Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Моля спешно за помощ!
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Моля спешно за помощ!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Полупроводникови усилватели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Niki85el
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jul 09, 2007
Мнения: 40
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Авг 31, 2008 8:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Усилвателя го пускам точно така-без товар и укъсен вход.Имам едни регулируеми резистори навити от кантал върху порцелан,мощнички са,мисля да ги сложа на 10 ома и ще пробвам какво ще стане.Захранването е 53 волта на рамо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radev
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 13, 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Авг 31, 2008 8:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Айде нека са 150ом,щом са регулируеми Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Авг 31, 2008 9:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

При 53 волта и 10 ома колко ти е тока? Транзисторите ще го издържат ли?
Хайде спри да задаваш подобни въпроси, че отдавна тази тема трябваше да бъде заключена. Стана километрична без особен резултат! Спасява я само това, че е по схема от сайта.

Но все пак започни да мислиш сам и не разчитай 100% на схемата въпрос-отговор!
Ако не - изчакай Даниел да се прибере и му занеси усилвателя вместо да се мъчиш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Niki85el
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jul 09, 2007
Мнения: 40
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Сеп 01, 2008 4:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре де,на схемата,която ми е драснал Даниел,големия кондензатор в обратната връзка е с минуса към GND,а на новата схема,която е публикувал "Update feedforward..." там полярността на кондензатора е обърната-с плюса към GND,кое е вярното Shocked Не откривам други проблеми по платката ми...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
subsonic
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Sep 03, 2005
Мнения: 93
Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Пон Сеп 01, 2008 5:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Niki85el написа:
Добре де,на схемата,която ми е драснал Даниел,големия кондензатор в обратната връзка е с минуса към GND,а на новата схема,която е публикувал "Update feedforward..." там полярността на кондензатора е обърната-с плюса към GND,кое е вярното Shocked Не откривам други проблеми по платката ми...


И двата варианта са вярни. Не е това проблема Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niki85el
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jul 09, 2007
Мнения: 40
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Сеп 01, 2008 11:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Оправих усилвателя,ужас направо,оказа се фалшиво съпротивление Very Happy Бях купил 6 резистора по 2,2 ома,за да подменя двата диода при IRF-те.Измерих единия резистор преди да го сложа на платката,видях,че е 2,2 ома,лепнах го,хванах си и другия,цветовия код същия,не ми се занимаваше да го меря,лепнах си и него и що зор,що чудо видях до сега Smile Оказа се,че едното съпротивление не е 2,2 ома,а цели 670 ома Very Happy Подмених го,всичко заспа-90mA консумация на рамо(след корекцията на резистора долу в сорса на IRF620 на 3,9 ома,консумацията на рамо става на 140mA,мисля,че е нормално),около 40mV в изхода.Не съм го тествал на звук,дано няма изненади.Попадал съм на фалшиви транзистори,но на фалшив резистор,сефте Smile Сега остава да си набавя тантала,ще се радвам и ако някой има желание да ми продаде два такива,защото в Бургас няма танталови,а камоли руските сребърно-танталови Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radev
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 13, 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 02, 2008 2:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Niki85el написа:
Оказа се,че едното съпротивление не е 2,2 ома,а цели 670 ома Very Happy Подмених го,всичко заспа-90mA консумация на рамо(след корекцията на резистора долу в сорса на IRF620 на 3,9 ома,консумацията на рамо става на 140mA,мисля,че е нормално),около 40mV в изхода.

Ето как стават хубавите неща,остава сега да го погледнеш и на осцилоскоп за да няма изненади по късно, а би ли замерил пада върху 47ом съпротивлението при тази настройка и да споделиш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Niki85el
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jul 09, 2007
Мнения: 40
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Сеп 03, 2008 3:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами,пада върху 47 ома резистора ми е абсолютна нула,понякога показва 0,1mV ,не знам дали трябва да е така Rolling Eyes Притеснява ме,че постоянното в изхода пак малко се заиграва,не стои мирно,играе от 30 до 45mV,дано няма по-резки скокове,че преди с по половин волт се движеше нагоре,надолу.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radev
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 13, 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 04, 2008 10:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Стига,бре след като няма спад за какво е този резистор Laughing Има някаква грешка!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Niki85el
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jul 09, 2007
Мнения: 40
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Сеп 04, 2008 4:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами,какво да ти кажа и аз се озадачих Smile Пад има само в момента,когато включа усилвателя и пада пак е супер малък 4-5mV,като позагрее малко усилвателя,след минута някъде,уреда ми отчита миливолт,не повече Rolling Eyes И при двете платки е така.Май е важно да отбележа,че това е при укъсен вход и без товар Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radev
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 13, 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 04, 2008 8:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре де ти тоя усилвател няма ли да го ползваш за слушане вече,след като няма проблеми вържи му една колонка и чуй какво става.И пак замери на Wink 47ом
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Niki85el
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jul 09, 2007
Мнения: 40
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Сеп 04, 2008 9:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ми остава много време за него просто Smile Всеки ден бутам по малко,преди няколко часа го пуснах на колона,свири си уж.Относно пада е малко относително...Колоната ми е 4 ома,но кабелите ми са скапани-0,75 квадрата,многожични с прилична дължина и така сумарно към усилвателя закачам 6 ома,така с това съпротивление пада върху 47 ома резистора е 250-260mV.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Полупроводникови усилватели Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.12 секунди