Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Това са нещата с които се занимавам
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Това са нещата с които се занимавам
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Моята система
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Rammstein
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jun 29, 2006
Мнения: 42
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юли 08, 2006 9:21 pm    Заглавие: Това са нещата с които се занимавам Отговорете с цитат

Първите снимки са от системата ми от преди 5 години.B&W 603, лампов усилвател SE 6С19П с междукаскаден трансформатор, CD Player SONY CDX - 303 ES, акустично демпфане - Хелмхолц резонатори (тръбите които са на снимката), кабели - Home Made - XLO, интеркънект - него ще Ви го покажа на отделна снимка.



Преди 3г. направих с помоща на синът ми (Rammstein-този ник е регистриран от него) първите ни хорни.



Използвах говорители (Тези озвучителни тела бях ги обещал на синът ми) 4ГД36, не лош говорител, естествено не най-верния, но пък с ALNIKO магнит и хартиена мембрана.След това направих 3 коплекта хорни.Между тях и 1 чифт TQWT - доста добър проект.След като продадох B&W 603 си направих BLH с говорител L2323 на RFT - 10 см говорител , доста добре звучащ.Между другото силата ми не ми е в конструирането на озвучителни тела.Най-добре се "разбирам" с лампите.Всичките усилватели в къщи са мое дело.Ако вече съм Ви заинтригувал ето Ви още линкове.Но преди това обещаната снимка на интеркънекта.



Ако съм Ви заинтригувал ето ви линкове към още любопитни неща.

Снимка 1
Снимка 2
Снимка 3
Снимка 4
Снимка 5
Снимка 6
Снимка 7
Снимка 8
Снимка 9
Снимка 10
Снимка 11
Снимка 12
Снимка 13
Снимка 14
Снимка 15
Снимка 16
Снимка 17
Снимка 18
Снимка 19
Снимка 20
Снимка 21
Снимка 22
Снимка 23
Снимка 24
Снимка 25
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 24, 2005
Мнения: 1503
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Съб Юли 08, 2006 9:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Поздравления за системата Smile

Би ли споделил повече за драйверните трансформатори на ламповия ти проект? Правени ли са или са готови? С какви железа са? На вид приличат на Hammond или Sowter...

Правил ли си някакви модове по плейъра?

Хорните смятани ли са или са правени "на око"?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rammstein
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jun 29, 2006
Мнения: 42
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юли 08, 2006 10:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Използвал съм английски железа.Преди това години съм чел Цикин и използвайки неговите методи съм изчислил и двата трансформатора (драйверен и изходящ) и съм ги навил при познат човек.Железата при тестване дадохда 1.4 Т.Дебелината на ламерите е 0.28мм.На драйверния трансформатор L1=37H.Преводното отношение е 1:1.23.Намотан е с ПЕЛ-0.08мм-4750 намотки.
Сечението на пакета е 9.69см2.Той служи за товар на 6С4П.Крайната лампа е 6С19П, която има преднапрежение в дадения режим -72 V.Усилването на 6С4П е около 50 пъти, но тъй като е неправилно и двете лампи (драйвър и крайна) да клипират едновременно се наложи да сложа като аноден товар трансформатор.Но всъщност главната причини да използвам трансформатор (драйвърен), е че крайната лампа в случая 6С19П е с вътрешно съпротивление около 400 ома.Вътрешното съпротивление на 6С4П е около 2.1 килоом.Т.е.драйвъра е с по-голям Z от крайната лампа, което е неприемливо.Ще се получи един вид компресия при голяма амплитуда на входящия сигнал.От друга страна звученето на драйвър с товар в анода трансформатор е доста благозвучна комбинация.Междукаскадния трансформатор не би трябвало да се направи с преводно отношение повече от 1:4 , тъй като се намалява честотния обвахт.Ето линк към схемата на усилвателя.

Относно плеерите ми:
Както видяхте преди слушах SONY , не лош плеър ,доста скъп ,доста тежък, доста красиво направен, доста лошо свирещ.Купил съм го чисто нов от магазина в който работех и мислих ,че имам най-доброто, докато не чух PHILIPS от 1982 г. - CD100, CD 104, CD 304, всичките тези плеери ги имам (5 на брой) ,може би доста от вас са ги слушали? Те свирят доста аналогово ,макар че са 14 бита, надсвирват доста 16 битови CD player-и.Имат характерно винилово звучене!Някои от моделите (CD 100) са с керамични чипове на TDA1540 - военна изработка.Много мисля за ъпгрейд на тези плеери с TDA1541 ,до 2 месеца ще направя DAC.Сега в момента правя DAC с TDA1543 и CS8412.
Относно хорните:
За да се направи една хорна на "око" би трябвало да си гений и да виждаш в невидимотоSmile както казват есктрасенсите, но ние земните хора се оповаваме повече на знанията дадени от хората които знаят повече от нас ,да речем Войшвило, Фурдуев, Торстен Лоеш и Иофе и др.ако се прочетът някои от техните трудове ще се разбере за голяма част от "тайните" на хорните.Но както каза 1 мой приятел Бойко ,ако направиш хорни каквито и да са те - BLH ,FLH , TL ,TQWT, или ще се провалиш безславно или ще направиш нещо добро.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Юли 08, 2006 10:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Респект Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1919
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юли 08, 2006 10:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Rammstein написа:
...


Страхотно се радвам, за такива хора като теб! РЕСПЕКТ!!!
_________________

CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Svetoslav Kalqshev
има опит
има опит


Регистриран на: Dec 13, 2004
Мнения: 274
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Нед Юли 09, 2006 12:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

РЕСПЕКТ!!! Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юли 09, 2006 7:19 am    Заглавие: Добре дошъл! Отговорете с цитат

Браво Rammstein,
Много се радвам за това което си направил. Добре дошъл при нас.
Неблокираните резистори в анодите на лампите и във вторичната намотка на изходния трансформатор, вероятно са активните съпротивления на трансформаторите.
Единствената ми дребна забележка е много тънкия проводник за драйверния трансформатор и от там голямото му активно съпротивление, което значително надвишава изходното съпротивление на лампата. Допустимата индуктивност е около 2 пъти по-малка, съответно и по-малко навивки и съпротивление. Според данните на драйверния ти трансформатор, той би могъл да работи с постоянна съставна поне 100 ма, което едва ли е нужно. Но няма лошо. Поздравления!


Последната промяна е направена от Goro на Нед Юли 09, 2006 8:50 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 24, 2005
Мнения: 1503
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Нед Юли 09, 2006 7:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За драйверния (междукаскаден) траф: дори съотношение 1:2 вече е пагубно на честотния обхват, освен ако трафовете ти не са направени изключително прецизно от изключително качествено желязо. За 1:4 направо да не говоря...

Моите в момента са 1:1,25, а при 1:2 качеството вече е компромис (Lundahl LL1660). Слушал съм и правени 1:2 и бяха so-so, така че нещата са много тънки в областта на преводните числа.

Интересно е да експериментираш с фиксирано преднапрежение на изходните лампи - с драйверен траф резултатите са много добри!

За Ri на входната лампа - общо взето малките триоди трудно имат по-ниско вътрешно съпротивление от 2k освен ако не ползваш 6Н30П или не опаралеляваш двойните триоди (което е принципно лоша идея). В момента конфигурацията ти е оптимална.

Въпросът ми за Sony ES беше дали имаш идея да му слагаш вътрешен ЦАП, защото неговия еднобитник е кофти наистина, но като механика и сглобка плейъра е нещо уникално и всяка интервенция върху него си струва инвестицията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
IvoNovakov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jun 10, 2005
Мнения: 236
Местожителство: Russe

МнениеПуснато на: Нед Юли 09, 2006 8:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
SE 6С19П

Хубава система-поздравления!
М-да, ще учредяваме клуб на деветнайската май!
На колко волта си я пуснал?
_________________
_____________________
aka Airman

世間は狭い!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Simonov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Nov 27, 2004
Мнения: 1201
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Нед Юли 09, 2006 9:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Снимка номер 24 ми напомня на първите ми колони, които бяха направени точно с този говорител Laughing естествено конструкцията беше басрефлексна, а не четвъртвълнова.
Възможно ли е да споделиш и малко повече инфо за интерконектите?

Поздрави Smile

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юли 09, 2006 10:06 am    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

Респект за компютърната система, предполагам на сина ти (снимка 9)...
Вярвам, че никой не може да го занимава с глупости вече и да му обяснява как се прави озвучаване на PC Smile

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
taslak
има опит
има опит


Регистриран на: Aug 05, 2005
Мнения: 115

МнениеПуснато на: Нед Юли 09, 2006 12:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Поздрави и от мене за системата!
Очевидно сериозен подход щом си обърнал внимание и на такива "дребни" неща като поставяне на компонентите на отделни плоскости, използване на конуси, Хелмхолцови резонатори и т.н.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
a_panov
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Feb 08, 2006
Мнения: 195
Местожителство: SF - разбирай София не Сан Франциско

МнениеПуснато на: Нед Юли 09, 2006 1:07 pm    Заглавие: Браво Отговорете с цитат

Браво
Знаех че се крие "скрита лимонка" между нас.

Поздравления за всичко което сте направили с желание и труд.
_________________
http://www.karatebulgaria.com/alex/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger MSN Messenger
Visaton
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Mar 25, 2006
Мнения: 106
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Нед Юли 09, 2006 1:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямате представа колко се радвам че има още такива хора в БГ.Rammstein имам безкраен Респект към теб.Панов каква лимонка бе?Това си е плазмено оръдие направо Very Happy .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Нед Юли 09, 2006 8:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

velinski написа:


Въпросът ми за Sony ES беше дали имаш идея да му слагаш вътрешен ЦАП, защото неговия еднобитник е кофти наистина, но като механика и сглобка плейъра е нещо уникално и всяка интервенция върху него си струва инвестицията.
Този модел не е с еднобитов дак,ако не се лъжа.Мисля че е някакво подобие на мултибит.Този модел е много стара сглобка вероятно 85г Very Happy В тези времена Филипсите с са били абсолютни лидери и не се учудвам че са надсвирили Сонито.................Rammstein ТДА1541 се слага лесно в Старите Филипси ,но ако искаш да работят на 16 бита ще трябва да ги вържеш Но-овърсамплинг и да промениш аналоговата част.Поздравления за стореното до сега. Успех Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Моята система Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.10 секунди