Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Коментар?
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Коментар?

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Тонколони
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
EvergreeN
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Nov 08, 2006
Мнения: 32
Местожителство: Лясковец/Варна

МнениеПуснато на: Пет Фев 15, 2008 2:00 pm    Заглавие: Коментар? Отговорете с цитат

Здравейте!!! Замислил съм един проект от доста време работя по въпроса, като се старах да не задавам въпрости, като мога всичката информация, която ми е нужна да я намеря тук.И сега мисля, че вече съм готов, но ми се искаше да видите какво съм замислил и да го коментирате за доизчистване на грешките ако съм допуснал такиваSmile
Конструкцията ще е фазоинвертор.Говорителите, които съм подбрал за бюджетния ми проект са Фрс 8 М на 8 ома и ТВМ 188 05 пак на 8 ома.За твм-а получената кутийка е следната: 46 литра с настройка на фазоинвертоа 37,01 Хц , като диаметьра е 8,20 см дължина 19,07 см.
За фрс-а съм предвидил затворен обем от 1 литьр.
Мисля да ги отрежа на 1000 Хц 12 децибела на октава.Знам ,че благодарение на фрс-а ще е по-добре да го резна по-надолу за да го изполавам по-пьлноценно ,но тогава ми се оскьпява филтьра, а както казах проекта е бюджетен.
Относно филтрите ми се получи голямо обьркване.Пьрво докато намеря подходящата програма, с която да ги сметна понеже тук видях че доста програми са непрепорьчителни а и в краина сметка симулацията не може да ти даде максимално точен резултат.Така ,че заложих на това, което ми показва калкулаторьт приложен в WinIsd.
Предвидил сьм и Л-пад за Фрс-а, но още се чудя дали да го слагам,понеже на колоните ще се слуша предимно вокално инструментална музика и си мисля ,че ще е хубаво нивото на високите и средите да е по-високо.Може и да грешаSmile

С нетърпение очаквам коментари благодаря предварително , за което!!!


Последната промяна е направена от EvergreeN на Пет Фев 15, 2008 10:48 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zlatan Kitanov
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 17, 2004
Мнения: 443
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Фев 15, 2008 3:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Без да съм от изявените, смятам, че честотата на настройка на фазоинвертора е твърде висока за този говорител, а обемът на кутията - твърде голям. Рискуваш да получиш големи групови закъснения.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lelemale13
чете


Регистриран на: Dec 30, 2007
Мнения: 18
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 15, 2008 4:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Май по големия проблем ще са средите като го гледам този 188 е подобен на ARN 266 купола е обърнат и сигурни средите ще са доста зле. По добре го отрежи ниско както трябва или най-добре си избери друг говорител например WS17E и тогава май ще можеш да ползваш ФРС8 без М които май звучи по добре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EvergreeN
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Nov 08, 2006
Мнения: 32
Местожителство: Лясковец/Варна

МнениеПуснато на: Пет Фев 15, 2008 5:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ме разбирайте погрешно, всяко градивно мнение е ценно за мен!
Съжелявам за неточните данни , но не съм компютърът на който са измерениете параметри , с които правих симулациите.Исках да изтискам максималното от този говорител и по спомени на 40,58 Хц мисля беше при 0 Дб слизаше в този обем макар , че заради тази настроика има пик от 2 дб мисля бе6е в областта между 60-70 хц, което е недостатък за сметка на по-ниското слизане.А за груповите закъснения мисля 4е при 40 хц са 12-13 м/с , което е на границата според мен.
Ако можете да предлойите конкретни корекции в стоиности отворен съм за предложенияSmile
Все пак точно за това съм пуснал темата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Тонколони Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.11 секунди