Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Импулсно захранване 300W
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Импулсно захранване 300W
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> PWM
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
gdd71
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Apr 26, 2006
Мнения: 7
Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Чет Дек 21, 2006 2:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jordannedev
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jul 04, 2006
Мнения: 33

МнениеПуснато на: Чет Дек 21, 2006 5:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много . Това съм го виждал при захранванията за компютри , но не знаех , че така се водят ( Y - кондензатори ) . Варистора на входа смятам да го взема от захранване на компютър . Предполагам че трябва да стане ( Захранването също е 300W , ако това има някакво значение ) .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emilm
чете


Регистриран на: Jul 19, 2006
Мнения: 4
Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2007 9:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,зачевам една доста стара тема, но схемата ме заинтригува и искам да попитам откъде намерихте интегралната схема(IR2156) понеже аз не успях да намеря магазин който да я предлага?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 20, 2005
Мнения: 482
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пет Авг 31, 2007 3:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

milmar написа:
А бе тя работата хубава , но аз до сега не съм виждал мрежово захранване с тороид - защо ли ? Wink .... проблеми с галваничното , да ? Опасна работа ми се вижда Smile


Тороида по трудно се навива, а и повечето импулсни които са за 220v АС са еднотактни. Това налага въздушна междина в ферита за да не се насити. А въздушната междина при тороид-а не е лесно постижимо нещо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emilm
чете


Регистриран на: Jul 19, 2006
Мнения: 4
Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Сря Сеп 05, 2007 3:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не разбирам защо разваляте темата на човека постарал се да публикува нещо практично с вашите спорове на многознайковци!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
light_inf
чете


Регистриран на: Apr 25, 2007
Мнения: 7
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пон Мар 24, 2008 5:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

emilm написа:
Здравейте,зачевам една доста стара тема, но схемата ме заинтригува и искам да попитам откъде намерихте интегралната схема(IR2156) понеже аз не успях да намеря магазин който да я предлага?


И аз искам да си поиграя малко с това импулсно.. Smile имаше 2 бройки от въпросния чип в pasatbg.com. купих едната ИС и ще поръчам тороит от comet.bg... с малко по-различни размери е, но ще свърши работа Smile
друго - забелязах че на печатната платка, феритните пръчки са монтирани преди КД-тата, докато на схемата е обратното.. каквито и импулсни да съм отварял - няма такова нещо - феритите да са преди изправителните диоди. искам мнение - да модифицирам ли малко печатната платка?

смятам и да използвам шотки диоди на изхода.... тия КД-та.. не че не им вярвам, но много греят и ще има големи загуби при тях... пък и мисля да я включвам схемата на по-голяма честота
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kuriera
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Sep 03, 2006
Мнения: 47
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Май 17, 2008 1:36 am    Заглавие: ..... Отговорете с цитат

Здравейте. Схемката наистина е доста лесна на изпълнение. Искам да попитам само какви за стойностите на двата кондензатора ( електролитния и неелектролитния ) , които са между краче 1 и 2 . Виждам че на платката има място за тях а в принципната схема никъде не са дадени ?! Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gdd71
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Apr 26, 2006
Мнения: 7
Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Нед Май 18, 2008 7:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Първи крак е извод който не се използва в чипа (NC) и там си е маса, а от втори към маса има два кондензатора които са дадени в схемата.
Относно дроселите е грешка в платката (пуснал съм по стар вариант). Важна е фолийната картина на високоволтовата част, след вторичната намотка може да е свободно съчинение според елементите с които ще се прави.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bugybarabata
чете


Регистриран на: May 26, 2008
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Пон Май 26, 2008 11:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте и з сам начианещ в теорията и практиката на ключовите стабилизатори на напрежение, но ми се струва, че крайните транзисторите имат мн малко пробивно напрежение. според мен по добре ще еда се ползват IJBT транзистори които са предназначени за тази цел. Вярно млако са скъпички. До сега сколкото специалисти сам говорил всички ми казаха че с тях ще е най добре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Май 28, 2008 7:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

bugybarabata написа:
според мен по добре ще еда се ползват IJBT транзистори които са предназначени за тази цел. Вярно млако са скъпички. До сега сколкото специалисти сам говорил всички ми казаха че с тях ще е най добре.



IJBT ?? да не би да имаш пред вид IGBT транзистори ? Използваните в схемата транзистори са наистина с малък запас по напрежение(като се знае каква е родната мрежа). Един варистор на входа няма да е излишен, и би подобрил надежността, но стойността на последователният кондензатор на трансформатора 1mF/400V (ако не е грешка при изписването) е странна.

IGBT се използват обикновенно при по-високи мощности.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lusi
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Sep 18, 2005
Мнения: 152
Местожителство: Panagiuriste

МнениеПуснато на: Сря Май 28, 2008 10:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е схема на полумостов преобразувател и транзисторите си поделят входното напрежение, така че напълно спокойно ще работят..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Чет Май 29, 2008 7:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

lusi написа:
Това е схема на полумостов преобразувател и транзисторите си поделят входното напрежение, така че напълно спокойно ще работят..


Очевидно е че е half bridge Laughing . Нека да посмятаме, 220V*1.1=242 (предполага се че електро операторите са коректни и не превишават регламентираните +10% Wink )
242*1.41=341.2(амплитуда) 341.2*1.2=409.5 излиза че сме под двадесет процентния минимално допустим резерв. Защо - ами когато единия транзистор(без значение кой) е отпушен, тогава къде се "разпределя"входното напрежение? Question - всеки сам може да си отговори! Exclamation

ПП на практика от една партида транзистори 80-90% имат достатъчен запас по напрежение, над обявения, обаче има едни 5-6% които са малко под него(обявения) - в тях е проблема. Ако става въпрос за любителско изпълнение, то няма голямо значение, защото човека ще си го смени, но ако става въпрос за някаква серия от устройства изпращани къде ли не, тези 5-6% удрят директно по имиджа на производителя! Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lusi
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Sep 18, 2005
Мнения: 152
Местожителство: Panagiuriste

МнениеПуснато на: Чет Май 29, 2008 12:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом казваш.........
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Чет Май 29, 2008 9:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

lusi написа:
Щом казваш.........

Ами . . . само използвам математика . . . . . . . .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bugybarabata
чете


Регистриран на: May 26, 2008
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Чет Май 29, 2008 10:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се за допуснатата правописна грешка. Относно за въпроса, който зададох бях чел из книгите, че е по добре транзисторите да имат пробивно напреженеи по високо от 800V. А то само единия транзистор има пробивно напреженеие от 400V което на мен ми се струва малко при положенеие , че не се знае какви стойности ще достигне наща захранваща мрежа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> PWM Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди