Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Horn OR open baffle ?
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Horn OR open baffle ?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Flame wars
Предишната тема :: Следващата тема  

Хорн или ОБ?
а. Хорн
66%
 66%  [ 64 ]
б. ОБ
33%
 33%  [ 32 ]
Общо гласове : 96

Автор Съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 16, 2008 9:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм гастарбайтер, в това няма нищо лошо Smile
Виж Андрешко е друго нещо Smile

Жорка, не се повтаряй, никой не го иска това, факт е, че хорната е по добра, стига си се извъртал за да не паднеш по гръб - така, както тогава, когато слушахме 2 усилвателя - твоя и моя, помниш, нали?

И не се прави на жертва, не е необходимо, на повечето ни е ясно, че хитруваш Cool
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gogo
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Sep 17, 2004
Мнения: 512
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 17, 2008 8:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Daniel Petrov написа:
Аз съм гастарбайтер, в това няма нищо лошо Smile
Виж Андрешко е друго нещо Smile

Жорка, не се повтаряй, никой не го иска това, факт е, че хорната е по добра, стига си се извъртал за да не паднеш по гръб - така, както тогава, когато слушахме 2 усилвателя - твоя и моя, помниш, нали?

И не се прави на жертва, не е необходимо, на повечето ни е ясно, че хитруваш Cool

Very Happy
По мои спомени слушахме твоя най-добър (за времето си) усилвател и мой стар модел с 6С4С (Зенита беше пред продаване и не беше при мен - знаеш). Много добре си спомням - на Кирилов повече му хареса моя Б.Е.Р. (отколкото този с 6С4С) - което още веднъж ме убеждава във факта, че "колкото хора, толкова уши, толкова и мнения Wink
Аз да се правя на жертва? На кое? Или на кого? Май ти се изживяваш като "one and only". Ето ти буквалния отговор от Нелсън Пас относно Kleinhorn и неговите лични слушателски предпочитания (бях обещал и много се чудех дали да го постна тук, но защо пък - всеки има право да избере какво да си слуша).
"I no longer have the Kleinhorns (gave them away to an artist's collective), and both it and the OB's are a lot of fun, but over the long term the OB's are easier to play with and are evolving to be more enjoyable.
best, np"

Ако имаш проблеми с превода в ефир - свиркай Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
VACUUM_TUBE_MANIAC
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Apr 15, 2008
Мнения: 32
Местожителство: Кюстендил

МнениеПуснато на: Сря Сеп 17, 2008 9:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Хорни или ОБ????

Много е трудно да се каже коя от двете конструкции е по добра! Защо ли?
Защото аз харесвам едно вие харесвате друго => всички хора харесват различни неща/ конструкции и т.н. Моето мнение е, че тази анкета е безмислена и не може да определи коя конструкция е по добрата. Пък и мисля, че не е съвсем коректна, защото съм слушал и ОБ и Хорни, но те не бяха в един клас, което ще рече, че не съм слушал свестни бафъли. И разбирасе гласувах за Хорни
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 17, 2008 10:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Логически погледнато OR (или) не изключва наличието и на двете възможности.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Audiomaster
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 08, 2008
Мнения: 111
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Сеп 17, 2008 11:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Stefan Stefanov написа:
Логически погледнато OR (или) не изключва наличието и на двете възможности.

Не е ли обратно?
Или това, или онова, поне така сме го учили, не може и двете.
Аз гласувах за хорни. Макар че и екраните ми харесват, не са така компактни, но и двете системи за да звучат, си искат габаритите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 17, 2008 11:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

offtopic:
XOR е операцията, която изключва еднаквите алтернативи.
OR е вярно когато дори едно от двете (или и двете) условия е вярно
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
haralanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 20, 2007
Мнения: 144
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 17, 2008 11:58 am    Заглавие: Погледни в далечината (поне се опитай) Отговорете с цитат

VACUUM_TUBE_MANIAC написа:
Защото аз харесвам едно вие харесвате друго => всички хора харесват различни неща/ конструкции и т.н.


Само че не е точно така. След определено ниво на еволюиране на музикалните разбирания и култура, в аудиото не съществува абсолютно никакъв субективизъм.

В днешно време (време, което голяма част от хората не знаят как звучат реалните музикални инструменти в РАЗЛИЧНИ акустични среди) ако дадем на 10000 човека 20000-лентов параметричен еквалайзер, то 9999 от тях ще постигнат абсолютно идентичен варварски резултат, давайки им възможност да си регулират звука "както на тях им харесва". Тези хора ги квалифицирам като "Голямата армия от (аудио) Гевреци"...
_________________
E=mc^2 +/-3dB
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Anakin
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Dec 24, 2004
Мнения: 456
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Сеп 17, 2008 5:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Събективизъм съществува винаги и за всичко и така ще бъде винаги,защото хората не са изградени от логика.И това,че вие или някой друг смята,че трето лице не е "еволюирало" до най-висико ниво не означава в никакъв случай,че то е така.Това изказване е от типа ако 90 от 100 кажат да значи отговара е да,но не е задължително всичко е въпрос на вкус и на лични предпочитания.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005
Мнения: 763
Местожителство: София,Люлин

МнениеПуснато на: Сря Сеп 17, 2008 7:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Anakin написа:
Събективизъм съществува винаги и за всичко и така ще бъде винаги,защото хората не са изградени от логика.И това,че вие или някой друг смята,че трето лице не е "еволюирало" до най-висико ниво не означава в никакъв случай,че то е така.Това изказване е от типа ако 90 от 100 кажат да значи отговара е да,но не е задължително всичко е въпрос на вкус и на лични предпочитания.


Май не разбра съвсем. Wink

Звученето на истинския ("живия") инструмент си е обективизъм в чист вид - там няма субективни мнения и предпочитания. Wink Ако не ти харесва как звучи, значи нямаш работа в областта на аудиото. Защото в крайна сметка, идеята е да се доближим до това звучене. Wink

BTW, човек е доста логично същество.... Very Happy
_________________

Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 18, 2008 8:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За да участва пълноценно в такъв спор, човек трябва да е слушал поне няколко много добри хорни и поне няколко добри OB.
Да не говорим, че и хорните, и ОБ имат многобройни разновидности.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 885
Местожителство: Троян / Априлци

МнениеПуснато на: Чет Сеп 18, 2008 11:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Замисляйки се по темата си правя някои изводи и обобщения, с които не задължавам никого. Безспорен на първо място е фактът, че хорните са многократно по-трудоемки от ОВ като пряко изработване - разкрояване, рязане, сглобяване, шлайфане, лакиране/боядисване. На второ място - също толкова трудоемък е и процесът по изчертаването им, имам предвид нагъването на контура, особено ако се работи само с ръчни чертожни инструменти.
Всички знаем какво значи в днешно време увеличеното количество труд вложено в изработването на нещо и върху какво рефлектира Smile
Относно изчисляването - не мога да преценя със задоволителна сигурност кое е по-сложно, т.к. тук оказва влияние рутината на конкретния човек. От друга страна, именно облекчената практическа реализация на ОВ дава една свобода и радост за духа изразяваща се в това ти да можеш едва ли не за часове, ден-два, да направиш експеримент и да чуеш без компромиси звученето на идеята, която имаш. Това, за съжаление, не е така лесно при хорните. Първоначално, когато започнах да пиша това мнение, си мислех да призова темата да се заключи, но сега това вече не ми изглежда далновидно. Нека има битки между титаните, така джуджетата ще знаят своето място.
_________________

What this world needs is a good 5 Watt amplifier ~ Paul Klipsch
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Flame wars Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Страница 8 от 8

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.14 секунди