Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Панели?
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Панели?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Акустика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ortho
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Feb 12, 2006
Мнения: 234
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Съб Ное 25, 2006 12:11 pm    Заглавие: Панели? Отговорете с цитат

Здравейте, след дълги и безсмислени, според жена ми Twisted Evil , местения на озвучителните тела из хола ми, най-накрая намерих мястото им или поне така си мисля. Проблема е в това, че къщата е почти гола откъм мебели и килими и поради това басите се появяват на най-различни, интригуващи места Very Happy Very Happy Very Happy
Питането ми е относно едни красиви поне според мене (а и според жената!!!!!) звукопоглъщащи панели от материал подобен или пък чист дунапрен на пирамиди или други релефни форми . Къде мога да ги намеря и на каква цена са разбира се ??
Благодаря за отговорите предварително!

ПС ако темата е обсъждана предварително и се повтарям, съжалявам , търсих ама .........
_________________
dr.ivo

Счупеното носи щастие !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 09, 2006
Мнения: 348
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Ное 25, 2006 1:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така няма да си подобриш басите ако това е единствената ти цел.
Иначе тези ''релефни дунапрени'' ги взимахме по едно време за
около 25-30лв парче 120/50см мисля че беше. Ако някой има идея
къде могат да се намерят по-евтино и на мен ми е интересно, тъй
като необходимото количеството понякога охлажда ентусиазма...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Ное 25, 2006 1:56 pm    Заглавие: Visaton Отговорете с цитат

Можеш да видиш в магазина на Visaton, София, Пиротска 22 в безистена. Там имат един вид такъв звукопоглъщащ материал, който струва 9 лв за половин квадратен метър.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Nikola Krivorov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 11, 2005
Мнения: 28
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Съб Ное 25, 2006 5:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Един странен тип, наречен Стийв Декерт е писал някои неща за акустиката в стаите, можеш да пробваш някои от неговите идеи:
www.decware.com

Друг човек със сериозни разработки по въпроса е Зигфрид с известната фамилия Smile
www.linkwitzlab.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
M.L
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Feb 24, 2006
Мнения: 87
Местожителство: Liu-Lin

МнениеПуснато на: Съб Ное 25, 2006 5:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

колеги и в ПАСС има акустичен дунапрен но маи там е наи скъпо се пак аз мога да провера и да съобща но това е безмислено за мен въпросния дунапрен дори и в акустичните тела ..................
_________________
_________________
http://www.bgaudio.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3554
qno_zloo/famous
Мариан Лозев

http://zavedenia.gbg.bg/index.phtml?tid=20&oid=5142&restaurant_id=7836
0885255233
0885929749 prima free
"ICQ" 327882163
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 03, 2004
Мнения: 1194
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Ное 25, 2006 7:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Фирма Нолина ( www.nolina-bg.com ) и Мега дизайн внасят такива материали. Със сигурност ще са доста по-евтини от тези с ПАС или Визатон, защото се продават за обработка на големи помещения. Вносителите също така дават и информация за коефициента на звукопоглъщане за различни честоти. С тези материали могат да се оформят интересни пана. влиянието им върху баса обаче е твърде малко. Ако ще слагаш плат пред "дунапрена" гледай да е възможно най-прозрачен за звука т.е. рехав.
_________________
aka. Demon

www.stivox.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ortho
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Feb 12, 2006
Мнения: 234
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Съб Ное 25, 2006 8:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, мисля че нолина са това което търся, в понеделник ще звънна и ще докладвам.
_________________
dr.ivo

Счупеното носи щастие !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bobby
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Nov 24, 2005
Мнения: 91
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Ное 27, 2006 11:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ortho написа:
Благодаря, мисля че нолина са това което търся, в понеделник ще звънна и ще докладвам.
Не бързай!!! Ще си дадеш парите напразно.Това което ще купиш няма нищо общо с това,което искаш да постигнеш.Нека да се поразвие темата за да стигнеш до извода какво ти е нужно.Има хора който могат да ти помогнат.Аз също ще ти помогна с каквото мога.Вече 4месеца "оправям"помещението си и нещата съвсем не са толкова прости.Слагаш два панела и ХОП,готово.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ortho
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Feb 12, 2006
Мнения: 234
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Пон Ное 27, 2006 12:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е аз не съм и мислил, че с "хоп и готово" ще стане чудо, нито съм толкова наивен, нито толкова див Confused Laughing Все от някъде трябва да почна и съм решил да е оттук.
Руснаците по метода проба-грешка на времето стигнаха до луната!!!
И аз като тях Very Happy
Проучванията продължават Exclamation
_________________
dr.ivo

Счупеното носи щастие !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peril
чете


Регистриран на: Nov 21, 2006
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Пон Ное 27, 2006 10:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bobby написа:
Това което ще купиш няма нищо общо с това,което искаш да постигнеш.

Прав си! Не случайно има фирми - производители и проекти... Някак си щеше да е много лесно да си накачим дунапрен или матраци по стените и да помещението да зазвучи като зала "България" Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bobby
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Nov 24, 2005
Мнения: 91
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Ное 28, 2006 10:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

peril написа:
Bobby написа:
Това което ще купиш няма нищо общо с това,което искаш да постигнеш.

Прав си! Не случайно има фирми - производители и проекти... Някак си щеше да е много лесно да си накачим дунапрен или матраци по стените и да помещението да зазвучи като зала "България" Very Happy
незнам дали зала "България" е най-добрия пример.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Krasi Yonchev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: May 18, 2006
Мнения: 218
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Ное 28, 2006 11:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Здравейте, след дълги и безсмислени, според жена ми , местения на озвучителните тела из хола ми, най-накрая намерих мястото им или поне така си мисля.


Добре е, че си им намерил мястото в стаята. Принципно това е първата крачка преди третирането на всяко едно помещение и е жалко, че в някои случаи избора е просто сведен до ориентиране по късата или дългата стена. Но дори и да е само това, то избора е винаги - разположение на колоните по късата стена.

Самото разположението на озвучителните тела и слушателското място се определят както в зависимост от зоните с пиково и нулево налягане на модите, така и спрямо действието на акустичните интерференции SBIR (Speaker Boundary Interference) / LBIR (Listener Boundary Interference), които оказват огромно влияние над нискочестотното разпределение в помещението. Т.е. от разположението на колоните зависи кои модални резонанси ще се активизират а от разположението на слушателя, кои от тях щe се чуват.

Тяхното действие е причината да няма две места в стаята на които да се чува по един и същ начин - всяко едно от тях ще се охарактеризира с повишаване на едни честоти за сметка на други, които ще сa в минимум. Може би това е имала в предвид жена ти, когато е казала че е безмислено Rolling eyes

п.с. ... а да те питам аз, какво точно искаш да постигнеш с декоративния звукоабсорбиращ дунапрен?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 09, 2006
Мнения: 348
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Ное 29, 2006 6:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ortho написа:
Гадноватия ефект на появата на басите на всеки метър и половина приблизително. За съжаление на дебилния компютър, който имам, не мога да начертая схема на помещението (или дебилността е другаде Very Happy ). Мисля че решението на проблема е комплексно, надявам се да помагате!
лек ден на всички.


Ееех ако ставаше толкова лесно...
Ако само това искаш да постигнеш по-добре изобщо се откажи
от идеята за тези ''дунапрени''. Поглъщането им за ниски честоти
ще е почти нулево. Ако искаш да разпределиш равномерно баса
из цялата стая (не че това е възможно на 100% ) ще се наложи
да правиш много серизно разместване на мебелите, задължително
''обработка'' на ъглите, неутрализиране на стоящи вълни...
Бас трапчетата могат да са доста големки и едва ли ще можеш
на мястото им да сложиш мебел, което значи ръчна изработка и
проектиране. Лично мое мнение е че в по големичките правоъгълни
стаи е доста по-трудно да се справим с резонансите под 35-40Hz
въпреки, че някои хора доста им се радват Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Krasi Yonchev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: May 18, 2006
Мнения: 218
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Ное 29, 2006 9:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ortho написа:
Гадноватия ефект на появата на басите на всеки метър и половина приблизително


Звучи като втори или трети хармоник от модален род. Ако е втори и е активизиран от ширината на помещението, то можеш акитвно да го неутрализираш само с позициониране на озвучителнте тела на 25% от стените (центъра на драйвера) спрямо този паралел. Лошото е, че не само това е проблема на помещението ти, но явно този ти е основен?

Самия той, проблемът на ниските честоти в малките помещения, е много по-комплексен за да бъде решен единствено с позициониране на колоните, въпреки че, както и преди това казах, това е първото нещо с което се запoчва (когато има възможност) преди лова на стоящи вълни. А те, последните, са за жалост наистина огромна напаст.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 03, 2004
Мнения: 1194
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 8:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Присъединявам се към мненията, че с паната няма да решиш проблемът за ниските честоти. Въпреки това съм сигурен, че щ еима промяна във високочестотният диапазон.
Както казва Краси, ефектът може би се дължи на модален резонанс. Ако е така пробвай да разбереш за кои честоти ( респективно за кой размер на помещението ) се получава ефекта. Тогава може да се мисли за Хлемхолцови поглътители настроени на проблемната честота.
_________________
aka. Demon

www.stivox.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Акустика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.07 секунди