Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - А вие защо биете негрите?
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

А вие защо биете негрите?
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Flame wars
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 30, 2006 12:52 pm    Заглавие: А вие защо биете негрите? Отговорете с цитат

Вчера случайно попаднах на един толкова типичен диалог на тема "лампи vs транзистори", че реших да го покажа тук.
Всъщност диалог беше само в началото, след това авторът просто се отказа да спори, намеренито му така или иначе беше не спор, а просто споделяне на лични впечатления от прослушването на лампва и транзисторна техника.
http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=12:41736
Впечатления ли? Как така някой ще смее просто да пише за впечатленията си?!? С каква цел? Ясно - става дума за ПРОПАГАНДА.
Какво от това, че авторът на темичката умишлено не споменава никакви марки или производители на въпросните изделия. Отгоре на всичко започва статията с признанието, че не е фен на ламповата апаратура, нито пък се кани в скоро време да се сдобива с такава.
Всичките му опоненти се хващаха за думата или направо му приписваха неща, които не само че не е написал, но дори са напълно противоположни на споделеното от него. Все същия изтъркан до скъсване рефрен за топлия и богат на приятни изкривявания звук, който тези, които като правило нямат никакви конкретнио впечатления, смятат, че е присъщ за лампите. А, да не забравим най важното - втория хармоник!
Това ми прилича на дежурния контравъпрос на социалистическата пропагандна машина на всяка критика, отправена от запад към комунизЪма:
- А вие защо биете негрите, а?
Така е и в случая - човечето просто е споделило колко е било изненадано от динамиката и дълбочината на звуковата картина на ламповите стъпала. И веднага дежурният контравъпрос:
- А ВТОРИЯ ХАРМОНИК, А?
Оттам нататък съвсем логично следва логорея от 16 страници, свеждаща темата до чист офтопик.
Има хора, които упрекват bgaudio в цензура на мненията. Мнение може да има единствено човек с лични впечатления. Ако няма - тук е мястото да получи такава възможност. Ако обаче не желае да има ... в Интернет има достатъчно много говорилни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
D.Kolev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004
Мнения: 1467
Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Съб Дек 30, 2006 1:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

цялата работа взе да става много банална.интернет е задръстен с такива заключения , поставени от хора които не разбират от лампова схемотехника или дори от електроника.
когато има такива спорове е нужно да се каже какво точно е схемното решение.предполагам , ще се съгласиш че има свръхлинейни лампови схеми които по измерени параметри и свирня са същите като транзисторните си събратя. става въпрос за активни елементи , а те сами по себеси не свирят , трябва да се включат в определена схема.
съществуват и лампови схеми без изходен трансформатор ,тогава за какво говорим Laughing
както беше казал някой "мога да правя транзисторни усилватели , свирещи толкова добре като ламповите , но в момента 2-рите са на мода" Wink
хубаво е да се напише една статия ,за която аз нямам нужния опит,в която се разглеждат различните схемни решения.
ако човек умишлено търси 2-ри хармоник , може и от транзисторен усилвател да изкара висок колкото си иска, но това няма да го накара да свири по-добре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 30, 2006 1:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

D.Kolev написа:

хубаво е да се напише една статия ,за която аз нямам нужния опит,в която се разглеждат различните схемни решения...


Нито пък аз.
Затова ще продължавам да превеждам и публикувам статии, засягаща тази тема, докато не се събере достатъчно количество информация, та да могат да се правят генерални теоретични изводи.
Практически нещата са ясни - сядаш слушаш и преценяваш.
Много хора (както и самият Stas в началото ) обаче са толкова предубедени, че нямат желание дори да се опитат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andrej
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Aug 21, 2006
Мнения: 55
Местожителство: Kyustendil

МнениеПуснато на: Съб Дек 30, 2006 1:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много интересно- в тоя форум да се оплюва пропагандата Laughing Laughing Laughing Та нали целия тоя форум се крепи на ламБовио звук- той е най-големио и най-великио Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 30, 2006 2:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Този форум се крепи на хората от bgaudio team, повечето от които са талантливи конструктори на всякакъв вид апаратура.
Това, че предпочитанията на повечето клонят към лампова схемотехника, трябва единствено да те накарат да се замислиш за причината.
Ти имаш ли лични впечатления от такава апаратура?
Ако нямаш, това може лесно да се уреди.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andrej
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Aug 21, 2006
Мнения: 55
Местожителство: Kyustendil

МнениеПуснато на: Съб Дек 30, 2006 2:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо всички си мислят , че ако кажа лоша дума за ламповаците значи никога не съм слушал такъв. Много добре ми е известен ламповия звук, но не разбирам защо толкова го хвалите- няма динамиката на транзисторите, а и лампите живеят много по- малко. Но изглежда тук ако някой каже нещо против мнението на 3-4 човека и веднага бива баннат Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andrej
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Aug 21, 2006
Мнения: 55
Местожителство: Kyustendil

МнениеПуснато на: Съб Дек 30, 2006 2:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А това че тук има талантливи хора- аз не съм казал обратното. Просто някои хора трябва да разберат , че освен тяхното мнение и "продукти" има и други ,може би не по-лоши и не по-зле свирещи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Teodora Todorova
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 21, 2005
Мнения: 368
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 30, 2006 3:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Трудно е когато има такива хора, които четат между редовете толкова усилено, че забравят за самите редове.
_________________
Let the music play
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 30, 2006 3:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

andrej написа:
Защо всички си мислят , че ако кажа лоша дума за ламповаците значи никога не съм слушал такъв. Много добре ми е известен ламповия звук, но не разбирам защо толкова го хвалите- няма динамиката на транзисторите, а и лампите живеят много по- малко. Но изглежда тук ако някой каже нещо против мнението на 3-4 човека и веднага бива баннат Laughing


Както виждаш, не си баннат. Това не става заради демонстриране на различни убеждения, а по други причини - арогантно поведение например. Преценката се прави от администраторите и модераторите и не подлежи на обсъждане.
Интересно ми е къде и какво си чул. Ще споделиш ли?
Не е тайна, че има както зле свирещи лампови стъпала, така и добре свирещи транзисторни. Да - лампите живеят по-малко но какво от това?
Всичко е въпрос на вкус.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 11, 2005
Мнения: 621
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 30, 2006 3:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

andrej написа:
Защо всички си мислят , че ако кажа лоша дума за ламповаците значи никога не съм слушал такъв. Много добре ми е известен ламповия звук, но не разбирам защо толкова го хвалите- няма динамиката на транзисторите, а и лампите живеят много по- малко. Но изглежда тук ако някой каже нещо против мнението на 3-4 човека и веднага бива баннат Laughing

Не знам и не ме интересува какво си слушал. Явно въобще не ти е известно нищо, но....нищо. В Кюстендил има хора от форума с лампови усилватели и хорни, така че помоли някой от тях да те покани. А ако нямаш желание за това, по-добре не изказвай смехории. Няма да можеш да впечатлиш никой от тук с глупостите си.
_________________
Министерство на Звука
We are the Gramomakers
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Mar 05, 2005
Мнения: 691
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 30, 2006 7:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да се сравняват параметри на система от един различен вид спрямо друг е нецялостно познаване на материята.
Човек може да бъде грозен на вид но с добро излъчване и топла душевност , но може да бъде и красив!!! зависи кое ще избереш ти и на кое ще поставиш този етикет. На чувството което изпитваш от музиката или на чувството което изпитваш от това да се наслаждаваш само на външният вид. Това е възможно ако си Наблюдателя от другата страна на витрината ,отколкото слушател.

Истинските неща са плод на много труд и цената е огромна в материален и морален аспект. За това в комерсиализацията се набляга на КРАСИВО и евтиничко Smile , като хората биват заблуждавани от продавачите още повече в това. И това е възможно когато човек не разбира. Все пак Купува онзи който неможе да си направи ,за това дава и пари. А това да се присвуиш Аудиофилска принадлежност със комплект миниятюрни босета ,може всеки ,но дали той ще може да чувства и усеща насладата от музиката???? мисля че не! просто ще бъде човек ,който иска да се изфука пред някоя мацка или котарак Smile)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 30, 2006 7:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ми хареса мнението на руснака. Той е човек, за който обективността е най-важното. Специалиста с богат опит и дори предубеждение, споделя изненадата си от това което е чул. Неговата класа личи и от това, че не дава обяснения, не натрапва съмнителни теорий, а спонтанно изразява възхищението си от красотата, която е открил макар и късно. Той ли не знае за втория хармоник при лампите? Да го е споменал? Не, това правят само тези които са прочели един урок и бързат да го разкажат – „ученически синдром“. Интересна е еволюцита в развитието на руснака. Впрочем тя е съдба и на всички които са способни компентентно и аналитично, да преодоляват заблужденията, без да робуват на догми и чужди мнения. Това го могат само силните.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
K.Konstantinov
има опит
има опит


Регистриран на: Jul 16, 2006
Мнения: 87
Местожителство: Madrid

МнениеПуснато на: Съб Дек 30, 2006 9:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласен съм с това , че форума се крепи на талантливи конструктори.На въпросите, които съм задавал на лично към Прогресор, Велински и Горо съм се радвал на отзивчивост и разбиране.
С Жоро имаме прекрасен диалог.Ясно е, че форума е институция.Трябва да се погледне сериозно и отговорно на това.Приемствеността между поколенията конструктори и аудиофили е нужно да е спонтанна и непринудена.Какво по-прекрасно нещо е, да респектираш и посочиш правилния подход към нещата на един по-малко опитен конструктор.Умишлено не казвам "начинаещ" и "неграмотен"(нямам предвид еквивалентност на двете понятия).Защото целта и идеята се обезсмислят, след като се стига до там, че четем текст написан със странни знаци и символи, непризнати от Кирилицата.Елементарния подход към кое да е сериозно дело е обреченна провал.Такъв какъвто е да пропагандираш тенденциозно, че един строй е "загниващ капитализъм", а друг е "процъфтяваш комунизъм".Сами виждаме, че държавата ни е вече в Голямото Европейско Семейство!Така, че този факт поставя край на ЗАБЛУДАТА.Предполагам, че ще има край на вечния спор...лапма или транзистор.Но той явно няма да бъде разрешен скоро, след като има " бият негритеVery Happy " и "словестно насилие".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger
andrej
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Aug 21, 2006
Мнения: 55
Местожителство: Kyustendil

МнениеПуснато на: Съб Дек 30, 2006 11:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Teodora Todorova написа:
Трудно е когато има такива хора, които четат между редовете толкова усилено, че забравят за самите редове.


Какво ми каза , че нещо не те разбрах?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Teodora Todorova
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 21, 2005
Мнения: 368
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 31, 2006 12:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

andrej написа:
Teodora Todorova написа:
Трудно е когато има такива хора, които четат между редовете толкова усилено, че забравят за самите редове.


Какво ми каза , че нещо не те разбрах?


Защо реши, че казвам нещо лично на теб?
Много хора казаха едно и също в тази тема, но по си своя начин Wink
_________________
Let the music play
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Flame wars Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.12 секунди