Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Royal Raymond Rife
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Royal Raymond Rife
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 57, 58, 59  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
guitman
има опит
има опит


Регистриран на: Dec 27, 2004
Мнения: 151
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Дек 27, 2006 7:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В началото мислех че е резонанс но сега вече не съм съвсем сигурен. Поне не е резонанс в смисъла в който е познат. Не мисля че синусоидално трептение с необходимата честота и същата амплитуда може да предизвика такова разпадне на молекулите и да запазва въздействето си на десетки километри. Все пак в следствие на съществуването на КВ предавателите този ефект май не е наблюдаван. Smile
В случая от значение са импулсите. Токът трябва да е накъсан и при всяка рязка промяна на напрежението трябва всички условия за разколебаване да са сведени до минимум.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
guitman
има опит
има опит


Регистриран на: Dec 27, 2004
Мнения: 151
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Дек 27, 2006 11:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не сме чували за тези персони и съответно не сме чели за тях, но ти пък не не си чел за Райф и за метода му. Това за ядреномагнитния резонанс е опит за обяснение, вземайки предвид следствието но пренебрегвайки причината. В действителност съм 99% сигурен че резонансът на ядрата ще е някъде в микровълновия спектър. Всъщност машината на Райф нарочно или не работи с електрически лъчи. Те са открити от Никола Тесла през 18-ти век. Природата на тези лъчи не е обяснена и не е изучена поради което те се отхвърлят от повечето физици, но явленията наблюдавани от Тесла са факт. Аз му вярвам тъй като също съм наблюдавал подобни необясними неща. В крайна сметка, възможно е тези лъчи по някакъв начин да предизвикват ядреномагнитен резонанс, но мисля такива идеи са прибързани, освен ако няма основателни причини за тях.
Все пак не мисля че тук става дума за ядреномагнитен резонанс. До колкото си спомням всеки елемент се характеризира с такава честота и тя не зависи от химичното съединение в което учавства. При това положение как бихме могли да различим ДНК-то на рака от всичко останало.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 28, 2006 4:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

4iko написа:
...лекува с прибора ЗАПЕР.с негова помощ трепе бактериите на рака.

Стига с тези бактерий. Рака не се предизвиква от бактерий. Много по-сложно е.
Електромагнитаната вълна, предизвиква ЯМР, само ако е с огромна (няколко киловата) импулсна мощност. При ЯМР, импулсите са с честота 27 мхц. Използва се разрешена честота и стоийността й е без значение.
Цитат:
... за да проявява такива качества тя ми наподобява много на торсионна вълна .там нещата все още са забулени в тайни .само торсионните вълни могат да се привижват безпрепятствено в физическия вакум.в празното пространство между молекулите иатомите разтворени в него.

Хем са забулени в тайна, хем се предвижват безпрепятствено. Ами ако нещо ги спъне и ти не разбереш?

Цитат:
... сгрешил съм нещо в изчисленията. тя е 588,235 мегахерца. така че ще ми е нужна хармонична.

Какво е вярно, че да си сгрешил?
Цитат:
... колега на Райф е преработил генератора без лампа а с ръкохватки от които се излъчват вълните и пак ставала работата

Що пък не ги е сменил с кламери? По-евтини са.
Цитат:
при наличие на около 2500 вируси и бактерии познати от официалната медицина излъчващи в огромен честотен дапазон ог 03 херца до 300 гегахерца без наличието на микроскоп скойто можеш да ги видиш просто би ли рискувал да построиш генератор и да разчиташ на честоти пратени незнайно от къде?можеби объркващи?

Как ще видиш честоти с микроскоп?
Хайде стига толкова, този сайт има друго предназначение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Чет Дек 28, 2006 5:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Прав е Goro - свободните съчинения само вредят на форума. Вземи виж в началото му един линк към филмче - вируси и бактерии се пукат от резонанса. Пука се ОБВИВКАТА на бацила - оттам организма сам лесно се оправя. Резонира целия бацил - не навлизай в атомно или субатомно ниво, защото нещата стават: 'Де го чукаш, де се пука...'
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
guitman
има опит
има опит


Регистриран на: Dec 27, 2004
Мнения: 151
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Дек 28, 2006 11:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

4iko, престани вече. Няколко пъти споменах че това не са вълни. За какви вълни създавани от импулси говорим? В ред на Фурие ли ще ги разлагаме? Освен това не можеш да трепеш рак с ядреномагнитен резонанс защото така най много да разпаднеш молекули в които учавства даден химичен елемент. Същият елемен 100% ще се съдържа и в останалите клетки от тялото на пациента. Ракът не се отличава със съдържание на даден елемент в молекулата си, а със ДНК-то си. От друга страна раковите клетки не са бактерии или чужди тела, те са изродени клетки от тялото. Заедно с унищожаването на тези молекули (използвайки ядреномагнитен резонанс) ще унищожиш и много повече "невинни" такива.
Уважавам желанието ти да обясниш физически това което се случва, но мисля че нито ти, нито който и да е в този форум (може би и по света) има нужните познания за да го направи. Когато научим повече неща за света разбираме че всъщност човечеството не знае нищо за природата, а си мисли че знае много. Ако смяташ че можеш да обясниш Райф лечението, обясни лъчите на Тесла. Не твърдя чи точно това се получава тук но имайки предвид условията и резултатите при Тесла, и при Райф, мога да направя връзката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Пет Дек 29, 2006 7:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ЛЕКАРЮ, ИЗЛЕКУВАЙ СЕ САМ !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
guitman
има опит
има опит


Регистриран на: Dec 27, 2004
Мнения: 151
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Дек 29, 2006 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

truerife написа:
Аз си карам колата с вода и имам работещ Райф

Мисля че сам разбираш че трудно някой ще повярва на думите ти. Можеш ли да го докажеш?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Нед Дек 31, 2006 1:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

JoroVelev - и другите които искат да допринесат геноцида над този народ да намалее...
Моля, ако рекламирате нещо различно от Райф - отворете си отделна нишка (ако модераторите ви разрешат, защото ако не сте разбрали форума е частен, а не обществен) - и рекламирайте каквито си искате теории и дивотии. Тук ако е нормална средата може да се появят смислени неща, вършещи реална работа.

Алтернативни реални методи дето са повече от 'Райфа' още не са се появили.
Дано форума само да не се превърне в говорилня. Аз следвам гения дето 100% е имал успех. Лъжи повторени 1 000 000 000 пъти и възприети като истина, както и добронамерени търсения на този или онзи има достатъчно.
Въпреки всичко - добре дошъл в 'клуба'.
Канадеца, дето произвежда кварцовите Райф лампи каза, че могат да работят и при пемпература над 200 градуса. Не е необходимо да подгряват, дори и да ги атакувате отначало с мощност.


Последната промяна е направена от VITAN на Вто Яну 02, 2007 2:17 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Вто Яну 02, 2007 2:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е така лесно...
Електродите трябва да издържат на много висока температура (плазма) и да не се разпрашват. Разпрашат ли се - Адио Рио... Желателно е стъклото да е кварцово и дълго дъражно при висока температура - да не се спраска лампата от температурния шок и да не 'изфиряса' Smile хелия. А и температурно кварца се топи поне 2 пъти по-трудно. На едно място дето обясняваха плазмите казват - на хелия атомите му са толкова малки, че могат мина и при най-свръхмалките ''технологични отвори". Ако след време убега хелия - какво правим? За водород и оригинални честоти не ми се мисли - как се появяват и изчезват 1500V >> 17033662 пъти в секунда?!? При тия честоти и напрежения всичко става RLC групи. Нито съпротивлението, нито бобината, нито капацитета са това, което ги дават да са. Активни елементи - и там подобно. Опроводяването на платката - още по...

За хелия съм го измислил - но оствава още много работа. Особено като трябва да се 'побългари' заради дефицитните части...! Райф лампата е била с кварц и платинени електроди. Канадската е стомана-волфрам. Волфрама не е магнитен и е като един вид 'въздушни мехурчета' (аналогия) - т.е. като ферит някакъв става електрода. Ферита при ВВ и ВЧ еднополярни импулси се намагнитва, но вярвам, че ще се получи. Ако намагнитването попречи на протичащия символичен ток - има схеми за размагнитване, но и това е дълга музика.

Другото е при затварянето с много висока температура на лампата да остане налягане 15-20 милибара. Това е доста ниско налягане. Как става - опитай Smile Аз не се наемам. Така че, ти си. Ако някой има връзки в Канада - какво са към 400 лева за спасяването на N-брой българи?!

За честотите - филма заслужава доверие. Много неща той ми е помогнал да разреша като проблем. А и нещата съвпадат с част от поместените в Нет-а оригинални ръкописи на д-р Райф. Иначе може и да се врътне едно 'кръгче' по късовълнивия спектър.

Резонанса дето пукат бацилите е механичен. Така пише в книгата. Щом електричеството само по себе си предизвиква насочено движение у материята - какво пречи да предизвика резонанс? Това му е силата на метода - щамовете бацили (бактерии и вируси) могат де се менят колкото си исктат. Оставайки си такива, каквито са си - могат да се 'опаткат' с Райфа. Дано сме приключили и този въпрос. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Чет Яну 18, 2007 3:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Скоро ще си проличи кой какъв е... Всеки може да помогне - това е 100% сигурно, но почти всички предпочитат като бай Тошо преди Перестройката: 'Ще почакаме, ще видимe...'

Пулсера обаче ще получи засега САМО човек имащ Райф лампа - наша или канадска - няма значение. Добре е да се види нашенските лампи как се държат на ВЧ. По цялата схемотехника постоянно се чистят грешки и текат оптимизации - трябват хора които работят (тестват). Полу-схема да плъзне из нета не е здравословно за никого. Не ми е това работата - да проектирам електронна апаратура. Вадя си хляба с друго. Така че, ако някой ще помага - да помага. Ако не - да бъде така добър да не пречи. Ако някой има лампа и иска схемата на PULSER-a - другата седмица - частно съобщение.

Сигурното в случая е, че не мисля да произвеждам Райф машини, още по-малко - да се правя на подвижна болница и да ги разнасям насам-натам.... Който има нужда да запрята ръкави!


Последната промяна е направена от VITAN на Чет Ное 01, 2007 12:30 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
guitman
има опит
има опит


Регистриран на: Dec 27, 2004
Мнения: 151
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Яну 22, 2007 9:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

VITAN, завърши разработката на ВЧ генератора и пулсера. Качих генератора тук. Ако имате забележки, казвайте ги.
Който иска да види и пулсера ще трябва да се съгласи с определени условия (ще ги видите когато сайта е готов).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Пон Яну 22, 2007 4:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Условията не са нещо особено, но основната ми спирачка е, че не искам в Нет-а да попада неизпробвана схема. Ако някой иска схема сега - да има лампа... Smile

Генератора има една тънкост - по възможност ползвайте еднослойна платка. Преминавайте във втори слой в краен случай. Смятан е за Райф честотите до към стотина килохерца долна граница. С малко промени може да дигне и до 20 MHz. Да постигнете Райф честотите - използвайте елементи с посочен % толеранс. 12 килоома не се намира 1%, но като си купи човек 10 и ги премери - все 1 ще стане.


Последната промяна е направена от VITAN на Сря Сеп 05, 2007 11:53 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
guitman
има опит
има опит


Регистриран на: Dec 27, 2004
Мнения: 151
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Яну 22, 2007 7:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук можете да види списъка с оригиналните честоти, а това пък е програма за изчисляване на ВЧ бобини.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Чет Яну 25, 2007 4:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За тези които предпочитат фабричен генератор:

http://www.teracom-bg.com/index.php?option=com_alberghi&func=detail&Itemid=3

http://www.teracom-bg.com/index.php?option=com_alberghi&func=detail&Itemid=30&id=28

Стъпките могат да се избират : 1Hz, 10Hz, 100Hz и т.н.
Цената на устройството не зависи от стъпката - 132лв. без ДДС.
Може да се рaзшири обхвата на 0.1-70MHz, но при заявка. Стандартния пише, че започва от 500kHz.

Трябва да му се направи подходящо захранване и да се съгласува със следващото стъпало ( 300 ома да предположим Smile ). Така че пак ще трябва доработка, но стъпка 1 херц е много прилична - стига някой да го потвърди с реално устройство...


Новата версия е качена на сайта. Има и 2х 150 ома да товарят РС захранването. Казаха ми, че ако не е понатоватено, напрежението не е добре стабилизирано. Тъй като за повечето напрежения ползвам АТХ захранване, за да го подкарате без дъно вижте тук:
http://duxcw.com/faq/ps/ps4.htm


Последната промяна е направена от VITAN на Сря Сеп 05, 2007 11:55 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1919
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 12, 2007 1:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това го пускам от името на друг човек, ако има интерес някой от вас да направи генератора да ми пише ЛС за да му дам гсм-а на човека

taien написа:

Здравейте,
Търся да купя такъв генератор - лампа, бобина и т.н. сглобено или тьрся
човек, който може да го направи.
Апарата, работещ по контактния метод.
Нискочестотния вариант, а ако може и апарата работещ на ВЧ.
Разбрах принципа на лечение чрез резонанса, майка ми също.
Не съм електроинженер и затова ще си плащам като имам нужда.
А имам сериозна - Майка ми е много болна. Лекарите казват ,че и операция не може да се направи -няма да издържи. Има двоен порок на сърцето. Прекара инсулт. Добре че се възстанови след него.
И още усложнения които получи от лекарсвата.
Може да не излекува сериозните увреждания, но диспепсията на стомаха,
черния дроб и др. за да живее по-нормално.
Не може всички да разбираме от всичко. Радвам се, че има разбиращи хора като вас, които работят върху полезни за човека неща.

_________________

CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 57, 58, 59  Следваща
Страница 15 от 59

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.10 секунди