Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - tda 2005...
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

tda 2005...
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CHIP (CHEAP) AMPS
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
radev
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 13, 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 30, 2007 3:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vmlinuz написа:
грешката е била само моя Embarassed Embarassed Embarassed не бях запойл масата на входа където трябва но го оправих, май съм и прецакал интегралите защото греят много иначе от към свирене са добре Wink

Много по добри резултати би постигнал ако за напред ползваш някои от следните интег.от фамилията ТДА1557/1553/1554/8560/8563/1562 с еднополярно захранване и двуполярно ТДА7294/7293/2052/2050 и от серията СТК 412-150/170;STK404-130; STK 402-120;STK 4048;STK 4050 ако искаш по сериозни мощности. Smile ТДА2005 е меко казано доста стара разработка и е склонен към самовъзбуждане и трудно се погасят ако не разполагаш с осцилоскоп и генератор.А горепосочените ИС са по лесни,с малко външни елементи и при правилен монтаж палят от раз Smile
Весело посрещане на Нова година Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Яну 04, 2008 12:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

radev написа:
vmlinuz написа:
грешката е била само моя Embarassed Embarassed Embarassed не бях запойл масата на входа където трябва но го оправих, май съм и прецакал интегралите защото греят много иначе от към свирене са добре Wink

Много по добри резултати би постигнал ако за напред ползваш някои от следните интег.от фамилията ТДА1557/1553/1554/8560/8563/1562 с еднополярно захранване и двуполярно ТДА7294/7293/2052/2050 и от серията СТК 412-150/170;STK404-130; STK 402-120;STK 4048;STK 4050 ако искаш по сериозни мощности. Smile ТДА2005 е меко казано доста стара разработка и е склонен към самовъзбуждане и трудно се погасят ако не разполагаш с осцилоскоп и генератор.А горепосочените ИС са по лесни,с малко външни елементи и при правилен монтаж палят от раз Smile
Весело посрещане на Нова година Very Happy

Така от всичките изброени интеграли съм си купувал 1557 8560 чувал съм 7294/3 и всички са боклуци но най добри от серията ТДА мисля че 7293 са най-добрите СТК несъм чувал,но казвам че ще бракувам и това ТДА(ТДА2005) заради отвратителния звук...сега ще си зема(сглобя) ДОГК и ще се радвам някой ден да натроша тези ТДА-та който изброй с някой 10кг чук Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 13, 2005
Мнения: 730
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Яну 04, 2008 10:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

С TDA2005 може да се направи доста читаво усилвателче, естествено непретенциозно, но все пак прилично свирещо. На някоя от следващите сбирки може би трябва да покажа едно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Яну 04, 2008 5:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

amitko написа:
С TDA2005 може да се направи доста читаво усилвателче, естествено непретенциозно, но все пак прилично свирещо. На някоя от следващите сбирки може би трябва да покажа едно.

еми незнам Rolling Eyes аз си взех такова защото четох в някой тема че някой беше пробвал ФРС хорничките със такъв и предполагах че ще е нещо горе долу свирещо Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 13, 2005
Мнения: 730
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Яну 04, 2008 6:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vmlinuz написа:
amitko написа:
С TDA2005 може да се направи доста читаво усилвателче, естествено непретенциозно, но все пак прилично свирещо. На някоя от следващите сбирки може би трябва да покажа едно.

еми незнам Rolling Eyes аз си взех такова защото четох в някой тема че някой беше пробвал ФРС хорничките със такъв и предполагах че ще е нещо горе долу свирещо Wink


В какъв смисъл си взе. Готов кит ли. Така е явно че няма да стане. Интегралките могат и добре да свирят ако елементите към тях са чивави и при изпълнението е мислено. А сигурно този някой съм бил аз.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
radev
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 13, 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 04, 2008 6:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е ако си попадал все на ментета,проблема си е твой vmlinuz.А що се отнася до транзисторен усилвател,пожелавам ти да си сглобиш,но на първо време нещо по елементарно,което не се нуждае от настройка Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Яну 04, 2008 6:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

radev написа:
Е ако си попадал все на ментета,проблема си е твой vmlinuz.А що се отнася до транзисторен усилвател,пожелавам ти да си сглобиш,но на първо време нещо по елементарно,което не се нуждае от настройка Smile

Споко има кой да го настрой и то няма нужда от някаква настройка ако всичко е добре просто трябра да се подберат транзисторите ,но това не е проблем има кой да ми го нагласи всичко Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radev
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 13, 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 04, 2008 8:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е това да се чува Wink не че се докачам ама малко се поизхвърли с тоя чук и то 10кг. Тези ИС които цитирах, а и не само те има ги навсякъде около нас,да не цитирам Smile Та над тяхното създаване са работили не малко УМНИ главици,а ние така с лека ръка да ги обявяваме че за нищо не стават,е това не го разбирам наистина.И не се ядосвай ,ако не стане от първия път както беше казал някой "времето е с нас" Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Яну 04, 2008 9:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

тези тда-та са едни от най зле свирещите усилватели който съм слушал до сега знам че ги има навсякъде но са ефтини както е озаглавен подфорума Wink таааа...
ето какво направих за да просвири малко по добре:
китчето е от неомонтана та ето малко инфо от там
2. D1 Интегрална схема ТДА2005 1 бр.
3. С1 Кондензатор 1µF 1 бр.
4. С2 Кондензатор 0,47µF 1 бр.
5. С3 Кондензатор 10µF/10V 1 бр.
6. С5 Кондензатор 1nF 1 бр.
7. С6, С7 Кондензатор 100nF 2 бр.
8. С8 Кондензатор 100 (150)nF 1 бр.
9. R2, R5 Резистор (1÷4,7) Ω 2 бр.
Цитат:
При R1 = 200Ω усилването е 80. При C4=22µF, R1=200Ω честотната лента е 20Hz÷20kHz (при -3dB). Ако R1=390Ω, C4=47µF, честотната лента е 10Hz÷20kHz .. бля бля бля..


та бях го направил на 20хз-20кхз смених честотната лента да почва от 10хз това за R1=330ohm+62ohm(такива имах в наличност) и C4=47mF
също така добавих на входа кондензаторче 270nF в смисъл добавих последователно от входа към към мястото А на платката.Направо бях впечатлен че найстина смъкна до към 30тина хз защото преди като бях със 20-20кхз до 50тина хз нямаше никой.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CHIP (CHEAP) AMPS Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди