Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Микрофони - Проблем
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Микрофони - Проблем
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Всички останали въпроси
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rusnache
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 14, 2007
Мнения: 130
Местожителство: Софията

МнениеПуснато на: Чет Май 22, 2008 10:12 pm    Заглавие: Микрофони - Проблем Отговорете с цитат

Абе слагам тука едни микрофони на един обект и имам неква греда с некои от тех. Значи те имат захранване 12V DC и сигнален кабел. Значи захранвам ги от адапторите които са към камерите. Обаче 2 имат бучене нечовешко гадно и не се чува нищо друго + разваля образа на камерата като закача сигналния на микрофона в DVR-a. Само 2 бучат зловещо, пробвах с друг сигнален и пак нема разлика, като е с друго захранване няма проблем. Проблема е в това, че няма как да сложа друго захранване и съм ограничен да ползвам това което сахранва камерата. Разгледах да не укъсява някъде, да няма някъде някаква гредица, няма, всички връзки ги преправих, презапоих и тн и тн.

Некой да има неква идея? Микрофоните не са дефектирали, щото пробвах с друг и па същата работа.
Трети ден се мъчим с тях, и вече незнам какво да правим?

Микрофоните са некви незнам какви, ( марка модел ) води се микрофон за камера за видеонаблюдение.


Последната промяна е направена от rusnache на Пет Май 23, 2008 8:37 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
but
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jan 21, 2008
Мнения: 34
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 22, 2008 10:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм наясно, ама да дам акъл Very Happy .
От опитът с отделно захранване излиза, че ти е необходимо такова.
Можеш да захраниш с 12V от компютъра (нали има към видеонаблюдението). Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rusnache
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 14, 2007
Мнения: 130
Местожителство: Софията

МнениеПуснато на: Чет Май 22, 2008 10:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да уточна, не ползвам DVR capture платка, а хардуерен DVR. Няма как да пусна друго захранване, понеже всичко тръгва от едно място ( къщатата на бензиностанцията и са пуснати кабели за всеко нещо по един. Демек захранване микрофон и камера ми е на куп. Идеята е какво да направя без да се налага да се пуска друг кабел, понеже е бензиностанция и централната разпределителна шахта вече е закопана, а кабела ми е на около 60 метра от мястото с DVR-a.
Пробвах с някакъв кондензатор тука от едно компютърно захранване, само се насра още повече работата.

Побърках се, 3-ти ден мъчим тея микрофони и вече почнах да ги сънувам, некой ако има неква идея да споделя, независимо каква е идеята.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
but
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jan 21, 2008
Мнения: 34
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Май 23, 2008 8:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами опитай с батерия 9V. За проба можеш да свалиш и от мултицета.
Ако така работи добави един-два диода и резисторче някакво, за да осигуриш нещо като подзаряд. Купувал съм NiMH 9V rechargeable около 12 лева дадох. То май за толкоз пари ще си купиш акумулатор направо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 03, 2004
Мнения: 1194
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Май 23, 2008 8:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Приятелю, ако имах админски права за таз група досега да съм те изтрил! Как очакваш сериозен съвет при толкова НЕГРАМОТНО формулиран и написан пост?

В ТВОЯ стил ще ти отговоря:
Маси нещо, дълги кабели ,ала бала? Можи би нещо такофа ти е прублемъ БРАТО.........
_________________
aka. Demon

www.stivox.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
rusnache
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 14, 2007
Мнения: 130
Местожителство: Софията

МнениеПуснато на: Пет Май 23, 2008 8:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе Иво явно рано сутрин си яко кисел. Въпроса ми е съвсем грамотно зададен. Това, че формулирането му не те кефи тебе не означава, че е неразбираем, така, че вместо да пледираш недоволство, по-добре неотговаряй, понеже по въпроса не каза нищо, ама темата оспами.

Не са дълги кабели, нито маси някъде. Нито камерите, нито микрофоните са замасени някъде. Захранват се от адаптори които нямат заземяване ( шоко ).

Варианта с батерията и/или акумулатора е немислим, микрофона е на 6 метра над земята, ако трябва всяка седмица някой да се катери да сменява е мъка неземна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 03, 2004
Мнения: 1194
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Май 23, 2008 8:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Русначе, приятелю, не съм кисел докто някой като не ме вкисне.
Продължавам да твърдя че проблемът ти е в масите и захранването на цялата система. Преразгледай схемата на свързване, начертай си я. Помисли и пак кажи какво си измислил. Този път се постарай да дадеш малко повече информация.

П.П: при следващ един такъв отговор от твоя страна. ще си направя труда да придобия модераторски права за раздела......
_________________
aka. Demon

www.stivox.com


Последната промяна е направена от Ivo_Hristev на Пет Май 23, 2008 11:08 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Май 23, 2008 9:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ivo_Hristev написа:

П.П: при следващ един такъв отговор от твоя страна. ще си направя труда да придобия модераторски права за раздела......
...готов си , незнам защо нямаше Smile .
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
rusnache
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 14, 2007
Мнения: 130
Местожителство: Софията

МнениеПуснато на: Пет Май 23, 2008 12:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо извинявам се за картинката ама съм на обекта и тук освен Paint друго няма.

Значи малкоподробно описание.

Адапторите които ползвам са 12V DC 1000mA. Камерите ползват 12V DC 490mA max. Микрофоните нямам идея, но подозирам, че е много малко.
До всяка камера върви 12V DC захранващ кабел 2х1.5мм2 ШВПС мисля че се води ( многожилен ) на ГамаКабел. Отделно върви най-скъпото BNC за ширпотреби ( 1лв/м медно, меден екран RJ6 ). Със сигнала на видеото проблем няма. Към 4 от камерите е закачен микрофон. На 2 от микрофоните се чува само шум. Постоянно бучене е шума.

Връзките са направени в пластмасови кутии IP 56 е размера, всичко е запоявано и след това препоявано заради съмнение за качеството на спойката. По сигналните кабели няма снадки, само по захранващите и то само там където са закачани микрофоните.
Когато закача въпросните микрофони към входа за звука на DVR-a на камерите към които е вързан микрофона се появява черта. Всички камери са на пластмасови подложки и не замасяват никъде. Монтирани са на метален навес, осветителни лампи и бетонни стени. Микрофоните са на разстояние около метър от камерите.
Сигналния на микрофоните е някакво BNC с дебелина около 4мм2 с цялата си изолация.
Когато е изключена камерата микрофоните работят без проблем. Под изключена имам предвид, че и е извадено захранването от нея. Веднага щом я включа и идва бученето. Като меря с мултицета консумацията ми е 0.3А и на двете неща. Проверих всички връзки, всичко е окей. Всичко е запоено, изолирано с термошлаух ( всяко махане означава презапояване, а от тоя тинол вече ми се повръща ). Няма никакъв кабел който да замасява някъде. Всичко е в PVC тръби, като сигналните са разделени от токови кабели.
Вече наистина нямам никаква идея защо е така, а съм сложил вече над 50-60 места видеонаблюдение със звук и никъде не е имало такава греда.
Пробвах и да замася въпросните камери и DVR-a, заедно и едно по едно. Никакъв ефект.
Адапторите нямат шоко. Като захранване за принтер са, но щепсела им е като на евтин китайски касетофон. Капсулован, гумен, без шанс да се разглоби и тн.
Вече главата ми не го побира от какво може да е. Знам, че варианта да пусна отделно захранване е най-добър, но технически е невъзможно. Шахтата която в която се рапределят кабелите е закопана с около 1 метър земя и 20см асфалт, който няма как да разкъртя, освен да си платя асфалта на цялата бензиностанция, а това са около 30 000лв. което автоматически става невъзможно. До микрофоните никъде нямам постоянно 220 AC за да сложа нейде кутия с адаптор и да пусна кабел за захранването. В близост до микрофоните няма осветителна лампа или нещо което може да го смущава. До единия на около 1.5м има лумисцентна лампа с ел. стартиране.
Ето и схема на връзване:
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 03, 2004
Мнения: 1194
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Май 23, 2008 12:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Я откачи сигналната маса на микрофона ( от към микрофона, не от към DVR-a ) и докладвай има ли промяна.
_________________
aka. Demon

www.stivox.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
rusnache
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 14, 2007
Мнения: 130
Местожителство: Софията

МнениеПуснато на: Пет Май 23, 2008 12:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Никаква, забравих да споделя, че и това пробвах.
Също и сменявах и адапторите на камерите с надеждата да са дефектни. Никъде няма никаква промяна. Най-накрая ще закача наистина един акумулатор и wireless трансмитер и без кабели. Поне качеството на звука не е от такова значение, че ако беше някой тотален психопат дето иска да чува всичко с кристално качество, тогава щях да се озъбя съвсем.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
D.Kolev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004
Мнения: 1467
Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Пет Май 23, 2008 1:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

всички адаптери на един общ разклонител с двр-а
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
rusnache
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 14, 2007
Мнения: 130
Местожителство: Софията

МнениеПуснато на: Пет Май 23, 2008 1:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И така бяха, и на отделни бяха, сега пак са на един, същатата работа.

Единственното което установих е, че нулата не е вързана на земното и има 30 волта между нулата и земното. Нищо никъде не е замасило. Все едно ми е на маса ( за ядене ) всичко.

Тоя психопат е закопал на един декар на 3 метра дълбочина шини на квадратчета с размер 5х5м. и в четерите ъгъла на обекта по един колец 3 метра дълбочина.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bstbst
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 22, 2006
Мнения: 81

МнениеПуснато на: Пет Май 23, 2008 11:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

rusnache написа:
И така бяха, и на отделни бяха, сега пак са на един, същатата работа.

Единственното което установих е, че нулата не е вързана на земното и има 30 волта между нулата и земното. Нищо никъде не е замасило. Все едно ми е на маса ( за ядене ) всичко.

Тоя психопат е закопал на един декар на 3 метра дълбочина шини на квадратчета с размер 5х5м. и в четерите ъгъла на обекта по един колец 3 метра дълбочина.


Истината е, че само само пси....т може да захранва такава система по този начин (и още 50-60 Crying or Very sad ) - "специалист".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rusnache
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 14, 2007
Мнения: 130
Местожителство: Софията

МнениеПуснато на: Пет Май 23, 2008 11:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А по какъв начин да я захраня????
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Всички останали въпроси Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди