Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Еднотактен МОСФЕТ
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Еднотактен МОСФЕТ
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Полупроводникови усилватели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Stoqn Kostadinov
има опит
има опит


Регистриран на: Jan 04, 2005
Мнения: 195
Местожителство: Благоевград , София

МнениеПуснато на: Пон Дек 05, 2005 12:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не са ментете производство Toshiba са гледах PDF-a. Оригиналните са по 10лв. а ментетата по 5лв.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
MAX
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Dec 13, 2004
Мнения: 117

МнениеПуснато на: Съб Фев 18, 2006 5:44 pm    Заглавие: усилватела Отговорете с цитат

Сглобих ампа.Предвид ,че схемата е ревърснах понеже нямам P канален полевак и краен съм с 2sj162. Та по същество как може да намалим захранващото напрежение на примерно 2x8 волта има брум май неим стига 2x14 на к301 ,държа да е на 2x8v защото !!! не се смейте Smile имам едно амп че пуш пул ,нее по естествен звука но с голямо но него сам го подкарал на 2x8 v и смея да твърдя че пълни стаята по добре от еднотакдния,пак за тези които не са допрочели нее по естествен звука и баса е по твърд.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bojidar Bojanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 02, 2004
Мнения: 1056
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Фев 18, 2006 8:12 pm    Заглавие: Re: усилватела Отговорете с цитат

MAX написа:
Сглобих ампа.Предвид ,че схемата е ревърснах понеже нямам P канален полевак и краен съм с 2sj162. Та по същество как може да намалим захранващото напрежение на примерно 2x8 волта има брум май неим стига 2x14 на к301 ,държа да е на 2x8v защото !!! не се смейте Smile имам едно амп че пуш пул ,нее по естествен звука но с голямо но него сам го подкарал на 2x8 v и смея да твърдя


Ако си го сглобил, така както си написал поста, разбирам защо "че пълни стаята по добре от еднотакдния,пак за тези които не са допрочели нее по естествен звука и баса е по твърд"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Фев 18, 2006 10:27 pm    Заглавие: Re: усилватела Отговорете с цитат

MAX написа:
Сглобих ампа.Предвид ,че схемата е ревърснах понеже нямам P канален полевак и краен съм с 2sj162. Та по същество как може да намалим захранващото напрежение на примерно 2x8 волта има брум май неим стига 2x14 на к301 ,държа да е на 2x8v защото !!! не се смейте Smile имам едно амп че пуш пул ,нее по естествен звука но с голямо но него сам го подкарал на 2x8 v и смея да твърдя че пълни стаята по добре от еднотакдния,пак за тези които не са допрочели нее по естествен звука и баса е по твърд.


Как сглобяваш усилватели като не можеш да сглобиш едно изречение, просто ти се чудя???
Разбрах само че си сглобил ампа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
MAX
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Dec 13, 2004
Мнения: 117

МнениеПуснато на: Нед Фев 19, 2006 1:34 am    Заглавие: дам :) Отговорете с цитат

Добре,ето малко повечко пояснения,имам предвид,че съм изменил схемата с главата на горе на входа съм с 2SK301Q генератора ми на ток вече е IRFP240,а за сигнален краен използвам на хитачи 2SJ162 за входните изпробвах първо с BF245C,немога да опиша какъв брум се чуваше... след това изпробвах с същия тип но с по-малката версия (А) той е с по-малък дрейнов ток от (С).С него тръгна доволно,след това намерих и 2SK301Q между дугото констатирах и разлика в звученето му имам чувството,че BF а вади малко повечко високи.На 1,5А ток на покой за краиния не се чува брум но като го усуча на 2.5 трафа ми пада с около 2 волта и почва пак да брум чи.Отначало си мислех,че съм объркал нещо по схемата,но си е напълно вярна.Предполагам няма такива проблеми с оригинала П канален вариантSmileНесъм чул до сега как свири 2ск1530 или 29 дали са по добри от хитачито ? хехе то и нямаше как ,Varna та коварна няма П полеваци.Кой да сложа на входа за по малки напрежения?

Последната промяна е направена от MAX на Сря Фев 22, 2006 1:39 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Вто Фев 21, 2006 1:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хахахаха :)
Абе пич... оправи си правописа първо :)
Час по граматика, 5 клас в основните училища.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 27, 2006 6:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Двете НЕБРУМЯЩИ, оживени платки са твои срещу 300 кинта.
Ако не ти стиска, бори се Smile
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
luter
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Nov 14, 2005
Мнения: 20
Местожителство: София - Младост 4

МнениеПуснато на: Пон Фев 27, 2006 6:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

.... значи аз имам въпросните две платки и определено звучат в"ЧИ"питляващо Very Happy
.... а си признавам че бях доста предубеден и си мислех, че "widow", ще ми направи прилично звучащ усилвател с компоненти за 30-на лв.
Частите са половината от сумата, а подбирането на компонентите си е играчка и няма как да стане, ако просто идеш и си купиш такива.
... така че даже е много евтино и да не забравяме, че това е авторска схема (което в България не се приема сериозно предвид масовите интелектуални кражби и плагиатства Rolling Eyes ).
... това е усилвателя! .. за повече вече лампи като на Рачев Very Happy


Последната промяна е направена от luter на Вто Фев 28, 2006 3:46 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
MAX
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Dec 13, 2004
Мнения: 117

МнениеПуснато на: Пон Фев 27, 2006 11:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Widow мерси все пак за предлоложението смятам да се помъча още млад съм да се откажа толкова лесно.Дам и аз така мисля то колко по проста схема от това Laughing следващо ниво в градацията е TUBES Wink аз го пробвах и на 4,5 А на покой който си го слушка така поне 1 час (АКО успее несе сещам защо Laughing ) няма да иска да мине на 2,5 А .Обема става поне с 50 % по глям прави му сметката.Така,че все още може ко да се изтиска от транзистори те се пак на пдф те ги дават 3А за добра линеиност.Папа ток,аз за това ми се иска да се снижи напрежението хем по малко ще консумира хем по добра свирка. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 04, 2006 1:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Интересно е как хората се хвърлят да правят нещо, което явно не им по силите, независимо от това, че схемата е достатъчно елементарна...
С някакви измислени части при това...
Хора, омаловажавате нашият труд, демонстрирайки толкова несеризоен подход към него...
Няма да публикувам повече схеми...не си струва просто...
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Съб Мар 04, 2006 8:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Widow,защо мислиш че труда ти не е оценен.Аз съм правил усилватели по различни схемни решения/не по малко от 50/ от 15годишен и мога да заявя че ЕЛЕГАНТНОСТА на твоите решения ми достави истинско удоволствие.Не съм циганката която хвали/пестелив съм в това отношение/ но ТВОИТЕ СХЕМНИ РЕШЕНИЯ СА ПЕРФЕКТНИ Exclamation И УСИЛВАТЕЛИТЕ ТИ СВИРЯТ Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 04, 2006 10:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за добрите отзиви, наистина съм поласкан...
Визирам хората, които нямат познания и опит и задръстват темите с безсмислени (даже неграмотно написани) постове... защото има доста такива...
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 28, 2004
Мнения: 529
Местожителство: Студентски Град

МнениеПуснато на: Съб Мар 04, 2006 11:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Научете се да пишете грамотно ! Адски се дразня на банални тъпи грешки,
осъзнайте се, българи сте ! Един тъп американец, който има коефициент на
интелигентност граничещата с нулата не пише толкова лошо !!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Съб Мар 04, 2006 11:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Guy with axe
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 12:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дойде му времето и на моя усилвател да не е монтиран по разни дъски, а да си е в прилична кутия.
Ето малко снимки на тенеката в началната фаза:
1. Гръб:



2. Долна плоча с радиаторите:



3. Капак с отвори за охлаждане на радиаторите:



Трафа е 600 VA от Сони Есприт, пренавиван, естествено, с две отделни вторични за всеки канал поотделно.
Б*хти и кривата оптика, дето я има тоя кодак, не е истина...всичко е "изтумбено"...
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Полупроводникови усилватели Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.11 секунди