Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Visaton FRS8 или FRS8M ?
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Visaton FRS8 или FRS8M ?

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Озвучителни тела Loudspeaker
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
McBright
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 24, 2005
Мнения: 152
Местожителство: София/Duisburg.de

МнениеПуснато на: Пет Окт 19, 2007 1:24 pm    Заглавие: Visaton FRS8 или FRS8M ? Отговорете с цитат

Имам за задача да подобря малко звука на една система Logitech Z-5500. Че е зле, не е нужно да си повтаряме, знае се. Ще я "пенсионирам" към сестра ми (съвсем непретенциозен слушател), а аз ще се мятам (след време като досъбера парите) директно в музиката с широколентов, хорни и лампи.

Това обаче не значи, че не ми се ще преди да ги пенсионирам тия боклучета, да ги пооправя що-годе и да "заразявам" с болестта и сестрата.

Та искам да им сменя "сателитите" с такива, но се чудя кой говорител би бил по-подходящ, дали да е 8М или чист 8мак.

8м съм ползвал дълго и имам добри впечатления от него като такъв с много ясни среди и доста прилични високи, че и в ниските се справя в подходящо оформление на кутията. Но чист FRS8 не съм чувал и не знам дали и при него са също такива добри средите (смисъл дали са така детайлни, чисти и резки).

Гледайки голите графики, предпочитам чист FRS, защото няма този пик при 9-10,5к херца, т.е. пак има, но не така голям.

Сега пък се заглеждам, пък че над 10к пък чистият е с доста голям спад.

Не че не мога да пооправя нещата с еквалайзер, но макар кофти системата, все пак ми се иска да има максимално малко гадости по пътя на сигнала.
_________________
Само онова което те накара да трепнеш, то засужава да бъде наречено хубаво !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Simonov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Nov 27, 2004
Мнения: 1201
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Пет Окт 19, 2007 2:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Отчиташ ли факта, че и двата не са магнитно екранирани?
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kosio
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Mar 24, 2007
Мнения: 108
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 19, 2007 5:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля че каквито и говорители да сложиш няма да постигнеш кой знае какво тъй като ще трябва и не да "модваш" а директно преправяш електрониката вътре, съответно кутиите на сателите са ти и пластмасови и.... така че май по-добре да не се занимаваш... Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Окт 19, 2007 11:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

FRS8M, по чуствителен е но най-малкото трябва да им направиш нови кутии. Като цяло е безсмислена работа.
Вече трима които са на едно мнение - това май си е достатъчна причина да се откаже
Мисля че FRS8 е по добър.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
McBright
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 24, 2005
Мнения: 152
Местожителство: София/Duisburg.de

МнениеПуснато на: Пет Окт 19, 2007 11:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мнее, те че не са екранирани не ми пречи, защото не седят никъде около CRT, така че това изобщо не ме притеснява.

Също така електрониката е що-годе ОК - съб-а е на 0дб до 100хз на 150 е на към -12, а при 200 вече на -24. "измерванията" са на слух, но мисля са що-годе верни. В тая насока на мисълта смятам, че много добре ще си паснат с ФРС-а, за това и него имам като идея да използвам.

В никакъв случай не се претендира за Hi-Fi, просто да се покажат нормално средите, които в момента направо ги е хванала липсата Very Happy. Както и да не са такива дразнителни високите (баш най-високите 15кхз - чуваеми от смотано Лайв 5.1).

Тука пускам сигнали, правя струвам, е не съм мерил с техника, но на слух мисля, че ще си паснат идеално, за туй питам дали да е чист 8мак или с М (М-power (rofl)) ?

Eстествено идеята не е да оставя ФРСите в тея кутийки гадни пластмасови, ами да им направя новички техни си от МДФ, със вата затворен обем. (за ударност To funny)
_________________
Само онова което те накара да трепнеш, то засужава да бъде наречено хубаво !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Съб Окт 20, 2007 11:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега погледнах системката, чувал съм я как звучи, определено средите и високите са едни никакви на фона на баса които не беше така ужасен както на по евтините. Усилвателя има голямо значение за звука но въпреки всичко ако въпроса е да се слуша така или да се сменят сателитките по добре да се сменят заедно със кутиите. Звука определено ще стане доста по приятен. Според мен на ФРС8 чуствителноста му е по малко от тези на оригиналните в сателитните и затова май е по добре да се исползва FRS8M. Аз имам FRS8 4br. и ако дилемата е голяма мога да помогна със предоставянето на 2бр FRS8 в кутии за проба. Наистина FRS8 са много добри. Прдполагам че и със М отзад не им отстъпват много.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
D.Kolev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004
Мнения: 1467
Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Съб Окт 20, 2007 11:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

липсата на средите е от електрониката.пробвай фрс без м.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Съб Окт 20, 2007 11:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако си в софия и искаш да пробваш със моите в момента заминавам и ще се върна в понеделник, само през седмицата съм в софия. Работата ми е със малко страно рабоно време. През събота и неделя обикалям българия със един бус.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kosio
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Mar 24, 2007
Мнения: 108
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 20, 2007 11:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Eлектрониката ти е с честотна корекция на високите и това идва не от крайните стъпала а от филтрите в нея!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
McBright
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 24, 2005
Мнения: 152
Местожителство: София/Duisburg.de

МнениеПуснато на: Вто Окт 23, 2007 1:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@Ioan

Благодаря ти за предложението, но имам приятел с тях (8М), ще го помоля той да ми услужи, че ми е и почти квартален.

@Kosio

Казваш значи че електрониката преебава среди и високи - пфу, те направо са зачезнали тотално, ще пробвам все пак с ФРС-ите, надявам се да се поизбистри, че то иначе е мамата си джаса.

@D.Kolev

Благодаря и за твоето мнение.
_________________
Само онова което те накара да трепнеш, то засужава да бъде наречено хубаво !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Окт 24, 2007 3:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще ми бъде интересно да разбера дали наистина има честотни корекции, махането им едвали ще е сложна работа. Дано да си струва парите а не да е едва забележим че едни дълбоки честотни корекции наистина могат да обезобразят звука.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
McBright
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 24, 2005
Мнения: 152
Местожителство: София/Duisburg.de

МнениеПуснато на: Съб Окт 27, 2007 9:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, сългасен съм с мнението на Бот-а.

Свиреха в пъти по-добре от колкото оригиналните сателити от комплекта на лоджи-то, но в никакъв случай не това което съм свикнал да чувам от ФРСите.

Явно има агресивни корекции от усилвателят на системата, но тя скоро ще бъде черна страница в удоволствието от музиката и бяла в страницата с опитът (махам системата - продавам я), така че всичко ще се реши.

Събирам сега усилено пари за нещо мъничко, светещо и топличко, заедно с подходяща конструкция и говорители (там най-вече знания събирам Very Happy).
_________________
Само онова което те накара да трепнеш, то засужава да бъде наречено хубаво !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Озвучителни тела Loudspeaker Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.08 секунди