Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - DVI към HDMI някой свързвал ли е?
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

DVI към HDMI някой свързвал ли е?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Домашно кино
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dmad
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Dec 27, 2005
Мнения: 38

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2007 11:09 am    Заглавие: DVI към HDMI някой свързвал ли е? Отговорете с цитат

Здравейте,
опитвам се да си свържа лаптопа към LCD тв-то през DVI към HDMI за да гледам филми с по-добро качество от това, което получавам през S-VIDEO.
Лаптопът има видео карта radeon X700 със DVI изход, а на ТВ -то имам 2xDVI , RGB HV и други които не си заслужават.
Четох в нет-а че DVI и HDMI са напълно съвместими(само звук не се предава през DVI) затова си купих кабел с 2те връзки от 2те страни но не се получава- няма картина.
Някой имал ли е подобен проблем и знае ли как мога да го подкарам?
през ТВ-то е разрешен входа, през лаптопа опитах различни резолюций, опциите clone desktop и т.н. но без успех. Драйверите са ми най-новите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jankoff
чете


Регистриран на: Mar 23, 2007
Мнения: 7
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2007 1:30 pm    Заглавие: Re: DVI към HDMI някой свързвал ли е? Отговорете с цитат

dmad написа:
Здравейте, опитвам се да си свържа лаптопа към LCD тв-то през DVI към HDMI за да гледам филми с по-добро качество от това, което получавам през S-VIDEO.
Лаптопът има видео карта radeon X700 със DVI изход, а на ТВ -то имам 2xDVI , RGB HV и други които не си заслужават.
Четох в нет-а че DVI и HDMI са напълно съвместими(само звук не се предава през DVI) затова си купих кабел с 2те връзки от 2те страни но не се получава- няма картина.
Някой имал ли е подобен проблем и знае ли как мога да го подкарам?
през ТВ-то е разрешен входа, през лаптопа опитах различни резолюций, опциите clone desktop и т.н. но без успех. Драйверите са ми най-новите.


Аз пък имам точно обратния проблем. Изръсих се над 50 лв. за кабел (Vivanco, от Плесио) от HDMI към DVI и се опитвах доста дълго да накарам 2 DVD-та да работят към LCD-то на монитора ми - безуспешно. Първото DVD горе-долу работеше, обаче не щеше да покаже менютата на съответните DVD дискове - а иначе плейваше съдържанието им. Второто DVD изобщо не благоволи да тръгне с този кабел, но може и да не съм могъл да го настроя. (То да пуснеш едно DVD по някакъв по-специален начин ти трябва един ден да прочетеш цялата му инструкция - а аз нямам толкова време.) Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
А в книжката на второто DVD прочетох точно обратното на това, което казва колегата, а именно, че HDMI и DVI не били съвсем съвместими! Глупости големи и досадааааа! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Ако някой знае нещо по въпроса, да светне и мен!
Благодарности предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
D.Kolev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004
Мнения: 1467
Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2007 2:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хдми и дви са съвместими

1. изтегли си последния каталист
2. увери се че от дви изхода излиза сигнал с точната разделителна способност.
3. увери се че телевизора слуша точно на тоя вход.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dmad
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Dec 27, 2005
Мнения: 38

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2007 9:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В упътването на телевизора пише че мога да свържа лаптопа през ДВИ към ХДМИ на тв-то ако свържа отделно и цифров звук. Лошото е ,че на лаптопа ми е оптичен изхода ,а на тв-то е коаксиален.
На някой намира ли му се ковертор ТОСЛИНК->КОАКСИАЛ само да тестваме ако може?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DJ69
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Nov 02, 2005
Мнения: 163
Местожителство: ВаРнА

МнениеПуснато на: Сря Мар 26, 2008 7:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам подобен проблем със Sony kdl-32s3000 към него искам да пусна ПЦ с кабел DVI->HDMI в един приятел със същото ТВ работи няколко месеца отлично ползва го като монитор и много добре се вижда...при мен изобщо не излизал картина дори и в биос...кабела е 70 кинта позлатен с моя кабел ,ПЦ отидах тях и тръгна от раз а при мен неиска а ТВ тата са купени по едно и също време от едно и също място, версията на софтуера им е една и съща! но къде е проблема немога да си обясня Sad

Dmad , такъв преходник съм гледал много схеми в нета...елементарни за изпълнение просто когато търсех оптичния приемник го нямаше вав варна и така и не съм ги пробвал....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sanitara16
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Oct 19, 2007
Мнения: 69
Местожителство: русе

МнениеПуснато на: Сря Мар 26, 2008 11:15 pm    Заглавие: Re: DVI към HDMI някой свързвал ли е? Отговорете с цитат

dmad написа:
Здравейте,
опитвам се да си свържа лаптопа към LCD тв-то през DVI към HDMI за да гледам филми с по-добро качество от това, което получавам през S-VIDEO.
Лаптопът има видео карта radeon X700 със DVI изход, а на ТВ -то имам 2xDVI , RGB HV и други които не си заслужават.
Четох в нет-а че DVI и HDMI са напълно съвместими(само звук не се предава през DVI) затова си купих кабел с 2те връзки от 2те страни но не се получава- няма картина.
Някой имал ли е подобен проблем и знае ли как мога да го подкарам?
през ТВ-то е разрешен входа, през лаптопа опитах различни резолюций, опциите clone desktop и т.н. но без успех. Драйверите са ми най-новите.



Аз също се мъчих да свързвам dvi изхода към hdmi на телевизора пробвах с различни марки кабели но качеството беше ужасно. Тогава си взех кабел dvi към vga, свързах, направих настройките(1024х768 на60 херца) и тръгна. Качеството беше като това на монитора! Само една подробност:в менюто на телевизора имаше опция-RGB ili PC component трябва да е на второто.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DJ69
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Nov 02, 2005
Мнения: 163
Местожителство: ВаРнА

МнениеПуснато на: Чет Мар 27, 2008 12:12 am    Заглавие: Re: DVI към HDMI някой свързвал ли е? Отговорете с цитат

казваш че дви->хдми качеството е било ужасно?! и аз видях един такъв случаи при които подобре беше през ПЦ входа но това беше на Лцд тошиба!а на сонито е подобре през хдми то през пц входа бива...но през хдми то ме остави замислен!просто нямаше равен за класа си но нз защо при мен не тръгва може и от ТВ то ми да е щото в моя приятел работи отлично!и си мисля да го нося в сервиза,пробвах сервизни кодове но пък се оказа че трябва да съм с конкретен тип дистанционно!Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
rusnache
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 14, 2007
Мнения: 130
Местожителство: Софията

МнениеПуснато на: Чет Мар 27, 2008 1:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж в настройките на Каталиста, дали си разрешил образа на втория монитор, защо каталиста по дифолт разрешава само един дисплей. Като бутнеш втория, то би трябвало този на лаптопа да угасне и да ти светне този на телевизора. Поне при мен така беше на моя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mano
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 01, 2005
Мнения: 95
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 27, 2008 7:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

подкрепям казаното по-горе,
най-вероятно проблема не е в телевизора а във видео картата, настройките които ти позволява Windows са меко казано бедни и само с тях няма да тръгне втори монитор, трябва да си намериш tool за видео картата, (на ATI е ATI Catalist), и вече там има настройки, clone към secondary монитор (което е телевизора), има настройки и двата монитора да показват едно и също и много други.

Порови в нета какво може да се намери за твоята видео карта.

иначе - теоретично и на практика DVI-HDMI е по-добър вариант от DVI-VGA или VGA-HDMI.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rusnache
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 14, 2007
Мнения: 130
Местожителство: Софията

МнениеПуснато на: Чет Мар 27, 2008 1:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

DVI-HDMI е много по-добре от аналоговия VGA към какъвто и да било цифров.
Преди време гледах през VGA на плазмата и беше добре, но се едно си е монитор, зех си кабел, нещата придобиха съвсем различен облик.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DJ69
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Nov 02, 2005
Мнения: 163
Местожителство: ВаРнА

МнениеПуснато на: Чет Мар 27, 2008 7:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

неможе да е от картата туи като пц то на другото сони като го закача е идеално!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
rusnache
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 14, 2007
Мнения: 130
Местожителство: Софията

МнениеПуснато на: Чет Мар 27, 2008 8:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А да си се замислял, че телевизора ти може да не поддържа тази разделителна и рефреш рейт на която е в момента видеото???
Казвам ти от видеокартата е, поиграй си в настройките.

Освен ако не ти е изгорел инпута на телевизора.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DJ69
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Nov 02, 2005
Мнения: 163
Местожителство: ВаРнА

МнениеПуснато на: Чет Мар 27, 2008 8:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

rusnache написа:
А да си се замислял, че телевизора ти може да не поддържа тази разделителна и рефреш рейт на която е в момента видеото???
Казвам ти от видеокартата е, поиграй си в настройките.

Освен ако не ти е изгорел инпута на телевизора.

аз 2 пъти казах че авера е със същото сони купено заедно с моито и е от едно и също място и неговото тръгна мойто не!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
rusnache
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 14, 2007
Мнения: 130
Местожителство: Софията

МнениеПуснато на: Съб Мар 29, 2008 6:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е без да си пробвал можеш ли да си сигурен? Аз не бих упорствал толкова. Пусни си ТВ-то и ресни лаптопа. Ако не ти излезне в началото нищо, то можеш да потърсиш проблема и в кабела и в изхода/входа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
crazyhorse
чете


Регистриран на: Mar 16, 2009
Мнения: 1
Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Пон Мар 16, 2009 10:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

mano написа:
подкрепям казаното по-горе,
най-вероятно проблема не е в телевизора а във видео картата, настройките които ти позволява Windows са меко казано бедни и само с тях няма да тръгне втори монитор, трябва да си намериш tool за видео картата, (на ATI е ATI Catalist), и вече там има настройки, clone към secondary монитор (което е телевизора), има настройки и двата монитора да показват едно и също и много други.

Порови в нета какво може да се намери за твоята видео карта.

иначе - теоретично и на практика DVI-HDMI е по-добър вариант от DVI-VGA или VGA-HDMI.

извинявай,обаче моята карта е ATI Radeon HD 3600 Series и не мога да намеря тези настройки за които говориш.можеш ли да помогнеш?Благодаря предварително
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Домашно кино Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.10 секунди