Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - 200W MOSFET
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

200W MOSFET
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Полупроводникови усилватели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
DJ_Sven
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Feb 19, 2006
Мнения: 44

МнениеПуснато на: Нед Мар 20, 1938 3:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

RFT написа:
кои внасят повече смущения в усилвателите променливотоковите или постояннотоковите.....

Според мен постояннотоковите с четки ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DJ_Sven
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Feb 19, 2006
Мнения: 44

МнениеПуснато на: Нед Фев 19, 2006 4:35 pm    Заглавие: 200W MOSFET Отговорете с цитат

Привет на всички стари мои приятели Wink от форума! Не успях да намеря в нета схема на усилвател с полеви транзистори с мощност 100-150W и захранване (+)(-) 40-45V. Може ли някой да помогне с подходяща схема с достъпни елементи?
10Х Wink


Последната промяна е направена от DJ_Sven на Пон Фев 27, 2006 8:54 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DJ_Sven
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Feb 19, 2006
Мнения: 44

МнениеПуснато на: Пон Фев 20, 2006 8:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Намерих нещо, което горе-долу отговаря на изискванията ми:



Q1-2=BC550C [matched], Q3-4=BC560C [matched], Q5=BC560C, Q6=BC550C, Q7-11=BD140, Q8-9-10=BD139, Q12=IRF9540, Q13=IRF540

POWER RATING at 1KHZ with 0.1% THD 63W/ 8 ohm, 105W /4 ohm
IMD <0.008%
THD at 60W into 8 ohm and 1 KHZ <0.005%
THD at 60W into 8 ohm and 20 HZ....20 KHZ <0.05%
FREQUENCE RESPONSE [at 35W/8ohm, +0...-3dB] 1.5 HZ.....125 KHZ
INPUT SENSITIVITY 1Vrms
INPUT IMPEDANCE 48K
SLOW RATE with input filter 20V/uS
SIGNAL TO NOISE RATIO [at 1W/8ohm] >99dBA
DAMPING FACTOR at 8ohm [20HZ...20KHZ] 160

P. S. Мисля, че ще издържи и на 40-45V
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 21, 2006 9:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук виждам MOS транзистори, като прочетох "полеви" си мислех за JFET, но както и да е.
Това си е "класическата" схема, само изходните транзистори са подменени с MOS.
Аз лично бих предпочел Aleph3 - 100 вата клас А, но яде много ток.
Ти все пак нищо друго не си написал, освен изходната мощност.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
DJ_Sven
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Feb 19, 2006
Мнения: 44

МнениеПуснато на: Вто Фев 21, 2006 6:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз в момента съм с най-опростения вариант на АВ с биполярни, и го захранвам с (+)(-) 43-44V. Идеята ми е без да променям захранването да направя нови, по-качествени стъпала, само че с полеви транзистори, защото ми е любопитно каква ще е разликата.
100W клас А не е никак зле, но с моето захранване (Pтр=500W) и радиатори е немислимо Sad Искаше ми се схема почти изцяло с полеви, но като компромис, който горе-долу ми допада, ми попадна схемата по-горе. По принцип съм съгласен и на такъв компромис, но при положение, че разликата в схемното решение основно е само в крайните транзистори, не съм сигурен дали си струва да се захващам с подобен мод Confused

P. S. Идеята с два диференциални усилвателя на входа добра ли?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DJ_Sven
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Feb 19, 2006
Мнения: 44

МнениеПуснато на: Чет Фев 23, 2006 1:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Като чета за възможностите на PROSTAKA Very Happy смятам да му поръчам един, а най-добре два по-малки тороида и да направя направо нов усилвател. Попадна ми следната схема, в която единствено ме притеснява, че няма да мога да намеря подходящи радиатори, за да охладя крайните транзистори. Ако някой е правил този звяр Very Happy ще се радвам да сподели впечатленията си.
А ето я и схемата:


Output Power (RMS): 140W into 8 ohms; 200W into 4 ohms
Frequency Response: 20Hz - 80kHz at -1dB
Input Sensitivity: 830mV for 200W into 4 ohms
Harmonic Distortion: <0.1% (20Hz - 20kHz)
Signal-to-Noise Ratio: >102dB unweighted; 105dB A-weighted with respect to 200W into 4 ohms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Satan
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Aug 31, 2004
Мнения: 79
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 23, 2006 2:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

След като търсиш такъв тип схеми виж и тази : http://sound.westhost.com/project101.htm
някъе из www.diyaudio.com има и платка разработена.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DJ_Sven
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Feb 19, 2006
Мнения: 44

МнениеПуснато на: Чет Фев 23, 2006 3:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Satan написа:
След като търсиш такъв тип схеми виж и тази : http://sound.westhost.com/project101.htm
някъе из www.diyaudio.com има и платка разработена.

Благодаря ти! Аз я имам тази схема и тя е подобна на онази по-горе, но тъй като няма стойности на пасивните елементи не и обърнах внимание.

P. S. Аз и за "моята" схема имам чертеж на платката. Преди да се захвана с нея обаче, ми беше любопитно ако някой има впечатления от нея - да сподели ...
10Х
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DJ_Sven
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Feb 19, 2006
Мнения: 44

МнениеПуснато на: Чет Фев 23, 2006 10:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Крайните ECX10N16 и ECX10P16 май няма да намеря в БГ, но намерих техните аналози 2SK1058 и 2SJ162. Обаче са по 10-ина, че и повече лева бройката Shocked За това се питам дали на рамо вместо по два от тях, мога ли да сложа по един от серията IRF xxx с подходящо макс. напрежение и макс. ток Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Satan
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Aug 31, 2004
Мнения: 79
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 24, 2006 12:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не става с IRF серията не се хаби Smile Най-много да ги изгориш. Иначе усилвателя е стандартен като крайните транзистори са заменени с MOSFET схемата иначе е на 1000 години. Има доста изписано за него в www.diyaudio.com потърси там със сигурност ще откриеш каквото трябва за тоя усилвател. 2SK1058 и 2SJ162 са проектирани за аудио цели за разлика от IRF серията определено с тях ще е по-добре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
MAX
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Dec 13, 2004
Мнения: 117

МнениеПуснато на: Нед Фев 26, 2006 5:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да изкажа мнение,по-горната (първата) схема е имам.Преди да е сглобя карах на схемата на МК от списанието 200W ампа, и да ти кажа честно с мосфетите чух доста детаил!!! схематата свири прилично но се влияе от захранващото напрежение нее ползвай на по-големи напрежения от 40-50волта става кофти баса става ептен твърд.Тествал съм го при различни напрежения и мога да кажа с ръка на сърцето,че най добре си свирка на по малки напрежения мене ако питаш може да е направиш на 2 режима нешо с превключвател за мощен и за слаб режим при единия мощност при другия качество примерно за добре свирещ вариант е 2x18-25 волта при клас А .Просто има повечко въздух и като цяло баса омеква,на 2x76V съм е пробвал баса става много ковящ поне аз така го приемам и се губи доста от сока Smile имай предвид една и съща песен ако вземем при 2x25 и 2x70 волта разликата е огрома в звученето !!! Успех с схемите. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DJ_Sven
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Feb 19, 2006
Мнения: 44

МнениеПуснато на: Нед Фев 26, 2006 6:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз вече съм решил да правя втората схема, дори съм поръчал два тороида на PROSTAKA и съм почнал да събирам частите за нея. Това което казваш за захранването ме притеснява, защото и моята е с 2x67V Confused и ще ми е доста сложно евентуално да ги намалявам Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
MAX
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Dec 13, 2004
Мнения: 117

МнениеПуснато на: Нед Фев 26, 2006 6:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако е троид нее толкова сложно да си намериш по малко мапрежение.Просто внимателно ще заголиш вторичната намотка и ще запоиш нов проводник за да си изкараш необходимото ти напрежение,като съблюдаваш колко навивки имаш на волт.Така можеш да си изкараш колкото искаш различни напрежения от една и съща вторична намотка. Wink само трябва да внимаваш да не окъсиш две съседни намотки защото ще става бомбежSmile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tinki
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Nov 29, 2004
Мнения: 28
Местожителство: karnobat

МнениеПуснато на: Нед Фев 26, 2006 8:43 pm    Заглавие: .. Отговорете с цитат

Някой би ли ми пратил .pcb на втората схема,че нещто не ми се получава малка като размер(и не ми се струва мн подредена Embarassed )Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DJ_Sven
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Feb 19, 2006
Мнения: 44

МнениеПуснато на: Нед Фев 26, 2006 8:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

MAX написа:
Просто внимателно ще заголиш вторичната намотка

Човекът каза, че първо е навил вторичната и върху нея първичната намотка, така че май няма да стане Confused
Това е графиката, която дават за изкривяванията във функция от мощността:



Според мен ако схемата е проектирана за по-ниско напрежение, а се пуска на доста по-високо е възможно да има такъв ефект, особено при полевите транзистори Confused

P. S.
tinki написа:
Някой би ли ми пратил .pcb на втората схема,че нещто не ми се получава малка като размер(и не ми се струва мн подредена Embarassed )Благодаря предварително.

tinki, да не би и ти като мен да си решил да направиш втората схема Question Ако е така - кажи, за да изчакам да кажеш резултата Wink Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Полупроводникови усилватели Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 1 от 7

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.08 секунди