Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - DIY проектор, може ли да се направи ?
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

DIY проектор, може ли да се направи ?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> VIDEO DIY
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
miro_vampiro
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jul 03, 2005
Мнения: 74
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 10:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

astor за сега прогреса при мене е нулев !
Имам монитора, 15 ка но е развален и трябва да го нося на ремонт а нещо и парите не достигат за сега за това ! Само да се пооправя малко и го почвам, дано да е скоро !
Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
poseydon
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 10, 2005
Мнения: 236
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 11:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре де Миро, освен че имаш монитора кажи каква оптика си замислил да ползваш, лампа, дизайн на кутията. Разглеждал съм по чуждите форуми и да ти кажа със сериозна задача си се заел, защото за да изкараш сериозна, голяма и качествена картина ще ти трябва много повече от някаква си оптика стара и така нататък, а относно моята идея все още нищо не съм направил, но пък се досетих за нещо интересно свързано с фокусирането на светлината при шрайбпроектор. Мисля си това, пък вие кажете как ви се струва, взима се шрайбпроектор с изрядна оптика, подменя му се лампата ако има някакъв проблем с нея разбира се, а самата матрица се поставя върху екрана на шрайбпроектора след което да се затвори пространството над матрицата, до самата оптика и от вътрешната страна да се облепи със светлоотразяващ материал, за да не поглъща светлината. Мисля си че така би трябвало да стане, а относно охлаждането на матрицата това мисля е най-малкия проблем...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 20, 2005
Мнения: 482
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 11:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Снимките на картината са такива защото няма дифузер преди LCD-то.
Тоест няма кой да разсее светлината.
Пробвайте с бял плегсиглас между лампата и LCD-то.
Същия ефект може да идва и от оптиката. прекалено големия ъгъл на оптиката води до изкривяване и загуби по краищата, както и до хроматични аберации.

Не случайно големите фирми които произвеждат прожектори са се насочили към следния принцип :
3 LCD-та чернобели 1.8" 1280х1024. JVC правят и по малки -> 0.8"
Лампа.
Филтри за син, зелен и червен цвят.
Призма която събира трите лъча и ги праща в оптиката.
И от там на стената. Wink

Проблема е че малките LCD-та (поне тези на Сони) са от порядъка на 2000 - 3000 евро бройката... А за пълноцветен прожектор трябват 3бр... Confused

Съвета ми е да се ползва възможно най малкото по диагонал LCD. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetoslav Kalqshev
има опит
има опит


Регистриран на: Dec 13, 2004
Мнения: 274
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 12:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

poseydon написа:
... а самата матрица се поставя върху екрана на шрайбпроектора след което да се затвори пространството над матрицата, до самата оптика и от вътрешната страна да се облепи със светлоотразяващ материал, за да не поглъща светлината. Мисля си че така би трябвало да стане, а относно охлаждането на матрицата това мисля е най-малкия проблем...


Явно не си гледал достатъчно! Ако затваряш пространството между матрицата и обектива със светлоотразяващ материал ще стане МАЗАЛО! Тогава ще имаш по-бледа и мътна картина, защото в обектива ще влиза отразената светлина от твоето облепяне! Там светлината трябва да се поглъща!!!
Като гледаш картинки, обърни внимание как хората са боядисали в черно целия проектор отвътре!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetoslav Kalqshev
има опит
има опит


Регистриран на: Dec 13, 2004
Мнения: 274
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 12:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Tisho написа:
Снимките на картината са такива защото няма дифузер преди LCD-то.
Тоест няма кой да разсее светлината.
Пробвайте с бял плегсиглас между лампата и LCD-то.
Wink



Нищо няма да стане с тоя плексиглас! Светлината не трябва да се разсеива, а трябва да се фокусива в обектива - това го прави онази голяма леща в шраибпроекторите
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
miro_vampiro
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jul 03, 2005
Мнения: 74
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 1:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Задравейте
poseydon знам че съм се заел със сериозна задача, но след като съм видял правен проектор, този от снимките, и видях какви недостатъци има сега знам точно какво да направя !
А да не забравяме че имам и пластмасовата леща, точно тази от шрайбпроектор,(прави ги един пич във физическия факултет) !
Така, за лампа, ми мисля да използвам 300 ватова поне, но такава с температура на келвин 5200 - 6000 градуса ! Такива започват от 50 долара нагоре! Но пък са каде каде по силни дори и от 1000 ватова обикновенна лампа ! Точно лампата до някъде определя качеството на картината ! LCD то което имам е 15 ка HP , не лош модел, а да не забравя, кажете добър сервиз за LCD та, че то екрана си работи но размазва картината и тн, трябва си му ремонт ! ??
Оптиката която имам е от стар прожекционен апарат, доста сериозна ми изглежда, ще я снимам тия дни да я видите!
Все още се чудя от каде да намеря стъкло което да пропуска светлината и задържа топлината, в чуждите сайтове струват по 10-15 долара !
Tisho знам че големите фирми използват малки LCD та, но такива надали се намират някъде, значи има 7 инчови LCD та които са с 1024 на 768 резолюция но струват по 200-300 долара, за сега не мисля да взимам такъв , малко множко ми идва !
На снимките които съм дал на правения проектор се вижда точно какво е използвано, оптиката не е нищо особено, а лампата не е добра и въпреки това се получава доста добра картина, с качествена лампа и малко мислене резултата ще е перфектен!
А пред LCD то има дифузер, точно тази пластмасова леща, само че няма леща точно пред лампата(такива съм виждал по проектите по чуждите сайтове) , даже се вижда че в краищата на картината е по бледо защото пластасовата леща не може да покрие напълно LCD то !
Само че за съжаление в момента няма начин да направя проектора, оставям го поне за след месец и малко, все пак ако някой се заеме с тази задача ще се опитам да му помогна !
Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 20, 2005
Мнения: 482
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 1:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sveto написа:
Tisho написа:
Снимките на картината са такива защото няма дифузер преди LCD-то.
Тоест няма кой да разсее светлината.
Пробвайте с бял плегсиглас между лампата и LCD-то.
Wink



Нищо няма да стане с тоя плексиглас! Светлината не трябва да се разсеива, а трябва да се фокусива в обектива - това го прави онази голяма леща в шраибпроекторите


Май не си ме разбрал какво имам в предвид...
Светлината трябва да ти е дифузна! А белия плегсиглас върши точно това, да ти направи равномерно осветяването на целия дисплей.
Ако фокусираш крушката в обектива на стената ще гледаш жичката и... Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
miro_vampiro
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jul 03, 2005
Мнения: 74
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 1:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно не съм те разбрал! Smile
Та каде има бял плексиглас, с него казваш че ще стане ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 20, 2005
Мнения: 482
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 1:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@miro_vampiro
Диспей 1.8" 1280х1024 мога да намеря, работя с такива. Но както казах са на цени от няколко хиляди евро...
Използваме ги при производсво на приставки за цифровизиране на аналоговите копирни машини из фотоателиетата.
Производителя е SONY а парт номера LCX036. Wink

Задължително ползвайте монитор с голям ъгъл на гледане за да може да си намалите ефекта който го дава оптиката - затъмяване в краищата. Това е заради поляризаторите на дисплея. Който знае как работи LCD ще му стане ясно за какво говоря. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
miro_vampiro
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jul 03, 2005
Мнения: 74
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 2:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Tisho ако бяха по 200 лв можеше да взема едно, но не и на тази цена !
По добре да използвам 7 инчовия лилипут с 1024 на 768 резолюция !
Smile)
Иначе затъмняването в ъглите се получава и от недобре насочената светлина от лампата и от лещата пред LCD то !
Като започна проекта ще се съветвам с теб и другите в форума , все пак целта е да стане приличен проектор , с прилична цена !
Приятен ден
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 20, 2005
Мнения: 482
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 2:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

miro_vampiro написа:
Явно не съм те разбрал! Smile
Та каде има бял плексиглас, с него казваш че ще стане ?


Ами в приставките които сме продали използваме за дифузер бял плегсиглас. Smile

Също така е хубаво като слагаш лампа да обереш инфрачервения спектър, за да не се нагрява LCD-то, че си променя параметрите... Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 20, 2005
Мнения: 482
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 2:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

miro_vampiro написа:

Иначе затъмняването в ъглите се получава и от недобре насочената светлина от лампата и от лещата пред LCD то !
Като започна проекта ще се съветвам с теб и другите в форума , все пак целта е да стане приличен проектор , с прилична цена !
Приятен ден



Грешиш за затъмяването, но ще те оставя да се убедиш сам в това което ти казвам. hammerman

Ако мога да помогна с още нещо казвай. Wink
Идеята за прожектор ми харесва и на мен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
miro_vampiro
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jul 03, 2005
Мнения: 74
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 2:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В тебе ми е надеждата Tisho ! Smile
Сигурно знаеш каде има материал който пропуска светлината и обира инфрачервения и спектър, че и това ще ми трябва, в чужбина има, но с доставката ще ми излезне солено ! ??
Точно затова не бързам с проектора (освен финансовия проблем Smile )
събирам мнения и препоръки !
Остана само да кажете за свестен сервиз за LCD та, да не режат глави все пак ! Smile
Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 20, 2005
Мнения: 482
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 3:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

miro_vampiro написа:
В тебе ми е надеждата Tisho ! Smile
Сигурно знаеш каде има материал който пропуска светлината и обира инфрачервения и спектър, че и това ще ми трябва, в чужбина има, но с доставката ще ми излезне солено ! ??
Точно затова не бързам с проектора (освен финансовия проблем Smile )
събирам мнения и препоръки !
Остана само да кажете за свестен сервиз за LCD та, да не режат глави все пак ! Smile
Smile


Има такива стъкла. Ще се разровя и ще ти кажа какво може да се намери.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
poseydon
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 10, 2005
Мнения: 236
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 8:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Явно не си гледал достатъчно! Ако затваряш пространството между матрицата и обектива със светлоотразяващ материал ще стане МАЗАЛО! Тогава ще имаш по-бледа и мътна картина, защото в обектива ще влиза отразената светлина от твоето облепяне! Там светлината трябва да се поглъща!!!
Като гледаш картинки, обърни внимание как хората са боядисали в черно целия проектор отвътре!


Ми да не съм гледал достатъчно, а и все си мисля че проекта е хубав, но да се постигне голяма и качествена картина е сложна задача, но не и невъзможна. надявам се Миро да успееш с твоя проект и да получиш добри резултати...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> VIDEO DIY Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.08 секунди