Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - "SUB-OUT" switch to "REAR-OUT" ???
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

"SUB-OUT" switch to "REAR-OUT" ???

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CAR AMPLIFIERS
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
gogo_1
чете


Регистриран на: Feb 10, 2008
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Нед Фев 10, 2008 10:29 pm    Заглавие: "SUB-OUT" switch to "REAR-OUT" ??? Отговорете с цитат

Здрасти хора!!

Имам следния въпрос:
Player Sony (CDX-GT310) отзад има допълнителен (чинч) изход който може да се използва както за "SUB-OUT" така и за "REAR OUT" - настройва се от менюто на player-a. Новата ми конфигурация ще е със Sub и заден ред колони, като woofera и задните ще са с отделни усилватели.

От къде да взема сорс за 2-та усилвателя?
1) да си оставя допълнителния изход от sony-то на SUB и от там директно в sub-усилвателя, а за задните да ползвам разклонение от нормалния REAR изход на playera? (Изобщо възможно ли е, от един изход да се захранват едни ред колони директно, и от същия изход да се подава сигнал на усилвател за други колони???)

2) да си оставя допълнителния изход от sony-то на REAR и от там директно в усилвателя на задните и в усилвателя на woofera като се сложи филтър?

3) някакво друго рещение?



майкооо, като си прочетох поста не знам дали на някой ще му стане ясно.. затова ще го надраскам набързо:


ако успеете да се ориентирате... ще ми помогнете много

Предварително БЛАГОДАРЯ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivan7907
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Apr 28, 2007
Мнения: 35
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 8:33 am    Заглавие: Здравей Отговорете с цитат

Така като гледам май че Сони-то е 4-ри канално.Обикновено двата изхода са за предни говорители , които включват front speakers
други два които са за задните говорители т.е. rear speakers.
Така както си го начертал предните четири говорители не ми се вярва да са на четири отделни канала / но все пак трябва да се провери / , защото имаш два говорителя ниски честоти и два за високи честоти , които са вързани на два канала / пиши за каква кола става въпрос /.
Другите два канала са за задните говорители....
А пък line out го оставяш за car усилвател и го вързваш за съббуфер
Другия вариант е да си вземеш четириканален усилвател , като първите два вързваш rear speakers , адругите два правиш bridge и вързваш съббуфера , като усилвателя задължително да има параметричен еквилайзер.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gogo_1
чете


Регистриран на: Feb 10, 2008
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 10:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

май не си ме разбрал..

Sony-то наистина е 4 канално, като на 4-те му канала съм вързал FRONT и MIDDLE колоните, съответно за предните и задните врати. До тук сичко е точно. 4 канала = 4 колони!

Сега обаче, слагам задни колони (4 броя!!!) и woofer, на отделни усилватели. Сонито има ДОПЪЛНИТЕЛЕН изход (освен стандартните 4 канала) който може да се настрои да е изход за SUB WOOFER или изход за ЗАДНИ КОЛОНИ

На мен обаче не ми трябва ИЛИ... трява ми сорс както за SUB, така и за REAR SPK...

така мисля че ще ме разбереш...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Marto (myst3)
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 08, 2005
Мнения: 304
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 10:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Уточни за 4-те броя колони отзад? За 4 броя коаксялни говорители ли става дума, или за 2 мид-баса и 2 пищялки ? Има варянт да ползваш някой усилвател от типа 4,3,2 Laughing Като 2 от каналите ползваш за задните говорители а другите два в бридж за суб-а Rolling Eyes
_________________
ASUS P5B Deluxe | Core 2 Quad Q6600 @3600Mhz | CM Hyper6+ | 2x1GB TeamXtream Dark | Fortron FSP400-60GLN | NV 7600 GT ddr3 | Hauppauge WinTV-PVR-500 | 2x320 GB/16MB Seagate RAID 0 | CD-RW ТЕАС СD-W552CE | DVD-RW NEC ND-3500AG | NEC LCD2470WNX
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gogo_1
чете


Регистриран на: Feb 10, 2008
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 12:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Става дума за 4 броя, 4 лентови колони (коаксиални) (SONY XS-F6947R или нещо от сорта)

Не мога да ползвам 1 усилвател и за двете неща
1) защото стават 5 говорителя
2) защото тоя усилвател трябва да е бая мощен да се справи с такъв товар

отделно че sub-a може да е 2-канален...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivan7907
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Apr 28, 2007
Мнения: 35
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 1:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи по-добрия вариант е по втората схема , която си начертал.
Но вместо два усилвателя може би е по-добра идея да се избере 5 -канален или 6 канален усилвател. И задължително вграден еквилайзер. Но не знам какви има на пазара и за какви пари става въпрос.И при двата случая с два усилвателя или един усилвател според мен по-добрия вариант е свързване по втората схема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gogo_1
чете


Регистриран на: Feb 10, 2008
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 2:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ммм дам..

аз гледам да избегна точно втората схема с цел на това, че изхода на player-a когато е сетнат на SUB дава много чисто и качествено филтриране на звука за WOOFER.. докато ако ползвам някакви външни филтри преди усилвателя на woofera, определено ще "наакам" малко баса...

Друго кофти е че от самия player може да командваш нивото на този изход, т.е. нивото на SUB-Woofera.. и ако на този изход са вързани и задните колони, когато си намалявам woofa, ще си намалявам и задните - което определено е кофти работа!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivan7907
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Apr 28, 2007
Мнения: 35
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 2:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре тогава , решението е два усилвателя , единия е 4 канален но задължително е да има вход високо ниво и потенциометър за регулиране на нивото на входния сигнал и втория усилвател ,който да е за съббуфера и тва е баткаа
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
McBright
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 24, 2005
Мнения: 152
Местожителство: София/Duisburg.de

МнениеПуснато на: Пон Авг 18, 2008 6:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вижте сега колеги, бъркате понятията, от там идват проблемите !

Няма 4 канален усилвател/headunit, има двуканални-стерео такива. Т.е. имате ДВА стереоканала. Спекулира се от производителите и продавачите с каналите. Един канал трябва да свири и ляво и дясно - т.е. СТЕРЕО.

Като започнем с това, на автора на темата ще кажа едно нещо :

Авто усилвателите имат АКТИВНИ филтри.

Настройваш си радиото да свири на REAR, от там взимаш от пре-аут-а звука и до първия усилвател, по-добре това да е този на говорителите за среди-високи (не на subwoofer-a), от неговия изход, пък, към входа на усилвателя за баса.

Всички модерни усилватели имат вградени crossover-и (активни филтри) и можеш да си настроиш този на баса да свири ДО/ОТ 50-250хз, както и усилвателя на основните говорители.

Най-добре е, след като отзад ще добавяш 4 говорителя + баса, да вземеш 4 канален (т.е 2 стерео канала, на които можеш да закачиш колкото си искаш колони запазвайки товара на усилвателя - обикновено 2-16 ома) и правиш следната схема.

На 1 стереоканал закачваш основните говорители, били те 2 и 4 броя (ако ще са 4 - просто взимаш 4 или 8 омови варианти, за да запазиш номиналния товар на усилвателя), а на другия стереоканал, пуснат на бридж закачваш баса.

Аз в момента съм така - отзад имам бас + 4 колони на кората, те са на по 8 ома, съответно на 1 стереоканал имам 4 колони по 2 на ляв и 2 на десен канал, които като са на по 8 ома всяка, става 4 ома на ляв и 4 на десен канал. На другия стереоканал имам закачен на бридж баса.

А принципно е най-добре да имаш радио което има 3 pre-amp изхода, за предни, за задни и за subwoofer, тъй като от предусилвател сигнала е най-чист.

Поздрави !
_________________
Само онова което те накара да трепнеш, то засужава да бъде наречено хубаво !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sanitara16
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Oct 19, 2007
Мнения: 69
Местожителство: русе

МнениеПуснато на: Пон Авг 18, 2008 9:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей!

Така значи моето предложение е да нагласиш изхода от пред-а на сонито на субуфер и там да закачиш усилвателя за субуфер (тъкмо ще си регулираш суб-а) ,а за другите говорители да си вземеш усилвател, който има вход високо ниво и да го закачиш към rear каналите от сонито.


Успех
_________________
Количеството интелект на планетата е константа, а населението расте.......
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CAR AMPLIFIERS Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди