Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Формулиране на нивата
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Формулиране на нивата
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Лампови усилватели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 13, 2005
Мнения: 730
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 02, 2005 9:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Bojo написа:
amitko написа:
Остава си риторичния въпрос за какво са ни усилватели по 100 - 200 вата, като мощността на симфоничния оркестър е 1W. Какъв е смисъла от SACD до 100kHz, микрофона с който е записан някои негър 35 година вали до 12kHz (теоретично). За какво ни е усилвател то 100kHz ако cCD е до 22, и т.тн.


Е те тука не съм съгласен!

Оркестърът създава звуково налягане по-голямо от колкото повечето системи усилвател - озвучително тяло с мощност 100 - 200W (факт). Друг е въпроса дали в хола си човек (и комшиите му) могат да понесат това налягане.
Микрофона на негъра може би е "Нойман"? И теоретично, с колко децибела на октава спада на 12 db? И каква му е неравномерността?
И каква е горната граница на честотата, която човешкия организъм възприема? Тоест, каква според теб трябва да е горната граница?



Наистина е така, но оркестъра няма да се получи и с 100000W. Кокото до честотата, човек усеща доста нагоре и доста надолу (не става дума за чуване, например честоти под 5Hz се усещат с вестибуларния апарат, високите честоти понякога се усещат със зъбите), но пак е субективно. Основното според мен е дали ми харесва или не, и напълно естествено е моят усилвател да звучи много по - добре от няколко други (да допуснем че са еквивалентни) просто защото аз съм го правил.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gps
отстранен


Регистриран на: Dec 24, 2004
Мнения: 1098

МнениеПуснато на: Сря Фев 02, 2005 10:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

не забравяйте че един симфоничен оркестър е излъчвател с огромна площ все пак музикантите са разположени на 20 м дължина и 10 м дълбочина.2 тонколони са си 2 точки на излъчване и е трудно да наподобят широката площ на оркестъра.eдин от най-добрите микрофони за студиини записи се произвежда от 1947 година досега без изменения -въпреки новите материали и технологии.всеки музикант от старото поколение ще ви каже че с 2бр. 50W лампови моно стъпала маршал се озвучава 200-300 кв помещение с перфектен звук докато сега в същото помещение с 2х200W транзисторно стъпало не може да се постигне това звучене.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 885
Местожителство: Троян / Априлци

МнениеПуснато на: Сря Фев 02, 2005 10:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Как го разбират някои; цитат:
"...Всъщност повечето от вас, ако са честни, няма да доловят никаква разлика между лампов SE и транзисторен клас АВ, освен ако разликата не идва от различните озвучителни тела, но това е една друга (много важна) тема .."

хе хе Wink ... ама не всички сме толкова глухи Wink
_________________

What this world needs is a good 5 Watt amplifier ~ Paul Klipsch
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
audioman
отстранен


Регистриран на: Aug 13, 2004
Мнения: 560
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Фев 03, 2005 8:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

progressor написа:
Как го разбират някои; цитат:
"...Всъщност повечето от вас, ако са честни, няма да доловят никаква разлика между лампов SE и транзисторен клас АВ, освен ако разликата не идва от различните озвучителни тела, но това е една друга (много важна) тема .."

хе хе Wink ... ама не всички сме толкова глухи Wink

Много странно какви категоризации поддържат толкова много хора, като че ли са слушали толкова ВСИЧКИ усилватели, а дори и ВСИЧКИ аудио-техники изобщо /на света искам да кажа/ Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 03, 2005 10:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy ako misli6 naistina 4e e trudno da 4ue6 po4ti si4ki ne6ta v hi-end,prosto ela s men tazi godina v Frankfurt ...citata koito izpolzva Progresora ne e moi no opredeleno e podtiska6to veren v pove4eto slu4ai Very Happy
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
полугрец
отстранен


Регистриран на: Dec 23, 2004
Мнения: 92

МнениеПуснато на: Чет Фев 03, 2005 6:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази тема ще се првърне във един безкраен спор, касаещ нещо обективно - качеството и нещо субективно - вкуса ,знаем че всеки ще намери в своите устроиства своята златна среда.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 04, 2005 11:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ako trqbva da sme to4ni do krai i vkusat se deli na dobur i lo6 Very Happy
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 24, 2005
Мнения: 1503
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2005 6:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

audioman написа:
progressor написа:
Как го разбират някои; цитат:
"...Всъщност повечето от вас, ако са честни, няма да доловят никаква разлика между лампов SE и транзисторен клас АВ, освен ако разликата не идва от различните озвучителни тела, но това е една друга (много важна) тема .."

хе хе Wink ... ама не всички сме толкова глухи Wink

Много странно какви категоризации поддържат толкова много хора, като че ли са слушали толкова ВСИЧКИ усилватели, а дори и ВСИЧКИ аудио-техники изобщо /на света искам да кажа/ Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes


Въпросът не е да си чул всичкото желязо на света, а да знаеш как трябва да звучат наистина инструментите и вокалите и да търсяш това качество във всяка система. И това е друг вид тренираност на ухото, не просто да избереш по-добре звучащата аудиосистема от 100 налични.

Мой познат музикант, свири на виола, който никога не се е занимавал с HI-END и не обича да слуша записана музика, НО веднага определя коя система как свири - само 15 минути слушане са му необходими! И оценката му в 99.99% от случаите е изкючително точна. Аз лично го използвам за "настройка" на усилвателите ми и досега грешка няма. Той може да знае как да "слуша" - това при едни е дарба, а при други се постига с много тренировки на живо. Защото познаваш ли как трябва да звучат живите инструменти, останалото е само въпрос на настройки и пари Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
audioman
отстранен


Регистриран на: Aug 13, 2004
Мнения: 560
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Фев 14, 2005 9:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да си слушал живи инструменти -да, така е!
НО съгласи се, че въпреки това, за да оплюеш ВСИЧКИ твърдотелни усилвателни устройства /които съществуват/ като по-лоши от ламповите, то трябва да си слушал поне всички твърдотелни, ако не и всички лампови плюс това /добре, айде да са само СЕ-тата/
Не може базирайки се на комерсиални модели транз. усилватели, сравнени с високи модели лампи, да се правят подобни заключения.
Аз също съм слушам много добре звучащи лампи!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Фев 14, 2005 10:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Приятели,нека не спорим,всеки си има своя лична концепция и си я защитава,други си нямат,а само слушат,трети като мен си търсят,чрез личните възприятия Very Happy Wink Нека не гледаме високомерно на опитите на другите да трърсят СЕБЕ си в начина на слушане на музика...Всеки рано или късно намира пътя си и е безсмислено да го разубеждаване или налагаме нашето мнение..Наистина и някои хора имат по-правилен слух,аз не съм от тези явно,но това не ми пречи в един момент да кажа"това ми харесва",без да се интересувам дали е лампа или трансистор...или пък интеграла.Нека да се съсредоточим върху градивното и да помогнем на другия,ако можем,пък макар и различен от нас.
Мисля,че затова е този прекрасен фрорум.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 24, 2005
Мнения: 1503
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Пон Фев 14, 2005 10:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

oceanman написа:
Всеки рано или късно намира пътя си и е безсмислено да го разубеждаване или налагаме нашето мнение.


Според мен това е истината - човек се развива и всеки път се изненадва като открие колко още по-естествено може да звучи дадена лампа или схема. И аз съм почнал с транзисторите преди 15 години, но в момента не им понасям плоския, нединамичен и немузикален звук изобщо (пък било това и Krell за $20000). Пак повтарям, че това си е мое мнение и не искам да споря с никого. Както казва един мой приятел с AD1 система - "хората, които харесват транзисторни усилватели - да си ги харесват - те не знаят какво изпускат" Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 14, 2005 1:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mr. Green slava bogu ne sum 4ernata ovca na saita ve4e,mislq 1 kum 1 s Velinski po vuprosa...prisustval sum na proslu6vane na koeto master reference Krell za 120 000$[teji 317 kg i se vodi za edin ot nai dobrite poluprovodnikovi usilvateli praven nqkoga] be6e pusnat za 15 min. i prez cqloto ostanaloto vreme se slu6a6e edno grozno triod-4e na Sakuma Very Happy...tova su6to e li4no moe mnenie koeto nqma za cel da tovari nikoi Wink



_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.


Последната промяна е направена от Ivan Rachev на Вто Фев 15, 2005 11:48 pm; мнението е било променяно общо 5 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 24, 2005
Мнения: 1503
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Пон Фев 14, 2005 1:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Брях, Alnico, дай повече инфо за тез дзверове Shocked
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Лампови усилватели Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.11 секунди