Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - The Better Volume Control Part
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

The Better Volume Control Part
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Полупроводникови усилватели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 05, 2004 4:01 pm    Заглавие: Да Отговорете с цитат

И аз поръчвам!
Само какъв е? единичен, двоен, четворен?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 05, 2004 4:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За тия пари освен да е обикновен пластмасов...
Много евтино за АЛПС...що пък,може,май бъркам двата щата
с АПЛД Smile
На мене ми трябва 1к логаритмичен Smile
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kabel
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 27, 2004
Мнения: 107
Местожителство: drianovo

МнениеПуснато на: Пет Ное 05, 2004 4:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

стойноста е само една и не се знае но смятам че може да се махне оригиналния ако не става и да се сложи друг марков
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 05, 2004 6:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз поръчвам 2 бр!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
audioman
отстранен


Регистриран на: Aug 13, 2004
Мнения: 560
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 05, 2004 6:51 pm    Заглавие: Загорка Отговорете с цитат

3aropka написа:
В момента, понеже още не е готов контролера, използвам едно 4 битово ключе като управлявам старшите 4 разряда.
Ама това не ми е проблем, защото плеъра ми има регулируем с дистанционното изход. (това май е и главната причина да се забви толкова контролера).

Сетих се за още 1 недостатък на този атенюатор:
На Пас атенюатора е с паралелно включване на релетата и сигналът минава само през 1 контакт. В моя случай може да се наложи да мине последователно през всички контакти. Но това едва ли ще криви повече от която и да е интегрална схема.

1. За плеъра: това сигурно му е и един основен недостатък..... /Регулирането на изхода/
2. За кривенето на схемите - изобщо не съм съгласен. Има такива схеми, които са напълно прозрачни за сигнала, а едно реле на изхода на усилвателя и преди колоните може да ти демонстрира своята нелинейност. /В твоя случай може би няма да има такава демонстрация/ При протичането на /значителен/ ток студените контакти на релето са ДОСТАТЪЧНО НЕЛИНЕЙНИ и могат многократно да задминат и доста Евтини Интегрални Схеми. Има Много Дебели /скъпи/ предусилватели , които ползват електронни комутатори на входа, предполагам и електронни потенциометри. Говоря за дебели модели на Mardigal / Mark Levinson
// Не съм ги виждал на живо, все пак Smile //
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
audioman
отстранен


Регистриран на: Aug 13, 2004
Мнения: 560
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 05, 2004 6:53 pm    Заглавие: Потенциометър Отговорете с цитат

И аз изкам... особено ако е 5...10 килоомов и многоканален Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojidar Bojanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 02, 2004
Мнения: 1056
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 05, 2004 7:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За мен нещата не са еднозначни. За 6канален регулатор - чип, но за стерео, особенно както казва Кирилов, за 3D, пространствен саунд мисля, че само регулатор с релета ще свърши работа (както и за комутация на входовете). Качественни - специално проектирани за комутация на слаби сигнали. Препоръчително с позлатени или посребрени контакти, за да не се получават полупроводникови и други гадни ефекти, за които пише Аудиомена. L - тип за най-кратък път на сигнала. И управление с контролер - и там има тънки моменти.
пп Аудиомен постни именцата на чиповете дето си ги гледал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
audioman
отстранен


Регистриран на: Aug 13, 2004
Мнения: 560
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Ное 06, 2004 9:35 am    Заглавие: Кои чипове?? Отговорете с цитат

Ами за кои говориш???Volume Control, switch или какво....
Специално за много добър Volume съм чувал САМО добри отзиви за PGA23xx series na TI. За switch-овете на Mardigal - мисля че бяха ADG... na AD /naprimer ADG431???/
Иначе екзотичните релета си имат предимства Wink
Аз твърдо ги отричам само по пътя на мощния сигнал до колоните, т.е. вярвам в опита на моя любим учител Сухов Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Ное 06, 2004 2:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Въобще не става въпрос за силни сигнали от изхода.
Нали говорим за входа?
Съгласен съм ако някой има необходимата апаратура да направим сравнение. Аз ще донеса 6 релета и ще им включим затворените контакти последователно (най-лошия случай в моята схема).
Ти донеси която си поискаш ИС за регулиране и ще им премерим изкривяванията, а може и да ги чуем.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
audioman
отстранен


Регистриран на: Aug 13, 2004
Мнения: 560
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Ное 07, 2004 12:29 am    Заглавие: Грешка Отговорете с цитат

Сори, мислех, че говориш за ИС като цяло, не само за регулаторите...
Както казах, в случая с атенюатор "демонстрация на нелинейност на студените контакти на реле едва ли ще има". Всяко решение си има предимства и недостатъци.... надявам се някой ден да мога да ви демонстрирам предимствата на интегралните атенюатори, както и ключове /които всъщност може да дойдат и повече като пари... Rolling Eyes /
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
audioman
отстранен


Регистриран на: Aug 13, 2004
Мнения: 560
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Ное 16, 2004 8:46 am    Заглавие: LM1972 първи път Отговорете с цитат

Така, /вече/ знам, че Micromega-ta на Владо е със LM1972 и с релета на входа и малко операционници. Не съм го тествал като предусилвател обаче този амп.
Доколкото бях успял да видя, едни Primare-та за по 2000-3000лв. също използваха този чип.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Ное 16, 2004 12:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това кое за колко се продава ама хич не ме интересува.
Цената не е критерий.
Ако е така трябваше да обявя цена на моите колони 5000 лева, а може би и повече ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Ное 16, 2004 12:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Tова къде се намира във веригата ...Прекалено лошо ли е?...Какво нещо е DIY,а?Правя си аз колонки със скан спийк и се оказва,че
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Ное 16, 2004 1:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ооооп,сори пак за недовършената мисъл...Та правя си колонки и се оказва,че Sonus Faber Cremona струват 3200 $....И задължителните поставки за тях още 600$???А на мен ще ми излезе под 1000 лева...да се не начудиш..Хе-хе...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
audioman
отстранен


Регистриран на: Aug 13, 2004
Мнения: 560
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Яну 02, 2005 1:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За да продължа темата, ще направя няколко експеримента /вече имам постановка за мерене/
1 тест. Схема: "Много жици, 1-2 релета по пътя на сигнала, 1 ALPS 100kohms motorized потенциометър и след него OPA604 GAIN=1.7-1.8 /4-5dB/ , след него Philips MKT3.3uF и реле за mute, Rout = 200-300 ohms. "
Те това нещо по измервания има променящи се хармоници /2-ри и 3-ти/, като варират в обхвата -81...-98dB, общото THD не надвишава 0.01%, и в повечето случаи е предимно 2-ри хармоник; на ниво на "копчето" -22...-24dB имам пик на изкривяванията /2-рия хармоник = -81дБ/, при по-високи нива доминира 3-ти. Натоварването на схемата с Rload до 100-300 ома /след Rout/ изобщо не влошава спектрограмите.
Има също някакъв по-висок /от прага на измерване/ шум, нещо като интермодулации, които присъстват винаги /дори без сигнал Smile /
Субективно свири прилично, но малко маже - има какво да се желае. В предишната версия с NE5534A na TI субективно звукът беше подобен, но не съм мерил какво се получава.
В скоро време ще пробвам различни потенциометри и OP-AMP-ове след тях, вече имам един куп идеи. Надявам се Змея и някой друг ентусиаст да ми предоставят техните "релейни" варианти, след като ги направят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Полупроводникови усилватели Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.07 секунди