Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - AT WAR WITH INDUSTRIAL
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

AT WAR WITH INDUSTRIAL
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Flame wars
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 04, 2005 3:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Подминавам рекламите на ширпотребски играчки, които производителят им нарича усилватели и озвучителни тела (явно в момент на увлечение) обикновено с пренебрежение, защото, мисля си, не си струва да си хабя нервите с подобни малоумни излияния от некомпетентни идиоти.
Е, стига толкова!
Докато го има тоя сайт няма да спра да се опитвам да показвам на хората как някой много по глупав от тях се опитва да ги мами по възможно най некоректен начин, подигравайки се с и подценявайки интелекта им.
Господа търговци на лъскави боклуци!
Вашата няма да я бъде!
Достатъчно много се наслушах и начетох на идиотизми.
Дори не можете да излъжете качествено клиентите си, а това говори за абсолютно непознаване на материята, което за съжаление е недопустимо в тая сфера на продажби.
Може би вместо да се усмихнем, подминавайки поредното малоумно и некомпетентно обяснение от вас за качествата на дадена апаратура е по добре да покажем на вашите клиенти - да, точно тия, на които подценявате интелигентността, но които реално ви хранят (доста добре,подчертавам) колко са ви познанията и колко е в действителност процента на работещите неврони в главите ви!
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works



Последната промяна е направена от Daniel Petrov на Чет Авг 04, 2005 7:54 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 34

МнениеПуснато на: Чет Авг 04, 2005 7:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

widowmaker написа:
... Може би вместо да се усмихнем, подминавайки поредното малоумно и некомпетентно обяснение от вас за качествата на дадена апаратура е по добре да покажем на вашите клиенти - да, точно тия, на които подценявате интелигентността, но които реално ви хранят (доста добре,подчертавам) колко са ви познанията и колко е в действителност процента на работещите неврони в главите ви!

Хихи... явно и ти си като мене... мразиш да подценяват интелекта ти без да те познават.
Искам да споделя тука случка отпреди няколко седмици.
Отидохме да видим новия магазин на ТЕХНОПОЛИС в Шумен...
Знаете ли какви "интересни" неща ми се случиха... първо на щанда за автомобилно аудио когато един приятел попита "консултанта" за АЧХ на една пласмасова "свирка" (автоговорител) "консултанта" каза че АЧХ била като на човешкия слух... представяте ли си!
Когато му казах, че е казал абсолютна глупост тоя човек започна да твърди, че изработвал високочестотни говорители и ги разбирал тези неща... направо ме тръшна в нокаут!
После на щанда за Озвучителни системи ми пуснаха да слушам Аудио ЦД правено от МР3... Питам го "Абе човек... не се ли сещаш, че така компрометираш апаратурата на Харман Кардон и колоните на Сървин Вега... оня просто не ме разбра какво искам да му кажа... пита ме "Какво не ми харесва" Аз поисках да ми пусне истинско ЦД оня ми разправя: "Ами те колегите понеже ми ги пипат ..." Какво да разправям... трагикомедия!
Извинявай Видоу... ама какво трябваше да направя... да обяснявам неща които едва ли ще бъдат разбрани или просто да ги набия Twisted Evil ... затова смятам, че просто трябва да се подминава ... няма полза от конфликти. Проблема, обаче е друг... идват притесняват те и ти досаждат с неуместните си въпроси "Какво да ви помогна..." и на всичко отгоре после презрително ти казват..." то си личи, че нищо няма да купите!" когато им кажеш, че просто си искал да видиш какво има в новия им магазин.
На единия който ми изглеждаше най-интелигентен му препоръчах да прочете всички статии и постове в този Сайт и да преосмисли погледа си над нещата! На което оговорът знаете ли какъв беше:
"Аз съм тук временно и за малко"
Знаете ли как се почуствах... като "пластмасов човек"! (хареса ми това определение в един друг пост) Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
QUATTRO
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Feb 24, 2005
Мнения: 72
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 04, 2005 9:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма как да не се съглася с последните 2 мнения, абсолютно верно си е, грам не отбират нещастниците, не знам по какви критерии ги назначават на работа но са ужасно зле. Странното е че и по другите магазини за доста по-качествените марки положението с консултантите е същото - АБСОЛЮТНА ТРАГЕДИЯ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 885
Местожителство: Троян / Априлци

МнениеПуснато на: Чет Авг 04, 2005 11:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ехх, господа офицери... а как се лъже в другите области на индустрията ... Smile
Днес ме шокираха с информацията, че Продавачи се опитали да убеждават Човека, който ме информира, да си купи топлоизолационна боя (!) ... а също и топлоизолационна плоскост с дебелина няколко милиметра, забравих колко точно /но под 10/ , която се равнявала на тухла четворка ...


*) 16.8 мм стиродур = 250 мм тухл.зидария
_________________

What this world needs is a good 5 Watt amplifier ~ Paul Klipsch
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Azeroth
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 26, 2005
Мнения: 188
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Авг 05, 2005 8:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

QUATTRO написа:
Няма как да не се съглася с последните 2 мнения, абсолютно верно си е, грам не отбират нещастниците, не знам по какви критерии ги назначават на работа но са ужасно зле. Странното е че и по другите магазини за доста по-качествените марки положението с консултантите е същото - АБСОЛЮТНА ТРАГЕДИЯ


Ами ако знаете колко им плащат, ще си отговорите на въпроса защо няма качествени консултанти по магазините. Всъщност те са наети за да местят кашони.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 13, 2005
Мнения: 730
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Авг 05, 2005 12:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

progressor написа:
Ехх, господа офицери... а как се лъже в другите области на индустрията ... Smile
Днес ме шокираха с информацията, че Продавачи се опитали да убеждават Човека, който ме информира, да си купи топлоизолационна боя (!) ... а също и топлоизолационна плоскост с дебелина няколко милиметра, забравих колко точно /но под 10/ , която се равнявала на тухла четворка ...


*) 16.8 мм стиродур = 250 мм тухл.зидария


Всеки гледа да те излъже, и понеже и аз напоследък правя разни ремонти мога да кажа и още един начин да се стигне до DIY..

Викак миналата година едни мазачи, наистина омазаха работата (а уж бяха добри...!!! или поне не бяха ефтини), накрая ги изгоних, хванах си пердашката и си измазах сам....това лято съвсем съм отрекъл майсторите, всичко сам си правя. Вярно че накрая излиза по - скъпо, ама нали не съм толкова богат че да си купуваам ефтини неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 34

МнениеПуснато на: Пет Авг 05, 2005 12:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

progressor написа:
Ехх, господа офицери... а как се лъже в другите области на индустрията ... Smile
Днес ме шокираха с информацията, че Продавачи се опитали да убеждават Човека, който ме информира, да си купи топлоизолационна боя (!) ... а също и топлоизолационна плоскост с дебелина няколко милиметра, забравих колко точно /но под 10/ , която се равнявала на тухла четворка ...


*) 16.8 мм стиродур = 250 мм тухл.зидария


Хахаха...Тва е ново Laughing
Преди рефрена беше че 25мм. стиропор = 10мм. Фибран...
Обикновенно консултантите не преполагат, че професията ми е свързана с преработка на пластмаси и знам и едното какво е и другото. Просто различни търговски наименования за един и същи материал (разпенен стирол- най-общо), получен при различни технологични процеси. Едното е екструдирано (XPS = Fibran, Stirodur...) а другото експандирано (EPS = styropor) затова и фибрана е по твърд и с по голяма плътност, но коефициента на топлопренасяне (ламбда) е един и същ и за двата материала 0,024-0,025.
Доста офтопик стана но надявам се да разсее някой заблуждения ако е имало такива разбира се Wink

P.S. между другото и двете наименования Stirodur Styropor са търговски наименования на BASF докато FIBRAN e гръцка фирма Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 24, 2005 7:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Последното сравнение м/у фабричен усилвател NAD и небезисвестния ДоГК.
Собственика на НАД-а може сам да каже как е било , но моето мнение също може да бъде обективно, минали са ми доволно много машинки пред очите и ушите.
НАД-а просто нямаше шанс...
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojidar Bojanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 02, 2004
Мнения: 1056
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Авг 24, 2005 8:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

progressor написа:
Ехх, господа офицери... а как се лъже в другите области на индустрията ... Smile
Днес ме шокираха с информацията, че Продавачи се опитали да убеждават Човека, който ме информира, да си купи топлоизолационна боя (!) ... а също и топлоизолационна плоскост с дебелина няколко милиметра, забравих колко точно /но под 10/ , която се равнявала на тухла четворка ...


*) 16.8 мм стиродур = 250 мм тухл.зидария


Дааа! Аз пък си добавих 200 мм тухлена зидария към съществуващата + минерална варово-пясъчна замазка с минимално количество цимент и никакво запечатване на стените както отвън, така и отвътре със полимерни материали. Ако бяк с този акъл преди години, с който съм сега, нямаше да има и гипсова шпакловка и щях да си остана и то в хола със "СЕЛСКА МАЗИЛКА" (все пак спестих повсеместното измазване и заглаждане с колоркит). Колко неефективно! Всички "намазани" супермайстори ми казаха че съм глупак.

ПП Позволявасм си раздуването на този ОФТОПИК с намек, че когато правим колони, усилватели, стойки и други трябва да помислим и за помещенията в които ги слушаме музика.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
Zlatan Kitanov
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 17, 2004
Мнения: 443
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Ное 14, 2005 6:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Сам си написа, че не си изчел всичко.
Почети, и не само тук и тогава давай крайни оценки.
Има и жена тук и не сме всички за диспансеризиране. Слушането на музика е изживяване, което не се измерва с месечния бюджет.
А и, нали знаеш, всеки има право на лош вкус, може би просто все още не си разбрал, за какво ти е хубава техника...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Ное 14, 2005 6:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Жени във форума има, и то точно такива - с "ретро" усилватели за много кинти.
Никой не е за психодиспансера, просто ти си поредното доказателство колко безличен и безцелен може да е един човешки живот.
Точно заради такива като тебе пречиствателните станции трудно успяват да преработят мръсотията...защото точно вие, ти и всички останали като теб освен да бълвате фекалии в огромни количества, друго не можете да правите...явно такова ви е призванието...
Изобщо не мисля да се занимавам с тебе, даже и тоя ми пост ти е много.
Оставям те неактивен, за да можеш да прочетеш това, 24 часа по късно те турям там, където ти е мястото - в присъствената книга на тапирите, наричана за по кратко "бан листа" Mr. Green
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 885
Местожителство: Троян / Априлци

МнениеПуснато на: Пон Ное 14, 2005 9:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат


"Hi-Fi схемотехника" Барт, П., С. 1979, ДИ Техника

_________________

What this world needs is a good 5 Watt amplifier ~ Paul Klipsch
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Ное 14, 2005 10:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

progressor написа:


Този увод ми напомни за един мой бивш колега - легендарния Иван "Рошавия", един от най-добрите дизайнери на печатни платки през 80-те (с великата програма REDAC), който си беше направил такъв магнетофон, какъвто едва ли някой би пуснал в промишлено производство - изключително прецизни двигатели, създадни за нуждите на роботиката, механични детайли, изработени с часовникарска точност, електронни компоненти, подбирани от стотици... Излишно е да споменавам за перфектните показатели и страхотния звук на въпросното изделие...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
noises
чете


Регистриран на: Nov 17, 2005
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Пет Ное 18, 2005 4:24 am    Заглавие: да Отговорете с цитат

Като триете постове с псувни после се губи връзката когато някой чете надолу. Ето един конкретен въпрос ? Колко струва усилвател клас A+B в кутия със стандартни размери. каква е цената на материялите и цената за труд. Не искам на пм и лични съобщения за да се види и от други участници и да се обсъди ако е висока или ниска. Нов участник съм във форума но това не означава че не съм чул и сравнил ламбата на алнико и хорните ether 5 с друго ширпотребно.
Мога да кажа само че свирят различно . Изобщо звука е силно пристрастяващ и приятен. Дори при яко усилване и трясък не дразни . Не знам как е възможно толкова силен звук да не дразни и да не ме заболи главата за 40 минути. Обикновено на 30-та секунда ми се доповръщва от СУББАС(5+1) . Изненадах се от босе най високия им модел при който ми се додраайфаа с 15 секунди по късно Smile .
Представяте ли си аз да съм основателя на нова религия при която да се търси идиалната тишина с аудиотехника. Тоест sound isolating апаратура 0db. Вакум капсули биха създали проблем с дишането. Айде да не се отклонявам от главното. ........
Да чуя цена като за човек с заплата месечна 550 лв на 12 часов работен ден за лампов DIY, и за A+B

Научно е доказано ,че хора (пандизчии) с по дълги от 8 години присъди, като излязат на деветата година им е някак си кофти в големи свободни пространства при някой с години при други доживотно. Същото е със звука. Аз харесвам звънящи пищялки а мой приятел харесва пиезо да му прави ссссссттт сссссттт . Не става въпрос за убеждения а за харесване. Аз например харесвам катеричката да ми мирише на катеричка а не на дезодорант. !!!!

едит widowmaker:
noises написа:
Колко струва усилвател клас A+B в кутия със стандартни размери. каква е цената на материялите и цената за труд. Не искам на пм и лични съобщения за да се види и от други участници и да се обсъди ако е висока или ниска.

Кое да обсъждаш?
Я дай пак, че не ми излезна на монитора?
Какво да обсъждаш???
Това колко пари му искам ли?И само материяли и труд ли има?
А ноу хау? То къде остава
Ще му искам толкова, колкото съм преценил, цената не се коментира - изнася ти, поръчваш, не ти изнася, не поръчваш!
Май си доволно нагъл, не мислиш ли??
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 18, 2005 10:48 am    Заглавие: Re: да Отговорете с цитат

noises написа:

Представяте ли си аз да съм основателя на нова религия при която да се търси идиалната тишина с аудиотехника. Тоест sound isolating апаратура 0db. Вакум капсули биха създали проблем с дишането. Айде да не се отклонявам от главното. ........


Тази идея ми хрумна преди 20 години.
Разрових се и открих, че е патентована много по-отдавна.
Идеята е елементарна, но реализацията е засега невъзможна - просто аудиосистемата да възпроизвежда шумовете, следени с микрофон, но с обратна фаза и по този начин се получава компемсация т.е. липса на звук.
В момента на този принцип бяха създадени шлемове за пилоти, при които се елиминират монотонните шумове от самолета. Има и подобни системи за автомобили, при които се използва аудиосистемата за компенсация на нискочестотните шумове.
Във всички случаи ефективност се наблюдава при подтискане на шумове в нискочестотния диапазон и с ниска динамика.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Flame wars Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 8 от 10

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.11 секунди