Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Horn OR open baffle ?
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Horn OR open baffle ?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Flame wars
Предишната тема :: Следващата тема  

Хорн или ОБ?
а. Хорн
66%
 66%  [ 64 ]
б. ОБ
33%
 33%  [ 32 ]
Общо гласове : 96

Автор Съобщение
gogo
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Sep 17, 2004
Мнения: 512
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 1:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ivan Rachev написа:
Very Happy 2-те различни неща са едно неделимо цяло , изчисленията и проекта трябва да се правят самостоятелно защото както сам каза в нета проектите не стават Smile . Приготви каквито пожелаеш , със сигурност ще са 5 пъти по леки и удобни за носене , моите са по 140 кг. едната...(нали каза ,че по голямата дъска не значи повече ниски ...?) . Laughing мислех че знаеш змачението на предния рупор , чети по-внимателно написал съм го в предния пост . Да наистина спора е безмислен и когато съберем ОБ и Хорна заедно , всеки много рязко ще разбере защо Wink ...съмнявам се да знаеш повече 10% от нещата които слушам , като изключим популярните .


Изобщо не говоря за използване на същите високоговорители, както при "Кристалите", за да се налага да правя по-голям екран за тях. Говоря за Phy-HP, със съответния сметнат сандвич-екран, пълен с пясък, като може би единия екран ще надхвърли 100-150кг, а и размера също ще е доста по-голям от нормалния за едно средностатистическо жилище - ама за това, като му дойде времето. За събирането на хорна и ОБ - аз съм "за", но от един ценови диапазон, т.е. събираме хорни за 1300-1400лв (цената е с говорителите) и ги сравняваме с моите "Кристали" - смятам, че така ще е коректно. Всички други сравнения ще са некоректни. Че при теб само единия високоговорител струва повече от комплекта ми бафъли, за какви сравнения въобще можем да говорим?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 1:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Като се прибера, "одма" правя едни в рамките на тоя бюджет и проверяваме кое къде е, къде зимуват раците и кой е кум, кой сват и т.н. Smile
Говоря сериозно, така и така съм ги планувал, измислил и начертал просто ми трябва малко време Smile
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gogo
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Sep 17, 2004
Мнения: 512
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 1:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Daniel Petrov написа:
Като се прибера, "одма" правя едни в рамките на тоя бюджет и проверяваме кое къде е, къде зимуват раците и кой е кум, кой сват и т.н. Smile
Говоря сериозно, така и така съм ги планувал, измислил и начертал просто ми трябва малко време Smile


Привет Smile
Говориш за крайна (продажна) цена към клиента, нали така? Ако е така и ми харесат - направо си ги заплювам да са за мен (в смисъл купувам ги) Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 1:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Именно.
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 11, 2005
Мнения: 621
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 2:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Гого, не е нужно да ми даваш гаранция за каквото и да било, мога безпроблемно да преценя кое как свири, така че не обичам някой друг да ми казва какво чувам всъщност.
Аз изказах лично мнение, теб щом ти харесва ОБ, слушай ги.
А дали ти вземаш изказването ми за сериозно или не, това си е твой проблем. Имаш пълната свобода от всички изписани постове да подбереш сериозно написаните и да ги вземеш в предвид.
_________________
Министерство на Звука
We are the Gramomakers
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Evelina Milusheva
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 04, 2006
Мнения: 392
Местожителство: sf

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 2:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Berlingo написа:
И въпреки всичко - хората предпочитат хорните Very Happy

24 срещу 12 гласа...

Сега остава да разберем и защо ги предпочитат Wink


Чувствата трудно се описват с думи Smile
_________________
Reality bites like pit bull fights...

Министерство на звука
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1919
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 3:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хора не спорете, излишно. Бъфалите може да ги възприемете като много отворени хорни и нещата са ясни Laughing Wink

(шегувам се естествено)
_________________

CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 4:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Омбре, отварянето не случайно е логаритмично при хорните, така се натоварва най-добре драйвера с въздуха, който е в контура. По този начин въздухът във обема на контура играе роля на спирачка за големия ход. Демек требе си фуния, ако може кат' на торнадо Smile
Другото е вятър... от фазоинвертора, от надгробния камък, от порт-а и от каквото се сетиш още Smile
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 24, 2005
Мнения: 1503
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 5:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Daniel Petrov написа:

Другото е вятър... от фазоинвертора, от надгробния камък, от порт-а и от каквото се сетиш още Smile


Сиреч ниските, които чуваш от хорната с 1/8 секунда закъснение не са "вятър", а нежен шепот ангелски може би Smile

Или логаритмичен повей Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 5:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И как го измери толкова точно?
Че даже и дроби използваш, 1/8, много добре изглежда Smile
Човек на първо четене даже ще си помисли, че си учен човек Smile

Закъснението омбре за 20Хц при дължина на контура 1/2 от дължината на вълната или в метри - 8.60м е 1/40 от секундата или точно един полупериод.
Упоменавам среда въздух, налягане 760 мм живачен стълб, скорост на звука във въздуха 344м/с.
Не, че средата има значение и в мармалад ще е толкова, 1/40, просто фунията ще е с друга дължина Smile
1/8 е пет пъти по бавно от 1/40
Пак се изказа неподготвен Smile
Попрочети едно-друго в нета, поинтересувай се, питай Cool
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 7:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

gogo написа:


Rumen Suvandjiev написа:
Много твърдото окачване означава висока резонансна честота....

Да, аз точно това търся - сравнително по-висока резонансна честота, но пък по-голям диамеър (говоря само за ОБ). Ако не се сещате защо - мога да го обясня. По-високата рез. честота изобщо не означава "по-малко бас"...


И високи изкривявания, и високи изкривявания!

gogo написа:

Качеството винаги е струвало пари, но ако ще говорим за сравнение с хорни, направени с Фостекси - да, тогава наистина чифт готови хорни биха могли да струват колкото чифт добри говорители (че даже и доста по-малко). Ами ако направим това сравнение с някой от топ моделите на Lowther, заедно с хорните?


За мен цената на Lowther е твърде преекспонирана.
Доказателство за това е реалната им продажна цена на старо, която е 2-3 пъти по-ниска от каталожната.
За сравнение добрите модели на Fostex (FE208Sigma например) могат да се купят на цена 2.5-3 пъти по-висока от каталожната като нови.
Във всички случаи предпочитам да слушам моите хорни с въпросния Fostex с продажна цена под 2000 Евро, отколкото PHY-HP, които съм имал възможността да чуя няколко пъти, за последно май месец тази година в Париж.


gogo написа:

Да, знам за култа на аудиофилите към този драйвер, знам, че представя женските вокали несравнимо и че е проектиран за ОБ. Никога не съм го слушал за съжаление и би ми било интерсно, но подобна сума бих дал само и единствено за нещо ново (съвременно), което да има и подобаваща поддръжка (всичко се случва)...


Аз съм имал възможност и да слушам и да измеря.
Е, не е флагманът на легендарната серия, а 755Е. С две думи - ограничена честотна лента и отгоре и отдолу.
Не напразно в оригиналното озвучително тяло на Altec драйверът е подпрян отдолу с Altec 402C - 8" басов говорител.
Във ВЧ областта 755 си плаче за пищялка - по оста едва достига 12KHz, а на 30 градуса - 8Khz. Толкова и за прехвалената му липса на насоченост.

Нека пак повторя, не съм враг на ОВ. Притежавам няколко чифта драйвери, които наистина са произведени за работа в такава конструкция и смятам да ги оползотворя по предназначение.
Все пак не мога да не отдам личните си предпочитания към хорните. Основното преимущество на добре направените хорни е контролът на поведението на драйвера, осигурен не от неговата конструкция (което си е истински компромис), а от реакцията на акустичната среда.
Резултатът е ясен - прецизност, бързина, динамика и изключително точно 3D изображение. "Бавният" бас се дължи най-често на неправилно съгласуван усилвател (не зная защо трябва да се икономисва от страна на изходен трансформатор).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 8:21 pm    Заглавие: Horn or OB Отговорете с цитат

Аз за втори път си правя хорни, като преди това бях с войт пайп.

Пайповете ги слуша един приятел и в момента, леко модифицирани като много къса хорна с етер 5-ци.

Другите модифицирани и с предни стъкломатени рупори ги слуша друг приятел с 6-ците на Рачев.

Според мен това трябва да обяснява моето виждане по въпроса.

Мога да предложа да направим просто преброяване на участниците във форума, кой каква конструкция слуша в момента и според мен това ще е най-силния аргумент в полза на по-многобройната конструкция и имайки предвид голямата разлика в сложността на изработката за 2-те концепции, лесно ще видим кое е по-истинското решение.

Чисто статистически(за мен)=Обективно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
gogo
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Sep 17, 2004
Мнения: 512
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 27, 2008 9:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей, хора, каква дискусия се разрази (да не кажа че темата си е направо за flame wars, което би било много глупаво и донякъде тъжно)...
За какво спорим ние всъщност? Ясно е, че слушащите и притежаващите ОБ са много малко - аз познавам само 6 (включвам и себе си в това число), и не всички са от София...Тогава откъде са тези гласове "за" в полза на ОБ в анкетата? До момента са 23, срещу 39 в полза на хорните. Хич не е лошо, като се има предвид, че слушащите хорни са огромното мнозинство в този форум (а и по принцип). Моето предположение - гласоветв са от хора от този форум, които са идвали при мен да чуят ОБ. Те със сигурност са слушали и хорни. Но са предпочели ОБ. Ами всеки има право на избор, те са направили своя. Имам чувството, че като се спомене за нещо различно от хорна и нещата почват да загрубяват. Но смятам да не изпадам повече в безсмислени спорове заради една анкета...

Я, тя вече преместена във Flame wars Shocked
...е нямам думи...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 27, 2008 2:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

gogo написа:
Имам чувството, че като се спомене за нещо различно от хорна и нещата почват да загрубяват.

... Very Happy Гоге хайде седни си малко на егото и не говори глупости само и само да излезеш сух от капана който сам си спретна . Като за начало да те помоля не плюеш по хората който ти подадоха ръка преди време с което ти помогнаха малко или много сега да си там където си . Ако искаш сайт в който да рекламираш ОБ просто го създай . БГаудио е създаден с цел да се намери отговора на въпроса - Как да построим система така , че музиката която слушаме на нея да е максимално близо до оригинала си . Незнам как не си забелязал , но с малки изключения всички сме стигнали до едно и също по съвсем различни пътища -Еднотактници и хорни .Незнам дали е съвпадение , но е факта , че в световен мащаб болщинството фирмите производители на ОТ , независимо за про озвучаване или Хай-Фай разчитат на хорни в големите си серий . На мен това + това което казват ушите и адреналина ми когато слушам музика е много повече от достатъчно .
Незнам ти от кога слушаш ОБ но аз за първи път чух 1999 , а притежавам от 2002 . Повечето собственици на Етер говорители , докато чакат хорните си с удоволствие слушат етерите на дъски , ако си беше направил труда да прегледаш галерията щеше да знаеш .
И да се повторя , с удоволствие слушам добре направен ОБ .

п.с.
gogo написа:
като може би единия екран ще надхвърли 100-150кг
100- 150кг = +/- 50% ... мислех че работиш с по голяма точност Wink , чакам с нетърпение и кантар когато си готов , успех.
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 27, 2008 3:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Жоро, с риск да прозвуча остро (за твоите уши, които както на всеки имат сходство с хорна), ще спомена няколко факта:

1. Нямаш нито един проект публикуван тук
2. Постовете ти са основно в раздел продажби
3. От висчките тях няма нито един с нещо креативен
4. Незнайно защо (заради Иван най вече) си със 6 звезди, т.е. бг аудио тийм, при положение, че по ти подхожда ранг търговец.

Още веднъж се извинявам за недискретното си откровение.
Забавлявай хората както желаеш, но го прави по-малко показно, моля.
Или както каза Иван, създай форум за ОБ.

Бтв, плексигласа (и още много материали наред с него) е най големия шит като материал за конструкция на ОТ.
Ефектно е и хората, които не разбират от акустика масово си купуват подобни смехории Smile
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Flame wars Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 3 от 8

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.10 секунди