Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - AT WAR WITH INDUSTRIAL
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

AT WAR WITH INDUSTRIAL
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Flame wars
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 885
Местожителство: Троян / Априлци

МнениеПуснато на: Пет Ное 18, 2005 11:15 am    Заглавие: Re: да Отговорете с цитат

noises написа:
... каква е цената на материялите и цената за труд. Не искам на пм и лични съобщения за да се види и от други участници и да се обсъди ако е висока или ниска....

Евентуално ще се говори за минимални, незадължителни и необвързващи цени на труд, нали?
Цитат:
...това не означава че не съм чул и сравнил ламбата на алнико и хорните ether 5 с друго ширпотребно....

Малко двусмислено звучи това - нямаш предвид, че те са ширпотреба, нали ;)
Цитат:
...Да чуя цена като за човек с заплата месечна 550 лв на 12 часов работен ден за лампов DIY, и за A+B...

А защо да е длъжен някой, който се е блъскал здраво 12 часа на ден, или пък в оставащите след това часове от денонощието, и създава уникати, а не серийно произвеждани изделия, да се съобразява с тази покупателна способност?
_________________

What this world needs is a good 5 Watt amplifier ~ Paul Klipsch
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bezobraznia
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 275
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пет Ное 18, 2005 11:43 am    Заглавие: айде стига ве! Отговорете с цитат

noises написа:
Като триете постове с псувни после се губи връзката когато някой чете надолу.

Въпреки, че не съм модератор ще ти кажа: Като не искаш да се трият постовете с псувни - НЕ ПСУВАЙ!!

noises написа:
материялите

хм... Българският език ...

noises написа:
Изобщо звука е силно пристрастяващ и приятен. Дори при яко усилване и трясък не дразни . Не знам как е възможно толкова силен звук да не дразни и да не ме заболи главата за 40 минути. Обикновено на 30-та секунда ми се доповръщва от СУББАС(5+1)

Естествено, че ще е приятен, но факторите, които водят до това едва ли са ти минавали през главата... Това "НЕ-заболяване на главата" се дължи на ниското ниво на THD в говорителите - за което Respect на alnico и ruhi!
Относно драфането ти - научно-биологическото обяснение за това е, че 5+1, които си слушал и по-точно subwoofer-a има много нисък бас в сравнение с тези Еther-ите, и организмът реагира точно по този начин на инфраниските честоти - на човек му се повдига, а това само по себе си не е критерий за лоша система!

noises написа:
Да чуя цена като за човек с заплата месечна 550 лв на 12 часов работен ден за лампов DIY, и за A+B

Аз пък се чудя какво правят хора като теб с такива мнения тук, във форума, който забележи се казва bgaudio и се отнася до DIY, а не например "дай-да-се-пазариме-и-правиме-на-интересни.сом"

noises написа:
Научно е доказано ,че хора (пандизчии) с по дълги от 8 години присъди, като излязат на деветата година им е някак си кофти в големи свободни пространства при някой с години при други доживотно. Същото е със звука. Аз харесвам звънящи пищялки а мой приятел харесва пиезо да му прави ссссссттт сссссттт . Не става въпрос за убеждения а за харесване. Аз например харесвам катеричката да ми мирише на катеричка а не на дезодорант. !!!!

Много неуместно сравнение за форум с толкова високо ниво, с което доказваш, че "селянията" е завладяла голяма част от хората
_________________
ИСТИНАТА - FULL RANGE В ХОРНА!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Teodora Todorova
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 21, 2005
Мнения: 368
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 18, 2005 11:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе какво става тук? noises, ти направи ли си труда да прочетеш повечето статии и дискусии във форума или просто нямаш работа и пускаш някакви странни мисли?
_________________
Let the music play
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 18, 2005 1:45 pm    Заглавие: noises Отговорете с цитат

(Ш)умния, изключително си зле и ако още се мотаеш тук, изчети всички статии, публикувани в сайта, където сме били така добри да преведем или напишем за такива като теб и ако продължаваш да бъдеш на друго мнение, намери си друг форум, не пиши нищо тук, защото изобщо няма да си губя времето да се занимавам с теб повече от още веднъж, колкото да спра регистрацията ти. С достатъчно подобни като теб сме си губили времето да им осветляваме убежденията и достатъчно потребители са баннати. Не ми отговаряй, няма какво да науча от теб...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
noises
чете


Регистриран на: Nov 17, 2005
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Пет Ное 18, 2005 4:48 pm    Заглавие: dobre Отговорете с цитат

Абсолютно съгласие по всички имаме. Вече ще спя спокойно.
Науката и религията никога не са се понасяли. DIY HI-END е религия за която не съм готов още. Написаното по горе беше провокация и се хванахте. Не е зле да разгледате моя DIY проект и да го чуете ако желаете. Ще постна малко снимки като го отворя че сега е обезопасен против малки деца и жена. Пък и с тази капачка от шампоан за усилване едва ли ще ви хареса Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 18, 2005 5:49 pm    Заглавие: НАУКА-РЕЛИГИЯ Отговорете с цитат

Много ме изкушаваш да те банна, защото се правиш на учен Very Happy

Хайде напиши си образованието и квалификацията, после със съгласието на другите ще изброя няколко участници в аматьорския форум, да прочетете кой какво е учил, учи и работи.

Ако много се увлечеш с доходите си има много изненади за теб!

След като ги прочетеш ще бъдеш баннат Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
noises
чете


Регистриран на: Nov 17, 2005
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Съб Ное 19, 2005 10:48 am    Заглавие: !! Отговорете с цитат

Извинете ме, много съм тъп и не мога да отговоря на конкретно зададените ми въпроси, защото се страхувам да не се изложа.
Повече няма да пиша тук, а само ще чета.
Няма да пропускам нищо обаче, колкото и да съм злобен, защото като всеки Бай Ганьо, въпреки че отричам всичко, което не познавам, цял живот ще ме гризе съвестта, дали пък не съм се объркал.


Последната промяна е направена от noises на Нед Ное 20, 2005 4:08 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 20, 2005
Мнения: 482
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Съб Ное 19, 2005 11:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

QUATTRO написа:
Ок, потвърждавам присъствието си, касата бира ще е в багажника, приготви и твоята каса Very Happy


Пиеници Laughing Mr. Green Mr. Green

Вие музика ли ще слушате или бирен фест ще правите. Razz
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 20, 2005
Мнения: 482
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Съб Ное 19, 2005 11:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама сте дразнители с тези тонколони и високоговорители.... Confused

Като чета наоколо (пък и имах удоволствието да чуя това което Алнико е сътворил) все повече започвам да се чудя какво да изхвърля за да освободя място за едни такива произведения на искуството. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rudiem
има опит
има опит


Регистриран на: Jun 07, 2005
Мнения: 312
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Съб Ное 19, 2005 2:21 pm    Заглавие: Re: dobre Отговорете с цитат

gps написа:
DIY проект (качествен)ти ще направиш когато цъфнат налъмите в банята Very Happy тоест никога Wink


Наистина този израз е станал нарицателен за нещо невъзможно. Обаче всяко правило си има изключения и аз съм виждал цъфнали налъми( не се шегувам, прост бяха направени от сурово дърво и от влагата в банята напъпиха).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rudiem
има опит
има опит


Регистриран на: Jun 07, 2005
Мнения: 312
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Съб Ное 19, 2005 6:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

До gps: това беше весела случка за разведряване на обстановакта.
Въпреки, че съм виждал изключението с очите си и аз самият много често използвам този фразеологизъм. Very Happy
Надявам се, че не си приел като заяждане горния ми пост.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 885
Местожителство: Троян / Априлци

МнениеПуснато на: Съб Ное 19, 2005 9:40 pm    Заглавие: Re: !! Отговорете с цитат

noises, ти със сигурност не си тъп. А да четеш /някои раздели/ можеш и без регистрация. Ти постави интересни въпроси и аз ще се върна към някои от тях в отделна тема.
Признанието ти за преднамерена провокация, съчетано с желанието ти да получаваш информация от провокираните, е озадачаващо. [ http://bgaudio.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1386&start=15 ] ...или това е продължение на провокационната инициатива ? ОК, ясно ми е, че няма да признаеш какво те движи, какъв е твоя мотив.
Прочети пак какво пише в сканираните странички, които постнах по-горе и приеми, че тук се изявяват по-скоро хора като този изработил сам дори и главите на двата магнетофона, отколкото такива които презглава тичат към магазина като чуят рекламата на Denon по радиото /принципно, нищо против конкретната марка/.
---
Религията като наука ... :) ... Сър Айзък Нютън е известен учен, ок? И не само ;)
---
И пак за религията. Ако признаваш, че това нашето е религия, то провокациите, ебавките и пр. с никоя религия не са проява на добър вкус, меко казано.
Ватиканът си позволи няколко века 'пауза' преди реабилитацията на Галилей и официалното признание за формата на Земята, така че - ако си склонен да изчакаш подобаващ период от време, ти ще получиш в този форум признание за нищожността на еднодрайверните широколентови системи захранвани от вакуумни електронни елементи :) :)
_________________

What this world needs is a good 5 Watt amplifier ~ Paul Klipsch
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
horn_power
има опит
има опит


Регистриран на: Aug 24, 2006
Мнения: 58

МнениеПуснато на: Сря Окт 04, 2006 11:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

този пост е старичък,но искам да си кажа мнението.за мен във фулрейнджа е истината.сега трупам опит.надявам се когато се реша да направя нещо да мога разчитам на помощ Wink а за хорните в началото-те са като цигулките НЕ МОГАТ ДА СЕ ПРАВЯТ ОТ ЗАВОД.респект към такива ентусиасти които могат да ги създадат(не цигулките,а етерите Very Happy )
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Flame wars Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 9 от 10

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.13 секунди