Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Качеството и цената на софтуера
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Качеството и цената на софтуера

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Flame wars
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
flatko
чете


Регистриран на: Dec 30, 2006
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Нед Дек 31, 2006 11:19 am    Заглавие: Качеството и цената на софтуера Отговорете с цитат

Бих желал да обсъдим дали програмите за аудиоредакция, синтезаторите, секуенсърите и т.н., напълно оправдават цената си. Един reason например, струва 500 гущера... вярно, програмата си е супер, има всичко необходимо за правене на каква ли не музика (а един "разбирач" каза че било само за техно, паднах от смях). Cubase, дето се води най-добрия аудио-секуенсър, струва 879 евро...
И спонтанно ми хрумна да изложа нервната си система на изпитанието да инсталирам линукс и да видя що за възможности има там...
Открих страхотни алтернативи за записване и "редене" на музика, при това напълно безплатни и дори с някои екстри пред платените такива. Научих се на ardour и rosegarden (където редиш миди-тата директно с ноти) и се изумих че все още има хора дето дават луди кинти за същото.
Накратко - моите впечатления за плюсовете и минусите на безплатния и платения софт за музика и звукозапис:
-платените програми, по незнайни причини, винаги имат по-големи системни изисквания(миналата година компа ми се водеше дзвяр, а cubase го мъчеше)
-безплатните се разработват много бурно и вече надминават в някои отношения платените
-съвместимостта между форматите е приоритет на безплатните, а платените правят точно обратното, с цел монопол
но от друга страна
-безплатните не дават гаранция и често имат неочаквани "изненадки"
-безплатните имат непредвидени грешки, крашове и други бъгчета, макар че като цяло са доста кадърни
-понякога free-програмите са сложни като самия линукс и се налага да се поизнервиш докато ги направиш работещи (но си струва)

Като цяло съм учуден от цените на някои програми като cubase и reason и единствения шанс да ги ползвам е с crack, така че съм по-скоро на страната на безплатния линукски софт, за който като понатрупам опит, ще напиша статия тука, за да улесня останалите Smile
А вие бихте ли дали толкова много кинтаж за един секуенсър?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Krasi Yonchev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: May 18, 2006
Мнения: 218
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Дек 31, 2006 3:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
А вие бихте ли дали толкова много кинтаж за един секуенсър?


Да, разбира се. Но при положение, че инвестицията оправдава средствата. Лично аз, без да се замислям, бих си купил Logic Pro 7 и Reaktor 5.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 16, 2005
Мнения: 335
Местожителство: Liu-Lin

МнениеПуснато на: Нед Дек 31, 2006 4:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Krasi Yonchev написа:
Да, разбира се. Но при положение, че инвестицията оправдава средствата. Лично аз, без да се замислям, бих си купил Logic Pro 7 и Reaktor 5.

Reaktor 5 и аз възнамерявам да си го купя. Но е малко софтуера, който наистина си заслужава парите. Други такива са Stylus и Trilogy на Spectrasonics.
_________________
This is no offence, but... you are a robot, aren't you?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lishev
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Mar 17, 2005
Мнения: 87
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Яну 01, 2007 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От Trilogy съм много доволен, просто това си е бас синтезаторът за мен специално. Не е лош и Broomstick bass, но има по-малко китари.
Някой има ли мнение за Groove Agent на Steinberg? Според мен е доста дървен.
Според мен тези програми оправдават парите за тях, все пак се предполага, че музиката ще се продава и ще се печели от това.
А за Linux..., на мен лично ми действа на нервите. Иначе не е лошо да се търси първо безплатен софтуер, стига да върши работа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пон Яну 08, 2007 5:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

lishev написа:

А за Linux..., на мен лично ми действа на нервите.

С тези си думи може и да запалиш религиозна война.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rado Penev
има опит
има опит


Регистриран на: Jan 04, 2006
Мнения: 170
Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Пон Яну 08, 2007 7:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

fogata написа:
lishev написа:

А за Linux..., на мен лично ми действа на нервите.

С тези си думи може и да запалиш религиозна война.

За мен free базираните ОС не могат да се ползват за нормална работа. Идеални са за сървърни приложения на Java, PHP, MySQL, много добри са и за разпределяне на трафик (ползвам m0n0wall като шейпър Very Happy ). Трудно си представям обаче приложения от рода на 3D Max, Photoshop за безплатни ОС-та - но вече има и подобни за Линукс!
Май проблема е в гейминга Laughing Колко от съвременните игри вървят на Линукс? Знам за Доом3 и още 5-6. Не ме разбирайте погрешно - игрите съм ги изоставил отдавна...
Не бих използвал безплатни ОС-та на домашното/работно PC. Още няма .NET за Линукс Laughing
ПП: Съжелявам за офф-а ако модераторите решат - може да преместят поста в нова тема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
D.Kolev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004
Мнения: 1467
Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Пон Яну 08, 2007 8:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing
войната вече почна и лесно мога да те оборя.
3д - мая
графична обработка-гимп
офис пакет-оупън офис
да продължавам ли още Wink , има дори кадове за линукс и т.н.т.
тия програми имат само предимства сравнение с уиндоуските си събратя.вече стана модерно големите игрови заглавия да имат версии за линукс. липсата на.нет е цяло щастие Laughing , а с графичен интерфейс като КДЕ цъкането из ОС е толкова интуитивно и красиво за обикновенния потребител както на никой уиндоус включително и виста /леле каква боза е там с новия ултра дървен интерфейс/.
въобще минаха времената на шела, но аз още си го ползвам Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Krasi Yonchev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: May 18, 2006
Мнения: 218
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Яну 08, 2007 9:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

D.Kolev написа:
да продължавам ли още


...бих добавил:

Elephants Dream is the world’s first open movie, made entirely with open source graphics software such as Blender
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rado Penev
има опит
има опит


Регистриран на: Jan 04, 2006
Мнения: 170
Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Пон Яну 08, 2007 10:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

D.Kolev написа:
Laughing
войната вече почна и лесно мога да те оборя.
3д - мая
графична обработка-гимп
офис пакет-оупън офис
да продължавам ли още Wink , има дори кадове за линукс и т.н.т.
тия програми имат само предимства сравнение с уиндоуските си събратя.вече стана модерно големите игрови заглавия да имат версии за линукс. липсата на.нет е цяло щастие Laughing , а с графичен интерфейс като КДЕ цъкането из ОС е толкова интуитивно и красиво за обикновенния потребител както на никой уиндоус включително и виста /леле каква боза е там с новия ултра дървен интерфейс/.
въобще минаха времената на шела, но аз още си го ползвам Wink

Това означава ли, че ползваш друга (различна от Windows) ОС?
И аз съм на мнение, че Линукс има голямо бъдеще, но засега предпочитам майкрософстката. Явно се иска още време...
ПП:Вистата наистина е с извратен интерфейс Laughing
ПП2:Java vs C# Question или JavaVM vs .NET Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
D.Kolev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004
Мнения: 1467
Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Пон Яну 08, 2007 11:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Wink
да , наистита трябва още време. за да мина изцяло на линукс ми трябва някой високопроизводителен кад който за сега липсва.иначе в работа-уиндоуса. няма как , но пък навсякъде съм си наслагал оупън офиса /и то българския проект/ и гимп. работят безотказно и качествено.

още една програмка за чертане на схеми и платки -eagle
по ПП2 -нямам достатъчно знания Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Anakin
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Dec 24, 2004
Мнения: 456
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Яну 08, 2007 11:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

До сега маи хубав уиндоус не е имало освен ДОС Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
AlexKame
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Oct 30, 2005
Мнения: 257
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2007 12:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Anakin написа:
До сега маи хубав уиндоус не е имало освен ДОС Laughing Laughing Laughing

Всъщност така наречения ДОС се е наричал QDOS (Quick and Dirty Operating System) избацан от 22 годишен младеж за новите тогава 8086 процесори и майкрософт го купуват далечната 81-ва година от SCP (Seattle Computer Products) за $50,000 и го кръщават MSDOS.
Оттам насетне бозата я знаем всички Very Happy
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2007 6:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

FreestylerBG,наистина ли мислиш че неможе без бозата.На личният си комп имам само Linux от близо две години и нямам оплаквания.Ако имаше добър аналог на Autocad Линукса щеше да е далеч по разпространен. Ще кажа само едно,но според мен голямо предимство.Колкото повече отлежава,по хубав става.Слака ми е на година и половина и в момента работи по добре от прясно инсталиран.Не знам за Уиндоуса дали някой може да каже същото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
flatko
чете


Регистриран на: Dec 30, 2006
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 3:34 am    Заглавие: 64studio - linux за мултимедия. Върхът! Отговорете с цитат

Опитайте тази дистрибуция и ще видите какви инструменти има за правене на професионални записи / обработка на звук.
64studio.com - изтегляте, инсталирате и това е!
Написах пътеводител на български, скоро ще го постна тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Flame wars Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.08 секунди