Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - New Year, New Project - BG17 Horn
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

New Year, New Project - BG17 Horn

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Хорни и ТЛ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rusnache
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 14, 2007
Мнения: 130
Местожителство: Софията

МнениеПуснато на: Нед Яну 04, 2009 8:19 am    Заглавие: New Year, New Project - BG17 Horn Отговорете с цитат

Още на 1-ви януари в главата ми влезна паразитна мисъл. Имам какво да слушам в моя дом, добро или лошо, все пак е правено с двете ми ръце и съм доволен от него, но в работилницата слушам един касетофон без марка на около 20 години, та си викам " абе, защо да не взема да понаправя нещо, що за работилница е това, като нямам на какво да се наслаждавам докато работя " и в главата ми се наби мисълта за бюджетни хорни.
Поразгледах какво има като готови проекти, ама пусто желание и реших да видя какво мога самия аз да смайсторя.
След мислене, избрах драйвъра Visaton BG17, куц не куц, цена ниска, място за ползване - работилница, викам екстра, няма гониме бас, а просто удоволствие от слушане. ПДЧ на килограм имам, та се заех да посмятам малко и дойде гредата.
По всички мои сметки, на ръка, MathCad, HornResp все нещо ми куцеят. Идеалния вариант според симулации е площ на гърлото под 1см2, обем на камерата половин литър, дължина на хорната близо 5м. Демек не става.
С компромисните вариани дойде на площ на гърлото 4см2, което не е толкова непостижимо, площ на устата 1470см2, дължина на хорната 2.7м , но линейността избяга нейде на далеч, всъщност има я до 4kHz, а от там нататък до 18kHz спад с над 10dB и от цялата работа става така, че тоя визатон почва да дига високи децибели в ниските честоти, а после загива.
Та дали някой има идея какво точно да причиня на проклетия проект, че да се завърне отчасти линейността, пък честотите под 50 хертца дори да се загубят, няма толкоз да се разочаровам и без туй помещението едва ли ще позволи нормално пресъздаване на честотите в този диапазон.
Обема на камерата го променях от 1 до 6 литра и освен да сваля или дигна груповите закъснения в диапазона 30-50 хертца нищо смисленно не се получи.
Помагайте, че тамън съм се запалил и съвсем не искам и този проект да попадне в папка проекти за след време, че цял живот няма да ми стигне, ако продължавам така успешно да трупам хартия в тази папка.
Живи здрави и повече усмивки през новата година.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 13, 2005
Мнения: 730
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Яну 05, 2009 8:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами можеш да погледнеш моя проект с BG17. По мое мнение (е, не само мое) свири доста прилично и равномерно, е вярно че няма прекалено силен бас, но за този драйвер толкова. Иначе високите малко му куцат, затова съм го подпрял отгоре. Мисля че имаше и други хора повторили проекта, и те могат да кажат.

Иначе проекта можеш да го намериш на
http://evaluation.nbu.bg/amitko/Insignum/


Последната промяна е направена от Dimitar Atanasov на Пон Яну 05, 2009 11:10 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
rusnache
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 14, 2007
Мнения: 130
Местожителство: Софията

МнениеПуснато на: Пон Яну 05, 2009 12:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Видях твоя проект още одавна, когато го започна, вярвам, че е доста приличен. Както казах, аз нямам желание за мега вега бас, а просто за една нормално свиреща системка която да слушам в работилницата си. Само, че като конвъртна файлчето което е .dfx формат към .jpg и виждам само и единственно рисунката и един ред отдолу, а описание коя страна колко е и тн няма, демек копирането на проекта малко тегаво, може би защото не отварям файла с Cad приложение.

А и другото, много мислех дали да не копирам нещо готово, но пък има един такъв момент, докато 5-тима правят проекти, а 500 ги копират, няма да се развиваме особенно много, затова мисля да си пробвам моя, но ако не стане, гаранция ще копирам твоя.
Мерси за съвета.
А сега някой да каже така ли да отсвирвам хорната и да я подпирам с високи, понеже май е факт, че тоя драйвър няма нормални високи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 13, 2005
Мнения: 730
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Яну 05, 2009 2:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами то файла е за Q-cad. На това е правен. Има и размерите и всицхко останало, само че са в различни layer-и.

Иначе за този драйвер според мен е задължително да има и високи, Аз съм ползвал един SC5 с един кондензатор (не помня колко точно беше) ама го отрязва след 12 kHz. (така ми прозвуча най естествено).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
rusnache
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 14, 2007
Мнения: 130
Местожителство: Софията

МнениеПуснато на: Пон Яну 05, 2009 4:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми така ще е довечера ще се захвана да почна да правя хорните и така, после ще споделя впечатленията, утре ще бръмна да зема едни високи и така.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
e_manuele
има опит
има опит


Регистриран на: Apr 13, 2008
Мнения: 97
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Яну 13, 2009 9:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей .
Имам един въпрос , с какви кабели ще слушаш ? Понякога там е разковничето ... поне при мене беше така , преди и да чуя , че " имало някакво значение " с какъв кабел се слуша бях с многожилен меден кабел какъвто НИКОГА ПОВЕЧЕ няма да използвам , защото цялата яснота и картина като че ли изчезват с него .
Поздрави .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rusnache
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 14, 2007
Мнения: 130
Местожителство: Софията

МнениеПуснато на: Вто Яну 13, 2009 7:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Еееее нормално е да не използвам кабел с прозрачна, силиконова изолация от първия магазин в който продавача ще каже, ултра мега добрия кабел за колони.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Хорни и ТЛ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.10 секунди