 секунди, но мисля, че са пропуснали да сложат представката нано Smile
Няма лесна схема на усилвател,освен някой интегрален.
Понеже все отнякъде трябва да започнеш, ти препоръчвам да налепиш нещо елементарно и евтино - примерно многодискутирания Гейн Клон.
Малко по сложен, но пък по верен като звук е ДоГК, дадено е абсолютно всичко като указания,снимки и платки за сглабянето му тук, в бгаудио.
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kostata
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jan 20, 2006
Мнения: 134
Местожителство: Шумен , БГ

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 1:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

колеги хубаво сте се разгорещили тука ама нали си имате на акъла че СТК4048 си има мк2 мк5 и мк11 та серия съответно с 0.8%тхд 0.08тхд и 0.008тхд ,а тези по магазините наистина са едни смотани смд монтажи случвал съм на хубави 4231мк5 и го ползвахме на банкети нон-стоп трафа ми прегряваше интегралчето държеше 4 ома дори и три за дълго време а си беше от Пасата за 11лв , въбще не одобрявам СТК освен 82ххмк2, и 20х8мк2 серийте които за времето си свиреха достолепно Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CHIP (CHEAP) AMPS Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.13 секунди