Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Peter’s system!!!
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Peter’s system!!!
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Моята система
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Dgd
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Nov 17, 2004
Мнения: 200
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Окт 07, 2008 6:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@p........
А ти колко си приготвил? Very Happy
Всъщност , няма значение, можем да ти ги вземем всичките! Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
akustichen
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Nov 14, 2007
Мнения: 40
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 19, 2009 2:46 pm    Заглавие: Re: браво Отговорете с цитат

PeterP написа:
p_queensgod написа:
Изглежда страхотно!
Може ли да споделиш колко ти излезе всичко това?


Не знам, братле! Не съм я плащал, подарък ми е от жената!

Аааа, абе питай Румен и Владо – може би те могат и да те ориентират....... Laughing Laughing Laughing


Ех, какви жени имат някои хора... Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sabat
не знае къде се намира и какво говори


Регистриран на: Oct 28, 2008
Мнения: 17
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 19, 2009 3:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:

Smile респект за нестандартният подход , хубаво е добре да се отделят субчетата от общата конструкция ако не искаш и тя да свири Wink


...поздравления за придобивката!, но тук съм меко казано съгласен с горния цитат,... доста куртоазно ти го е намекнал...!!!...тази конструкция със сигурност "свири"...виждал съм как около 300 кг метален плот при докосване с пръст разиграва лазери!!!...категорично тези тела трябва да са отделно, въпреки че и тогава "разсвирват" останалото, но пак е по-добре....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 19, 2009 7:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sabat написа:
категорично тези тела трябва да са отделно, въпреки че и тогава "разсвирват" останалото, но пак е по-добре....


Te СА отделно.

Rumen Suvandjiev написа:
Те са разположени в ансамбъл с шкафа на апаратурата, като оптично са неделима част от него, но в действителност са отделени с разстояние от 5mm от плота и стените. Шкафът и кутиите, разбира се, са дело на Владо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sabat
не знае къде се намира и какво говори


Регистриран на: Oct 28, 2008
Мнения: 17
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 19, 2009 8:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Rumen Suvandjiev написа:
Те са разположени в ансамбъл с шкафа на апаратурата, като оптично са неделима част от него, но в действителност са отделени с разстояние от 5mm от плота и стените.


.... ок!...този шкаф "свири" сериозно според мен ...но нямам претенции за познания по акустика
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 19, 2009 11:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sabat написа:
.... ок!...този шкаф "свири" сериозно според мен ...но нямам претенции за познания по акустика


Хубаво е човек да обосновава заключенията си.
А ако няма познания, просто да не коментира.
Човекът, който е направил шкафа и кутиите на озвучителните тела има сериозен опит с конструирането и изработката на озвучителни тела от рупорен тип. Можеш да бъдеш сигурен, че е взел всички мерки конструкцията на въпросния шкаф да бъде достатъчно устойчива на вибрации, каквито всъщност няма откъде да получи (освен от пода, но това важи за всички останали мебели в стаята), при положение, че не контактува дори в една точка с басовите агрегати.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sabat
не знае къде се намира и какво говори


Регистриран на: Oct 28, 2008
Мнения: 17
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 20, 2009 12:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Rumen Suvandjiev
МнениеПуснато на: Чет Мар 19, 2009 11:50 pm Заглавие:
sabat написа:
.... ок!...този шкаф "свири" сериозно според мен ...но нямам претенции за познания по акустика


Хубаво е човек да обосновава заключенията си.
А ако няма познания, просто да не коментира.
Човекът, който е направил шкафа и кутиите на озвучителните тела има сериозен опит с конструирането и изработката на озвучителни тела от рупорен тип. Можеш да бъдеш сигурен, че е взел всички мерки конструкцията на въпросния шкаф да бъде достатъчно устойчива на вибрации, каквито всъщност няма откъде да получи (освен от пода, но това важи за всички останали мебели в стаята), при положение, че не контактува дори в една точка с басовите агрегати.


...и какво е направил този човек с 5 милиметровия въздушен слой , за което ние лаиците не сме чували?!!!...въпроса ми е реторичен разбира се...!...спрял го е да трепти ли!?...на този сайт има хора, които много по-добре от мен разбират от трептения, нека те да кажат нещо...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 20, 2009 8:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

sabat написа:
...на този сайт има хора, които много по-добре от мен разбират от трептения, нека те да кажат нещо...
...дам прав си и един такъв се опита да ти обясни .
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Mar 15, 2007
Мнения: 92
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 20, 2009 10:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

@sabat

От 5 мм-овия въздушен слой към шкафа се предава такава част от енегрията на трептенето, каквото е и съотношението между плътностите на въздуха и на дървото (MDF-а). Можеш да потърсиш в справочниците и сам да си го сметнеш, но ще ти дам данните на готово: 1.29 kg/m3 за въздуха и ~800 kg/m3 за MDF-а.
От там нататък - поне едно 90-95% от преминалата в шкафа вибрация се разсейва като топлина в плоскостите и сглобките на конструкцията. Накрая това, което остава, се излъчва обратно към околния въздух пак по същото съотношение, но този път дори разпределено по цялата повърхност на шкафа...
Лазер може би ще разтрепти, но едва ли ще чуеш нещо, дори да си залепиш ухото върху шкафа (и ако успееш някак си да спреш останалия грохот в стаята, произведен от уредбата).
Така че - не бери грижи. Както спомена Румен - много повече вибрации могат да дойдат през пода (понеже плътностите на средите там са много близки), но това важи и за всички останали мебели в стаята, включително и за стените и тавана... Но и за това, ако ни притеснява (в случая повече чисто теоретично, отколкото на практика, според мен), могат да се вземат съответните мерки - шпайкове, дампери, гранитни плочи...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 20, 2009 10:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ivan Rachev написа:
sabat написа:
...на този сайт има хора, които много по-добре от мен разбират от трептения, нека те да кажат нещо...
...дам прав си и един такъв се опита да ти обясни .


Абе аз по принцип съм търпелив, докато не започне да ми намирисва на заяждане Wink

sabat написа:
...и какво е направил този човек с 5 милиметровия въздушен слой , за което ние лаиците не сме чували?!!!...въпроса ми е реторичен разбира се...!...спрял го е да трепти ли!?...


Ще се направя, че не съм доловил сарказъм. Човек, който вече е похарчил сериозни средства за аудио система, не бива да бъде лаик и основният му източник на информация да са рекламните проспекти и сладките приказки на търговците.
Трептенията се разпространяват във всяка среда, с изключения на вакуума. С отдалечаване от източника, всяко трептение затихва с определен, специфичен за материала, декремент.
Всяко озвучително тяло излъчва два вида трептения - полезни и нежелани. Полезните трептения се пораждат от движението на мембраните на високоговорителите и създават звукова вълна (което всъщност е предназначението на тонколоните). Наред с това обаче трептят и стените на озвучителното тяло, при това със специфичен спектър и внасят повече или по-малко доловими призвуци в музикалната програма, която слушаме.
Директният им контакт с друго твърдо тяло (под, стена или мебел, върху които са монтирани) способства трептенето да се предаде и на него, както вече уместно си забелязал. Тъй като амплитудата им е нищожна, дори и малък слой въздух, прекъсващ механичния контакт, е достатъчен, те да не могат да се разпространят през него към съседно твърдо тяло (в случая мебел).
Предаването на вибрациите от кутиите на озвучителните тела през подовата настилка се ограничава с използването на спакйове или изолационни подложки, в зависимост от типа на конструкцията.
Логично възниква въпросът какво става с хилядократно по-силната звукова вълна, излъчвана директно от високоговорителите. При високи нива тя наистина е способна да разтрепти чуваемо всички предмети, врати и прозорци в цялото помещение. За това трябва да се вземат съответни мерки наред с толкова пренебрегваната акустична обработка на помещението.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sabat
не знае къде се намира и какво говори


Регистриран на: Oct 28, 2008
Мнения: 17
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 21, 2009 4:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Ще се направя, че не съм доловил сарказъм. Човек, който вече е похарчил сериозни средства за аудио система, не бива да бъде лаик и основният му източник на информация да са рекламните проспекти и сладките приказки на търговците.
Трептенията се разпространяват във всяка среда, с изключения на вакуума. С отдалечаване от източника, всяко трептение затихва с определен, специфичен за материала, декремент.
Всяко озвучително тяло излъчва два вида трептения - полезни и нежелани. Полезните трептения се пораждат от движението на мембраните на високоговорителите и създават звукова вълна (което всъщност е предназначението на тонколоните). Наред с това обаче трептят и стените на озвучителното тяло, при това със специфичен спектър и внасят повече или по-малко доловими призвуци в музикалната програма, която слушаме.
......


...в това което питах
няма никакъв сарказъм...ти ще си сложиш ли грамофона и оптиката на тази конструкция?...шкафа който аз съм показал е около 140 кг празен, MDF 31мм с фурнира, масивен гръб MDF 20мм...колоните са ми на около 60см от него стоят на стойки от около 15кг на шпайкове и отгоре и отдолу...имам и около 6кв м акустични пана на тавана и пак при ниски дори нива на звука всичко доста осезаемо "свири"...и си го знам, няма кво да направя повече...и незнам защо всяко по-"критично" споделено мнение е "язвително", "саркастично" и т.н.... ...и всъщност нямам нищо общо с рекламни материали и търговци-точно те "обясняват" разни явления, с високомерни физични данни само дето неработят в повечето случаи... Wink...запазвам си правото да несъм прав, въпреки че говоря за емпиричен опит независим от моето "ниво" на знания...


Последната промяна е направена от sabat на Съб Мар 21, 2009 4:34 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 21, 2009 4:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нищо не казваш в последните си постове ако мислиш и следващите да са такива ни ги спести . И не си измисляй , никой не е казал че това е стойка за грамофон . Ако 140 килограмовата ти конструкция вибрира значи си я конструирал учудващо зле , при положение , че 80 килограмови са мъртви за вибрации Smile . Стаята ти няма бастрапове , нито пода ти е сандвич конструкция , затова тези изтръпнали пана на тавана не ги споменавай .
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 21, 2009 10:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sabat написа:
ти ще си сложиш ли грамофона и оптиката на тази конструкция?......


Върху тази конструкция всъщност стои телевизор и може би някоя декоративна ваза.
Хубаво е, че си се захванал сериозно с аудиосистемата си и е съвсем разбираемо желанието да се похвалиш с нея. Аз не съм против критиката, но когато е аргументирана. Аргументите могат да бъдат или непосредствени, каквито нямаш върху конкретната система, защото не си я виждал и чувал наживо, или теоретически, каквито също нямаш. Последното не е упрек. За да си аудиофил не е необходимо да си инженер, както да си пилот не е необходимо да си механик. Точно затова в обясненията ми няма нито числа, нито формули.
Ако мога да си позволя един съвет - подходът "тази система не струва и следователно моята е по-добра" може да донесе само негативи на изразилия това мнение, защото е лишена от всякаква логика. Същото важи за "аргументи" от рода на "този шкаф дрънчи, защото аз казвам така и никой не може да ме убеди в противното".
Винаги най-важен е подходът. Добронамереното отношение поражда позитивна реакци я и ... обратното.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Моята система Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.11 секунди