Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - NY Twins - Visaton BG20 TL
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

NY Twins - Visaton BG20 TL
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Хорни и ТЛ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пон Дек 19, 2005 5:29 pm    Заглавие: NY Twins - Visaton BG20 TL Отговорете с цитат

Проекта не показва нищо ново и в него няма нищо революционно. Следвам добре отъпкания от всички останали пътSmile



Идеята е да се направи линия настроена на сравнително висока честота спрямо резонансната на говорителя. Настроена е на около 45Хз.

So = 1,6 Sd = 214mm2
Sl = 0.8
Of = 360mm
L = 1800mm

Другия сериозен замисъл е говорителя да идва на нивото на ушите на слушателя без да се слага колоната на поставки и освен това порта да е по ниско за да може стайния лифтинг да помогне за басовете на иначе сравнително малката линия...

Отзиви за звука ще има довечера или утре ако изсъхне...
Smile


Последната промяна е направена от Removed на Пон Дек 26, 2005 7:14 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пон Дек 19, 2005 11:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Порта нагоре би било добра идея но искам да чуя какво ще се получи така и после ще пробвам евентуално ако не ми хареса.Повлиях се от думите на mirilaj за това че зад говорителя не е добре да остава голямо пространство за да остане хода на мембраната по малък. На симулации е под 1мм някъде за 30Хз.На слушане ще си каже най-добре.До тогава има доста време обаче. Сега съхне почти цялата колона, остава утре да сложа преградата и почва играта с ватата...

ПС.Цъкам снимки с телефона после ще поствамWink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Дек 20, 2005 12:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Успех Very Happy
Давай снимките Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Miroslav Danov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 15, 2005
Мнения: 459
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 20, 2005 12:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Изглежда приятно. Успех с ватата!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Дек 20, 2005 9:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

По-икономичният вариянт е както ти казва ГПС. Просто почва разпонката от ъгъла на горния край...Но аз бих направил точно обратното на ГПС. Не бих изрязал страниците отстрани на порта...Те дават възможност след края на линията порта да премине естествено в подобие на уста на хорна...Т.е. по-добро съгласуване с околното пространство...Аз сега разработвам подобни проекти...
Според мен 2000 мм е прекалено дълга линията за този говорител. В зависимост от измерените параметри, максимум, преко сили до 1800...И So около, но под 2...за да бъде хода по-малък...
ГПС,извини ме,ти имаш най-богат опит с този говорител...Кажи впечатленията си от различните геометрии...Това е само мое мнение...

Блек,на прав път си според мен,приятелю Wink .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Вто Дек 20, 2005 11:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Oceanman и аз точно това си мислех да разкарам горното парче от задния панел и да оставя порта да гледа нагоре през това подобие на хорна.Първоначално мислех в това пространство да събера един усилвател за да стане колоната активна.Със сигурност ще пробвам всички възможни варианти!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tred
чете


Регистриран на: Sep 30, 2005
Мнения: 10
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Дек 20, 2005 11:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз си мисля че без излишната част и с порта нагоре ще е добре, само незнам конструкцията дали ще е стабилна, понеже са доста високи и тънки колонитеSmile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Дек 20, 2005 11:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Блек, имах в пред вид нещо такова.... www.geocities.com/rbrines1/Pages/Peerless_Pipe.html
Там има оребрения в предната част...
другия начин е с по-дебел материал и сандвич конструкция

При дългата линия слизането няма начин да не е повече,но това става за сметка на ударната част на баса...Трябва да се търси разумния компромис според мен...За ламинираното ПДЧ...Абсолютно избягвам такова...В средите също късата линия(и по-добре демпвана) би трябвало да звучи по-отворено...Всъщтност, когато смятах проекта на Луцифер аз му предложих първо още по-къса линия и нея смятах за оптимална, но той избра по-дългата...Тя правена ли е?
ГПС,ще сподели на практика как стоят нещата...

Блек...Идеята за активна колона е добра...Но какъв амп ще сложиш там...Трябва да е нещо добро.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Вто Дек 20, 2005 12:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ДОГЦ с 2 малки трафчета и хубави кондензатори се събира перфектно отзад на релса.Но това не е решено още тъй като колоните не са за менSmile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taslak
има опит
има опит


Регистриран на: Aug 05, 2005
Мнения: 115

МнениеПуснато на: Вто Дек 20, 2005 5:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

BlackBLOOD написа:
Цитат:
ДОГЦ с 2 малки трафчета и хубави кондензатори се събира перфектно отзад на релса.Но това не е решено още тъй като колоните не са за мен


За Бога, не прави такова нещо! И транзисторните усилватели са чуствителни на различните вибрации.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taslak
има опит
има опит


Регистриран на: Aug 05, 2005
Мнения: 115

МнениеПуснато на: Сря Дек 21, 2005 6:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

gps написа
Цитат:
Ами усилвателя може да се сложи отдолу-в основата на колоната няма такива вибрации и няма да се съобразява дизайна на кутията с него


Не познавам колона която да няма каквито и да е вибрации! Не случайно единственото аудиофилско решение се счита поставянето на компонентите на системата на аудиорак.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taslak
има опит
има опит


Регистриран на: Aug 05, 2005
Мнения: 115

МнениеПуснато на: Сря Дек 21, 2005 9:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

gps, мисля, че въпросът не е къде има по-малко вибрации, а как да се избягнат по най-добрия начин. Разбира се, че има различни констукции с усилвател в колоните (и аз на времето съм правил такива простотии, подмамен от идеята да спестя кутия), но никой не може да ме убеди, че това чудо свири ВЯРНО. Тези гуми, които ги предлагаш още повече ще замъглят звука.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Дек 21, 2005 9:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Оффтопик:От ТВМ и на мен най-ми харесва АРН 188-5. в ТЛ. Тази серия говорители не е разчетена за добра среда. Но баса е просто невероятен...Бърз,стегнат мощен и дълбок...

Да,прав си, ГПС, въпрос на предпочитание...И реални параметри...

Досега лично на мен ми е харесал ИСТИНСКИ един фулрейндж само и неговото име е Етер 5...На по-късен етап и аз ще се сдобия с него (да са живи и здрави Аспарух и Алнико да правят дълги години и все по-добри разработки...)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
taslak
има опит
има опит


Регистриран на: Aug 05, 2005
Мнения: 115

МнениеПуснато на: Чет Дек 22, 2005 7:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

gps написа
Цитат:
Избягването на вибрациите започва с избор на място в кутията където тези вибрации са най-малко

Аз пак повтарям, въпросът не е да се намери място с най-малко вибрации в кутията, а да се монтира усилвателят ИЗВЪН кутията на колоната. Примерът ти с филтъра не е удачен, защото влезлите в усилвателя вибрации ще бъдат усилени и по този начин тяхното влияние ще бъде по-голямо отколкото преданените чрез филтъра.
Аз не мога да ти обясня защо гумата върши по-лоша работа от шпайковете, но това за мене е факт, проверяван многократно. За мене усилвател монтиран на шпайкове звучи по-добре, отколкото същия усилвател поставен на подложки от гуми. Всеки може да направи този прост опит и да вземе за себе си решение.
Е разбира се, има в едно устройство монтирани говорители+усилвател+грамофон+магнитофон+...+... и на това чудо гордо стои емблема HI-FI!
За последното - както се казва: без коментар.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Чет Дек 22, 2005 10:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Спокойно бе хора... Мир да има..
Аз все пак научих някой неща от тия постове така че няма проблемиWink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Хорни и ТЛ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.07 секунди