Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Output level / impedance въпрос ???
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Output level / impedance въпрос ???
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CHIP (CHEAP) AMPS
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vozda
чете


Регистриран на: Aug 10, 2004
Мнения: 15
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 13, 2005 4:15 pm    Заглавие: Output level / impedance въпрос ??? Отговорете с цитат

Здравейте, може би не му е мястото в този раздел на въпроса ми, за което се извинявам.

Ето какво ме мъчи:

Output level / impedance
PRE OUT (SUBWOOFER) ...................................... 1.5 V / 2.2 kΩ

Това е характеристика на усилвателя, който ползвам в момента. Мъча се да си направя уфър и съм зациклил със входа на усилвателя. Ползвам ТДА7294 /готов кит/. Това му е схемата:



В комплекта има едно странно пояснение, което гласи "Входа на усилвателя е с делител R1,R6,което позволява да се "атакува" с по-голяма мощност." Е тука вече угаснах. Как да ги съгласувам, така че да работят оптимално.

А и другото, дето ми е интересно - не беше ли 0.775 V стандарта за хи-фи? Тук изведнъж 1.5 V.

Надявам се на помощ. Embarassed
Vozda
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Юли 13, 2005 4:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се връзвай на глупостите които са написали. Махаш R6 и на негово място слагаш мосче ако чуствителноста е малка можеш да увеличиш R3, например на 22K ома и захранващото напрежение не бива да превишава 40V(даже 38V) стандартно 35 тези 50V ги дават за работа без входен сигнал ако го пуснеш на над 40V има голям, реален шанс да я запалиш, буквално Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Юли 13, 2005 7:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз така мисля.
Това 0,775в е с "телефонен" произход. Това е напрежението, което дава 1мвт върху 600 ома. Изходите на предусилвателите могат да бъдат 1,5в /+6дб/, дори 3в. Трябва да си пише Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 03, 2004
Мнения: 1194
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Юли 13, 2005 8:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

0.775 Волта е съвсем стандартно за аудио индустрията ниво. Тук се говори за ефективна стойност на напрежението.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Чет Юли 14, 2005 12:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Demon написа:
0.775 Волта е съвсем стандартно за аудио индустрията ниво. Тук се говори за ефективна стойност на напрежението.

Точно така, но се чудя защо го пишеш ?!? Или не схващам нещо ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
audioman
отстранен


Регистриран на: Aug 13, 2004
Мнения: 560
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Юли 14, 2005 8:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не махай R6, нека е поне 470 ома.
0.775 V = 0dBV / 0dBU -> има нива както под, така и над това ниво. Професионалните нива са 6Vrms, защо ли Laughing
_________________
Изгонен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Чет Юли 14, 2005 9:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Правилно. R6 и С10 образуват филтър против радиосмущения. Без тях може да бръмчи от GSM-и например.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bdivi
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jan 20, 2005
Мнения: 31

МнениеПуснато на: Чет Юли 14, 2005 10:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Само да предпазя всички потенциални клиенти на TDA7293/4.

Започнах с големи планове но след няколко месеца придобих следния опит:

- От 8 TDA7293 имам 4 изгорели - две от тях на лабораторно захранване 2х20V, 2x2A и другите две на захранване на усилвател 2х40V. Имаха сериозно охлаждане с вентилатор - така че варианта прегряване отпада. Две от тях изгоряха при включване, една след няколко часа работа и една след няколко дни.
- От 2 TDA7294 едната изгоря при пускане на захранване 2х15V.

След тези мъки държа интегрални усилватели на поне 7 метра от мен Wink

Поздрави,
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
audioman
отстранен


Регистриран на: Aug 13, 2004
Мнения: 560
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Юли 14, 2005 11:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

bdivi написа:
След тези мъки държа интегрални усилватели на поне 7 метра от мен Wink

Поздрави,

От една овца си правиш заключение за цялото стадо......
_________________
Изгонен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojidar Bojanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 02, 2004
Мнения: 1056
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Юли 14, 2005 6:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм съгласен! Досега съм вложил стотици от тези чипове в различни устройства и не съм имал никакви проблеми. Работят дълго, безотказно и много надеждно. Имам не повече от 5-10 изгорели и то насилственно. НО! Платките са проектирани по препоръките от ПДФа на призводителя и стриктно се следят режимите в които работят - захранващи напрежения, номинален импеданс и характер на товара и мощностите - отдавана и разсейвана. Чипвете са внасяни по моя заявка и не са ментета, каквито има по магазините. За информация само ще кажа, че някои от китовете, които се продават по магазините, са с по ниски цени от тези на които аз ги поръчвам по 50 накуп. Правете си изводите!

ПП Според мен, TDA 7294 при правилна топология на платката, с подходящи елементи, свири по-добре от Гейнклона.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Чет Юли 14, 2005 10:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да наистина не съобразих Embarassed като те посъветвах да махнеш R6, въпреки че и без него едва ли ще имаш проблеми а и изхода едва ли ще има нулево съпротивление но все пак добре е да го има.
Наистина ТДА7294 не е от най падежните но безпричинно не ми е изгаряла нито една. Но като видях преди няколко дена цената им със налепена платка от 6,50 лв. нищо чудно да има основание да се стой на 7 метра от тях, поне от тези за 6,50 със платката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bdivi
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jan 20, 2005
Мнения: 31

МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2005 3:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Платките са ми доста далече от тези за 6.50 и са много близо до препоръчаните (в повече имат предпазители и полиестерен кондензатор на входа). А схемите са купувани от Пулсатор за над 12 лв едната преди доста време, така че се съмнявам да са менте. Както и да е, споделих практически опит.

Успех на всички, които се захванат все пак.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2005 10:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

bdivi написа:
Платките са ми доста далече от тези за 6.50 и са много близо до препоръчаните (в повече имат предпазители и полиестерен кондензатор на входа). А схемите са купувани от Пулсатор за над 12 лв едната преди доста време, така че се съмнявам да са менте. Както и да е, споделих практически опит.

Успех на всички, които се захванат все пак.

Преди време купих от Пулсатор абсолютно фалшиви инт. схеми, не се сещам вече какви бяха. Просто надписът върху корпуса не съответстваше на чипа. Хората бяха коректни, извиниха се и замениха ментетата от нова пратка. Никой не е застрахован от измами.
Но иначе са скъпчии - продават на двойни цени.
Ioan, къде ги видя тези платки?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojidar Bojanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 02, 2004
Мнения: 1056
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2005 11:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

bdivi написа:
Платките са ми доста далече от тези за 6.50 и са много близо до препоръчаните (в повече имат предпазители и полиестерен кондензатор на входа). А схемите са купувани от Пулсатор за над 12 лв едната преди доста време, така че се съмнявам да са менте. Както и да е, споделих практически опит.

Успех на всички, които се захванат все пак.


Говорех за топологията на платката, а предпазители на двуполярно захранване могат само да влошат нещата. Схема изпълнена дори с SMD кондензатори и резистори е достатъчно надеждна, въпреки влошеното качество на звука. Относно цената - за много пари можеш да си купиш и добър чип и лош, докато за малко пари... Много често търговците не са виновни.

ПП Ако има желаещи да правят усилвател с TDA 7294 мога да пусна проверени платки - стерео/мостово.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2005 9:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ultimate, пратих ти лично съобщение

Последната промяна е направена от Removed на Пет Юли 15, 2005 9:15 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CHIP (CHEAP) AMPS Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.11 секунди