Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - поредният: Какво да правя с моята стая?
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

поредният: Какво да правя с моята стая?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Акустика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
poseydon
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 10, 2005
Мнения: 236
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Окт 31, 2008 2:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Относно дифузорите ето една страничка от мен
http://www.soundscapes.nu/rb_qrd-e.htm
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stoqn Kostadinov
има опит
има опит


Регистриран на: Jan 04, 2005
Мнения: 195
Местожителство: Благоевград , София

МнениеПуснато на: Пет Окт 31, 2008 3:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дифузерите не са ефективни при малки помещения.По-добре е да се третира помещението само с пана направени от каменна или минерална вата с подходяща плътност.Акустичните пана които се подават по магазините тип пирамида са ефективни само за високи честоти и малко от средночестотната област в това се убедих лично.
_________________
Трудните неща правим веднага, а невъзможните малко по-късно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kostaaa
чете


Регистриран на: Oct 03, 2008
Мнения: 14
Местожителство: Атина, Гърция

МнениеПуснато на: Пет Окт 31, 2008 4:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Rockwool AIRROCK ND (50 kg/m3 ) - 1000/600/100 - 11,80 lv/kv.m. bez dds. (може да имат и от другите видове 10см-ови плочи)
e-mai: astro-eng@bitex.com
http: www.astroeng.bg

Аз пък си мисля точно AIRROCK LD (40kg/m3) да си взема за бас трапове в ъглите. Според таблица е по-подходяща при 125Хц от по-плътната......

http://www.rockwool.cz/graphics/RW-CZ-implementation/prospekty/akustika-prumyslovych-staveb.pdf

Чудно ми е защо AIRROCK ND 8см куца според това което пише..... моите пана ги направих с 2 пласта по 4см.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Momchil
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 25, 2005
Мнения: 332
Местожителство: Горна Оряховица(студент Варна)

МнениеПуснато на: Пет Окт 31, 2008 7:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъкмо преди няколко часа ми доставиха 14 м^2 с 30 кг. за 1м^3 , прибрах я и се почва лека полека .
Лошото е ,че мястото на което живея ни ми дават много много да пробивам стени (за захващане ) и ще видим какво ще се прави .
Мисля за различни вариянти , ще продължа да дерзая дори да незнам къде ще живея утре . Smile

Поздрави : Момчил
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 03, 2004
Мнения: 1194
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Ное 04, 2008 4:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нанко, докладвай своевременно като имаш резултат Wink
_________________
aka. Demon

www.stivox.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Ное 04, 2008 8:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ivo_Hristev написа:
Нанко, докладвай своевременно като имаш резултат Wink


За момента е на пауза, тъй като приятеля ми замина командировка. Към края на месеца сигурно почвам, пък каквото стане...

Благодаря на всички за помощта. Задължително ще се похваля как звучи стаята като е готова Wink

Нанко.
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 03, 2004
Мнения: 1194
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Ное 05, 2008 8:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ти нали ще го третираш поетапно. Ще ми е интересно какво и как се променя на всяка стъпка.
_________________
aka. Demon

www.stivox.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Ное 29, 2008 4:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Купих я .... Малко трудно, ама я докарах Laughing

Дори и просто сложена в стаята дава влияние Smile В началото вкарах половината и имаше лека, но усещаща се промяна. Сега вкарах и останалата ... определно е по-друго Laughing Дано като си пренаредя стаята и поставя всичко както трябва да стане още още още по-добре.

Благодаря на всички писали!
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Дек 08, 2008 3:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Коее по-доброто решение за паната - 2 метра високи или 1 метър високи и по-нашироко?

Cool
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 03, 2004
Мнения: 1194
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Дек 08, 2008 4:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От тавана до пода. Smile
_________________
aka. Demon

www.stivox.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Яну 26, 2009 10:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бая време, развитие при мен няма Smile Единствено се реши паната по стените да са 1.5х0.6 метра. Поради влага, се оказа че ще преместя двата трапа да не бъдат зад колоните, а зад слушателското място.

Ето скица, как би трябвало да изглежда една от двете дълги стени в стаята след обработката.



1) Дали е проблем, че бас траповете са така - "модулни"? По-лесно е за направа/монтаж, а и мисля че ще изглежда по-добре. Най-вероятно всички ще бъдат така направени, ако не е грандиозен проблем за звука.

2) В съседна тема се говори, че е по-добре паната да са от пенополиуретан 'на пирамидки'- по-добро решение ли е от 50кв/м^3 вата и ако да колко? Защото вече купих ватата и не искам да я 'хвърлям', но ако е голяма разликата а цената не е брутална, може да помисля и за това Very Happy
2.1) Или пък сандвич - както сега съм решил, 8см вата, но отгоре 2 сантиметра такъв "дунапрен" ? Very Happy

Нанко.
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Stoqn Kostadinov
има опит
има опит


Регистриран на: Jan 04, 2005
Мнения: 195
Местожителство: Благоевград , София

МнениеПуснато на: Вто Яну 27, 2009 12:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен не е по-добре да използваш само пенополиуретан 'на пирамидки' или ако използваш само него трябва да е много дебел за да може поглъщането да започне по от ниско.Аз мойте пана съм замислил да са с 5см. каменна вата 50-60кг/кубик и отгоре за декорация пенополиуретан.Ето това имам в предвид.
http://www.di-tradebg.com/articledetails.php?ArticleID=57&Group=44
Един квадратен метър 5см. мисля че струваше към 40лв ,но само с това няма да стане третирането пълно.Бас траповете мисля да ги направя с каменна вата с плътност 80-100кг/кубик и отгоре с някакъв декоративен акустично прозрачен плат.Ето една идея от която ще взаимствам за направата им.
http://www.peparsplace.com/upgrades2008%20066_s.jpg
_________________
Трудните неща правим веднага, а невъзможните малко по-късно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 03, 2004
Мнения: 1194
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Яну 27, 2009 10:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здрасти Нанко,
Идеята да разшириш диапазона на действие на пенополиуретана от долу с вата не е нова и работи. Ако тозиа вариант се вписва в бюджета ти - използвай го. Относно бас траповете - нарисувай си картинката на модите на помещението и ги концентрирай там където имаш максимуми. Например в средата на стената ще имаш нула за най-ниската мода на помещението, но може да имаш максимум за друга с по-висок ред.
_________________
aka. Demon

www.stivox.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Апр 04, 2009 1:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Доста време по-късно, развитие почти няма. Надявам се обаче скоро да ги почваме...

Умуваме върху различни варианти на рамка за бас траповете; Те са триъгълна призма с размер на основата 36x26x26 и височина 60см.

За момента идеите са за метални профили, букови летви, .... ще се радвам на вашите предложения!

Аз си мечтая като потребител да мога да направя всеки модул трап и после само да го монтирам...ама май няма такъв вариант Smile
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
poseydon
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 10, 2005
Мнения: 236
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Апр 05, 2009 1:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

С Нанко отдавна умуваме как да впрегнем минералната вата, която отлежава в стаите ни вече няколко месеца. Много идеи развихме, но в крайна сметка на нищо конкретно не сме се спряли.
Ето една идея, която ми хрумна вчера вечерта.


Идеята е следната:
В празното пространство, което се оформя се поставят триъгълни парчета минерална вата, след което целия трап се тапицира с подходящ плат, който уж трябва да е акустично прозрачен. Скелето може да бъде направено от ПДЧ, МДФ или всякакъв друг подходящ материал. Триъгълните капаци може да се вентилират с някакви отвори уж с цел да се повиши ефективността.
Основният въпрос, които изниква е дали ще бъде този трап достатъчно ефективен за целите на третирането. Ще се радвам гурутата да споделят мнението си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Акустика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.14 секунди