Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Леко глупав въпрос
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Леко глупав въпрос

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Усилватели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
MakeMeFeel
чете


Регистриран на: Dec 12, 2008
Мнения: 13
Местожителство: София,кв.Младост 3

МнениеПуснато на: Пон Дек 29, 2008 11:59 am    Заглавие: Леко глупав въпрос Отговорете с цитат

Привет на всички! Отскоро притежавам един ресивър от система за домашно кино Samsung HT-DB750 /смисъл само него без колоните/
Дават го в нашите сайтове 5x80W + subwoofer 100W,а в чуждите го дават 5x80W + subwoofer 100W.Това при консумация 230W ми се вижда доста нереално Laughing
Та това ясно...въпроса ми е - при положение че консумира 230W какви са реалните мощности на 6-те канала /долу-горе/
Ще съм благодарен ако някой ме светне по въпроса Smile

http://209.85.135.104/translate_c?hl=bg&sl=en&u=http://www.dealtime.co.uk/xPF-Samsung-HT-DB750&prev=/search%3Fq%3DSAMSUNG%2BHT-DB750%26hl%3Dbg%26lr%3Dlang_bg%26sa%3DX&usg=ALkJrhiotTExS6fyW-vi22tin6fYR1nHYQ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 29, 2008 1:03 pm    Заглавие: Re: Леко глупав въпрос Отговорете с цитат

MakeMeFeel написа:
Дават го в нашите сайтове 5x80W + subwoofer 100W,а в чуждите го дават 5x80W + subwoofer 100W.


Аз не виждам разлика между двете.

MakeMeFeel написа:

Това при консумация 230W ми се вижда доста нереално Laughing


Нереално е, разбира се.
Затова са виновни донякъде самите потребители. Всички искат повече мощност и производителите пишат повече мощност и така всички са доволни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sanitara16
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Oct 19, 2007
Мнения: 69
Местожителство: русе

МнениеПуснато на: Пон Дек 29, 2008 6:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъй като го гледам на снимка и това, че съм разглобявал подобни Arrow
5х10вата + 20-30вата субуфер. Very Happy
_________________
Количеството интелект на планетата е константа, а населението расте.......
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VanVan
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jun 23, 2005
Мнения: 26

МнениеПуснато на: Пон Дек 29, 2008 7:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен истината е някъде по средата. Чел съм, че производителите пишат примерно 2х100 или 4х50, което всъщност означава еди-колко-си канала по еди-колко-си вата, но те не се събират чисто математически, а просто всеки от каналите ако работи сам ще може да предложи такава мощност. Т.е. при твойте 5х80, да речем, ако успееш някак си да спреш 4 канала и оставиш само един да разполага със захранването и сигнала, тогава ще имаме 80 вата. Най-често това ще са ватове при 1 KHz и 1% изкривявания, което ще рече, че реалната мощност е доста по-малко. Когато пуснеш и другите канали обаче, самото захранване "кляка", ресурса му се разделя между съответния брой усилватели и така общата сумарна мощност ти е дефакто някъде около най-голямата цифра в обявените от производителя. В твоя случай някъде около 100 вата за всичките 6 канала.
Идеята е да се спести от захранването, понеже то и до ден днешен си остава най-скъпия елемент в един усилвател. Така хем производителя си връзва гащите, да не могат да го осъдят, хем потребителя си мисли, че е ударил кьоравото с "ебаси якия хи-фи амп"...

Възможно е да греша... Smile
_________________
АКО ИСКАШ ДА ОСТАВИШ СЛЕДА, НЕ ВЪРВИ ПО ПЪТЕКАТА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 29, 2008 7:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А всъщност какво значение има колко е мощен?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
haralanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 20, 2007
Мнения: 144
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 30, 2008 10:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Stefan Stefanov написа:
А всъщност какво значение има колко е мощен?

Така де, ако някой има акустична система със 109-110дБ чувствителност (ултра-ултра-ултра рядко срещано явление), усилватели над 3-4вата вече му се виждат зверски мощни и с огромен грохот се присмива на всички транзисторни тухли от по над 500W (а защо не и над 50), особено на тея, които минават бариерата от 50кЛв.
_________________
E=mc^2 +/-3dB
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
MakeMeFeel
чете


Регистриран на: Dec 12, 2008
Мнения: 13
Местожителство: София,кв.Младост 3

МнениеПуснато на: Нед Яну 04, 2009 8:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговорите.Объркал съм - в нашите сайтове го дават 5х50 + sub 100W а в чуждите 5х80W + 100W sub.Няма никакво значение каква му е мощноста,просто ми е интересно и мисля че един път завинаги трябва да се развенчае този мит за големите мощности които дават пройзводителите на домашните си кина за да не се бъркат неопитните потребители като мене Smile
Аз този ресивър го взех преди време с голям ентусиазъм като си мислех че наистина е толкова мощен а пък то какво се оказа...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nickb
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Feb 28, 2008
Мнения: 28
Местожителство: гр.София

МнениеПуснато на: Пон Яну 26, 2009 5:12 pm    Заглавие: Ресийвър? Отговорете с цитат

MakeMeFeel написа:
...Аз този ресивър го взех преди време с голям ентусиазъм като си мислех че наистина е толкова мощен а пък то какво се оказа...

Че това не е Ресийвър приятелю, това е "комбаин", както им се викаше навремето. Система от тип "всичко в едно" (All inclussive) Smile
Това нещо става предимно за МР3 слушане и радио. Истинските Ресийвъри си имат приличен тунер и приличен усилвател Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Усилватели Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди