Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Искам качествено звучене вкъщи
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Искам качествено звучене вкъщи

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Тонколони
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2007 10:13 am    Заглавие: Re: Искам качествено звучене вкъщи Отговорете с цитат

jeep0700 написа:
Стените са от YTONG
= стаята пее...няма по-лош вариант Crying or Very sad , тези пари няма да стигнат само за акустична обработка , имай го предвид . И си попълни местожителството .
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
jeep0700
чете


Регистриран на: Dec 23, 2007
Мнения: 7
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2007 10:24 am    Заглавие: Re: Искам качествено звучене вкъщи Отговорете с цитат

Ivan Rachev написа:
jeep0700 написа:
Стените са от YTONG
= стаята пее...няма по-лош вариант Crying or Very sad , тези пари няма да стигнат само за акустична обработка , имай го предвид . И си попълни местожителството .

Какво ще рече, че стаята пее? И тогава това значи ли, че каквото и да сглобя като озвучителни тела, ще е все тая?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2007 10:34 am    Заглавие: Re: Искам качествено звучене вкъщи Отговорете с цитат

jeep0700 написа:
Ivan Rachev написа:
jeep0700 написа:
Стените са от YTONG
= стаята пее...няма по-лош вариант Crying or Very sad , тези пари няма да стигнат само за акустична обработка , имай го предвид . И си попълни местожителството .

Какво ще рече, че стаята пее? И тогава това значи ли, че каквото и да сглобя като озвучителни тела, ще е все тая?
... Smile в буквалния смисал . И колкото повече усилваш толкова повече ще пее , като след определено ниво стаята ще звучи по силно от колоните . Обработката на стаята е от първостепено значение за звученето на една система независимо колко скъпа е тя. Но не вярвам ти да държиш на това , при положение че 90% от " Хайфистите" не държат Wink
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 10, 2007
Мнения: 300
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2007 11:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Типичния маломерно-многоъгълно-мултифункционален малоумен стил на съвременната българска архитектура. Evil or Very Mad Да събереш кухня, дневна и трапезария на 20-ина кв.м. и да направиш две спални пак на такава обща площ - за такова нещо наистина трябва да имаш мнооого въображение и търговски подход - проектирал си 3 стаен апартамент на 50 кв.м. Ха сега, иди озвучавай хола качествено докато жена ти готви в кухнята, абсорбаторът фучи, миялната и микровълновата пригласят, а от време на време се включва и чешмата.Mad Гениални са тия архитекти! Хвала Вам!
Извинявай за спама, ама не се сдържах.

С тези дадености и с бюджета, който си отделил, най-добре потърси някой добре запазен транзисторен усилвател втора ръка и колони от сорта на JAMO или VEGA и ще решиш въпроса.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Mar 05, 2005
Мнения: 691
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2007 2:42 pm    Заглавие: Re: Искам качествено звучене вкъщи Отговорете с цитат

Както се е изразил нашият Гуру Иван Рачев ,90% от хайфистите не държат на акустиката! Това е така защото хайфиста е станал такъв под влиянието на Чуждното мнение. Ако разделим в процентно съотношение АудиоЛистите Laughing то 90% от тях са Хайфисти 5% са на път да станат Аудиофили и 5% СА такива.
Примерно аз съм от първите 5% Луди за връзване ,според някои ограничени мозъци Smile))) За това често крием истинската стойност на аудиосистемите ни. При хайфистите обаче нее така. Те Афишират със това колко лъскави са им "частите" колко на брой са и колко по дебели и тежки/масивни изглеждат. Като добавим към това! и огромни 400Ватови Веги, които да вдлъбнат от удара ,коремчетата.... можем да сме сигурни ,че ако не звук то ще изчистим огранизмите си от изкуствените храни ,СаУамите ,киселото мляко със нишесте и разреденото и подсладено вино Smile))

Но нека се върнем на темата.
За съжаленое обаче да оборудваш стая за слушане нее лека задача при редовия Българин ,студент или женен човечец.

Пожелавам през новата година всеки който достатъчно силно се стрем и към удовлетворение ,да направи стъпки или да се снабди сус свестно жилище!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Cvetomir
има опит
има опит


Регистриран на: Jun 04, 2005
Мнения: 369
Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2007 3:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да се пробваш да си направиш стаята за слушане в спалнята. Там като гледам ги няма абсорбатора, пералнята, чешмата и тн.Вярвай ми че едно лампово стъпало ще изглежда пъти по-романично отколкото един телевизора , а звукът му ще е много по приятен вечер като си легнеш отколкото една обикновенна уредба.
_________________
Може да си разочарован ако не успееш , но си обречен ако не опиташ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
jeep0700
чете


Регистриран на: Dec 23, 2007
Мнения: 7
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Дек 26, 2007 4:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ясно! Sad
В такъв случай ще търся да сглобя нещо максимално прилично за тази сума. Къде да пообиколя из Пловдив на оглед и ако може да препоръчате нещо конкретно, защото както казах съм невеж откъм техническата страна на въпроса. Предпочитам да си сглобя сам колоните.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jeep0700
чете


Регистриран на: Dec 23, 2007
Мнения: 7
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Дек 26, 2007 8:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Статията подходяща ли е за моята цел?
http://bgaudio.org/modules.php?name=News&file=article&sid=72&mode=&order=0&thold=0
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Riptor
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Oct 29, 2005
Мнения: 169
Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Сря Дек 26, 2007 11:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

jeep0700 написа:
Статията подходяща ли е за моята цел?
http://bgaudio.org/modules.php?name=News&file=article&sid=72&mode=&order=0&thold=0




На мен ми излязоха около 350-400лв и двете. Всеки ден се двоумя дали са това, което искам, а всички около мен раправят как им падали чашите като надуят Креативки 7.1 за 600лв. Единствената забележка, която имам е за ФРС8 - за моя слух му липсват високи, тия дни ще пробваме моднат ФРС8 да видим дали са се появили. Моите ги направих с ФРС8М, високите се появиха, но с тях и пика на 10Кхз. Доста е неприятен, но ще го лекувам и него Wink Значително намаля, обаче, като сложих малко пирамидки на първото ранно отражение Smile

За тия пари свирят много добре. Няма хриптенето на басрефлекс, 3Д-то е жестоко, баса е бърз и стегнат, динамиката понякога ме плаши (при филми в които искат да ти изкарат ангелите). Струнните инструменти звучат много естествено. Минус - трябва да са на 3-4 сантиметра от стената за да имат бас (това поне при мен е така). За сила.. знам ли..много е относително.. Отначало бях навикнал с смачкан басрефлексен бас и този - бързия сякаш не го чувах. Сега си коригирах психическия еквалайзер леко Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Тонколони Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.12 секунди