Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - NY Twins - Visaton BG20 TL
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

NY Twins - Visaton BG20 TL
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Хорни и ТЛ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tihogr
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jan 31, 2006
Мнения: 29
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 20, 2006 8:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

понеже и аз реших да си правя ТЛ със БГ 20
искам да попитам някои неща.
видях някои от характеристиките на БГ20:
20 cm, 40 W, fu - 18000 Hz, 92 dB, резонансна честота 36 Hz
и ми направиха впечатление тези 18000 Hz не са ли малко т.е. този говорител не му ли куцат високите и това че е широколентов значи ли че покрива целия
спектър. Интересно ми е понеже виждам, че някои от ТЛ са само с него от това си правя извода че върши работа и свири качествено. Искам да си направя ТЛ, който да свири качествено и да има хубави високи и се чудя кой да избера. От това, което успях да разгледам видях, че средния ТЛ е с
БГ 20 и още един високочестотен говорител и за това съм се ориентирал към него . всъщност и тази тема е за него и за това пиша тук да не пускам нова.

Въпросите които ме вълнуват са:
правилно ли съм се ориентирал към среден ТЛ или направо голям да избера с оглед на това, че искам качествен звук със добри високи не държа на мощност> Има ли друга по-добра алтернатива на БГ20 на тази цена (или дори малко по-висока) и с кои високочестотен говорител да го съчетая?
Материала за кутиите ПДЧ или МДФ е по-добре.
Ватата която се слага освен за запълване на обема каква друга роля играе (как променя звученето).
Каква е точно ватата и от къде може да закупя.
Другото, което ме притеснява са филтрите ама като стигна до тях ще питам.
Това е засега.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DJ Popa
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Nov 25, 2005
Мнения: 182
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Мар 20, 2006 9:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-добре вземи да прочетеш още по темата, защото виждам , че не си много наясно с материята на ТЛ. Ако ще правиш ТЛ с БГ20 , то не ти трябват нито високочестотни говорители , нито филтри... Има изписано в сайта страшно много за този говорител и неговите качества. А в ТЛ ватата освен да запълва обема , върши и друга много по-полезна работа-например да заглажда трионообразните пикове на АЧХ... Кинг го е описал много ясно предназначението на ватата... Просто чети... Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Май 12, 2006 1:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nightyj ми писа в майл следното нещо:

Цитат:
Аз настройвам проекта на гсп с горен порт в момента . Искам да те попитам как остана твоя проект на мен баса ми си вижда малко . От къде ти почва ватата и какво количество е колко санта . Ребрата останаха ли отгоре или си без тях . Значи по точно ватата от самия говорител ли ти почва или на 5-10 санта от него , после до къде продължава и пада ли ти или се подгава както при лужифер къде слагаш двоен слой . Мерси предварително ако може схемичка на кутията ти и колко санта вата ползваш и каква дебелина ,.


Реших да отговоря тук за да може всички заинтересувани по темата да го прочетат.

На тия колони съм сложил само 1 пласт вата защото на повече вата баса ми умира тотално и никак не ми харесва как се чуват.В момента точно ги слушам с много малко вата и пак си има бас.

Като цяло обаче най-добрата конфигурация която бях постигнал е с подложка + ребра на S0 , ребра зад говорителя и вата до началото на сгъвката.Трябва да се има в предвид че сгъвката при мене е на различно място спрямо на другите проекти.Ватата е по цялата дължина с еднаква плътност като количеството и със слизането надолу намалява пропорционално с площтта на сечението.

Баса е чудесен за мен, но много много зависи от стаята. В старата ми стая кик баса никакъв го нямаше, докато в тази в която съм в момента си го има и е перфектен. Ниските баси също присътстват и могат да се усетят на някое изпълнение с контрабас и ударни. Общо взето ниския порт при тези колони ми позволята да променям значително басовете с разместването им из стаята. Лошото е 4е като са близо до стената силния бас става и доста кънтящ. Докато ако са по дълече баса поотслабва но е наистина контролиран и точен.[/quote]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Май 12, 2006 7:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз общо взето в момента се убеждавам в това което каза Даниел(Widow). Колоните се правят дори и с малко компромиси, но ампа после като се изпипа може да се постигнат доста добри резултати.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
HymerrA
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: May 07, 2006
Мнения: 56
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Нед Май 14, 2006 11:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой реализирал ли е проекта с предния порт,защото аз си работих по първия със задно разположения.Едната свирна,но другата си иска още работа и се чудех дали да не зарежа до тук и да пробвам нещо друго ,защото имах изискване единствено към ниските,но като чета темата за N-ти път проблеми ще срещна точно там.Долу-горе съм доволен след като направих горния радиатор,но имам много неясноти спрямо този зад говорителя и крайният резултат от разпложението на ватата.За момента пробвам ,но имам основно изпъкнали среди и притъпени басове
Тествам с описаното от BlackBlood разположение,но без чертеж трудно успявам да пресъздам неговите условия и да достигна до желания звук
_________________
...take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пон Май 29, 2006 4:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес ще подготвя малко снимки за да видиш как изглежда решетката на дъното на ТЛ-а. Също и ватата и подгъва. Последното подобрение което направих бяха фазовите палциSmile

От тях високите наистина се изчистиха и дразнещото хъскане доста намаля. Може да се каже че в този си вид системата започна да свири наистина приятноSmile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Вто Май 30, 2006 9:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

GPS недей тормози Smile Аз съм щтастливец че не съм чувал Етери и съм доволен от това което свири вкъщи Laughing Laughing
Пък и още чакам CD-Player Smile

Botsrevenge ме пита как се правят фазови палци. Ще го напиша в отделна темаSmile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 30, 2006 12:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

BlackBLOOD написа:
GPS недей тормози Smile Аз съм щтастливец че не съм чувал Етери и съм доволен от това което свири вкъщи Laughing Laughing
...


Щастливец си, че не си чувал Етери, както вероятно си мислеше, че е щастлив мистър Рейгън (Шифър) в Матрицата
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Вто Май 30, 2006 1:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хех...
Има време за всичко. Аз гледам да не си прескоча някоя о фазите на аудио развитието защото няма да съм добре подготвен за нея...Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1919
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 31, 2006 9:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

gps написа:
...


Дамммм преживях подобен стрес Smile
_________________

CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Май 31, 2006 5:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

gps написа:
Може след мода на говорителя да се започне подобряване на останалите компоненти-кабели ,усилвател, сиди...........O.K.-ще моднем плеъра............ ще изпипаме кабелите............ ще отидем на клас "A" усилвател (или ще грейнат лампи Very Happy )..........и след толкова труд и средства........ най-слабия компонент от системата ще стане бг-то.Просто няма как да не се махне!И като го махнем бг-то и заменим с по-добър..........ще установим че доста от дисковете които сме мислили за качествени-не са Wink включително и такива които сме купили като матрични (уж Wink ).

[offtopic]

И аз така си го представям... пътя на аудиото е дългичък...

Въпроса е че по новите и по добри неща винаги се застъпват със по старите и по кофти неща. Защото трябва да има на какво да слушаш докато работиш по бъдещите проекти Smile
Иначе нямам търпение да постигна перфектния звук...

Като знам че бях с ТДА и бг говорители преди 2 години когато за пръв път видях bgaudio.org ...

[/offtopic]

Ето снимките на ватата. На 2 4асти са просто защото не успях да хвана колоната в цял ръст с тая камера..




Отгоре се вижда добре "скарата" която съм сложил. Представлява едно ПДЧ с налепени върху него на равно разстояние едно от друго 4 парчета буков паркет със махнати сглобки.Без него баса е доста по слаб.Не знам защо се получава така в моя ТЛ, явно нещо съм сбъркал при симулациите...

Ватата по цялата дължина е с една и съща плътност и е един слой.Отгоре има едно по голямо парче сгънато на няколко ката и набито в дъното.То също играе сриозна роля за басовете....

Сгъвката отдолу я сложих на майтап уж отначало но се оказа че с нея е доста по добре отколкото ПДЧ. Трябва да се дооуформи още малко защото не е с правилна форма...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 31, 2006 7:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

BlackBLOOD написа:
хех...
Има време за всичко. Аз гледам да не си прескоча някоя о фазите на аудио развитието защото няма да съм добре подготвен за нея...Smile


Нека не ти звучи пресилено, но всеки заслужава най-доброто, така, че прескачането на фази в аудиото, когато скоковете са към по-съвършеното не са грешни скокове...
Друг въпрос е, че някои хора много държат да не приемат най-доброто...
Бавното вървене по аудиопътя е равно на плащането на голям данък глупост Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Май 31, 2006 8:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Eeee изпонаредихте ме виеSmile
Embarassed Embarassed Embarassed

Въпроса е че в момента съм със източник - вградена звукова карта който докато не заменя (чака се голяма помощ от лозеф Rolling Eyes към който пращам своите уважения) няма полза да правя каквото и да е...

Нито мога като хората усилвател да настроя , нито мога да усетя сериозни разлики от говорители и кабели Sad

С най добри чувства към всички Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Май 31, 2006 9:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

BlackBLOOD написа:
Eeee изпонаредихте ме виеSmile
Embarassed Embarassed Embarassed

Въпроса е че в момента съм със източник - вградена звукова карта който докато не заменя (чака се голяма помощ от лозеф Rolling Eyes към който пращам своите уважения) няма полза да правя каквото и да е...

Нито мога като хората усилвател да настроя , нито мога да усетя сериозни разлики от говорители и кабели Sad

С най добри чувства към всички Smile


глух ли си ? като мен Smile)

Поздрави. И аз слушам на такъв вграден кютук Crying or Very sad Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Май 31, 2006 9:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чакам аз една магия да пристигне от Свиленград....
Заредил съм се с търпениеSmile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Хорни и ТЛ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.13 секунди