Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Симулация на офсет ТЛ с Визатон БГ20
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Симулация на офсет ТЛ с Визатон БГ20
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Хорни и ТЛ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2005 12:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е,ще пиеме по една бира като свирнат Cool Значи за теб правихме сметките Very Happy.Ще видим сега ще можем ли да сбориме на бас пайпките без изнасилване Wink Когато станат казвай да помагаме с ватата...


Така,сега виждам пак чертежа...Значи не до външния ръб на шасито,а до края на светлия отвор,който изрязваш на челния панел за да влезе говорителя.


Последната промяна е направена от oceanman на Пет Апр 08, 2005 12:27 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 12, 2004
Мнения: 199
Местожителство: Кюстендил

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2005 12:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Идеята е тези колони да са задни. Като продам вегите и пайнерите ще мисля за нещо по-квалитетно. Що се отнася до 70-те херца как да ти кажа, досегашните ми супер нисък клас Jamo беха по книга от 60, а иначе чакам да ми донесат Peerless XLS 12' та се надявам да компенсирамSmile.

П.С. Разстоянието Кирилов също ми каза че е от центъра ама по предложение на oceanman го преправих. Не е проблем да го върна старото, само вижте кое е вярното и да дам чертежа на дърводелеца да направи сандъците.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2005 12:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато офсета е 1 инч,как ще вместиш радиус 9 сантима+офсета в 1 инч до центъра Wink Question
Може да ти изглежда грозно това,което се получава,но това е сметката.
И херцовете на ТЛ са малко по-различни от другите Wink ...Ще се надявам да не съм сгрешил...Аз имам ХЛС-10...Но не го използвам...15 сантиметровите говорители в ТЛ ми го направиха безпредметен Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 12, 2004
Мнения: 199
Местожителство: Кюстендил

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2005 1:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Предвид получената конструкция с Кирил обсъждаме варианта да ги подигна от пода малко (около 20см) за да може говорителите да не дойдат на ниво облегалка на някой стол или подобна простотия. Дайте съвет за материал, размер и/или да го вградя в самата конструкция на колоната като разбирасе не променям първоначалната такава.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2005 7:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз лично предпочитам отделна стойка,макар,че ако направиш продължение на конструкцията ще е по-лесно.Само ще разделиш дъното с напречна преграда.Материали всякъкви.МДФ се обработва лесно,макар,че аз твърдо предпочитам ПДЧ. Челото задължително правя с 2 предни панела.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 12, 2004
Мнения: 199
Местожителство: Кюстендил

МнениеПуснато на: Вто Апр 12, 2005 3:55 pm    Заглавие: Подготовка 1ива част Отговорете с цитат

Здравейте, е почна се. Както винаги карък има, първо една спешна поръчка ми отнесе целия 25мм материал, а после машината за кантоване сдаде багажа. Е нещата започнаха да се понареждат. Първо се навих на варианта 30мм защото имаше такова парче ПДЧ. Е след като видехме че и то няма да стигне сложихме задните панели от 40мм, с уговорката евентуално да направиме нови ако се наложи. Вътрешните размери разбира се са като на чертежа. Но вече имам още една мечта-машината за рязане.....вижте я.


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Апр 13, 2005 7:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Е така и аз мога да работя с кеф....Поздравления за материално-техническата част...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 03, 2004
Мнения: 1194
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Апр 13, 2005 8:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Он интрументо си е полвин майстор....
Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 13, 2005 11:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще дойда до Кюстендил да ги чуя,като ги направиш Smile
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 12, 2004
Мнения: 199
Местожителство: Кюстендил

МнениеПуснато на: Сря Апр 13, 2005 1:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Widow, с удоволствие, даже ще има и по бира. Тях по принцип ще ги сглобяваме в София най-вероятно така че може да ги чуеш в процева на сглобяване. Айде па с малко късмет скоро ще сглобяваме кутия и усилвател за Peerless xls12 Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 12, 2004
Мнения: 199
Местожителство: Кюстендил

МнениеПуснато на: Нед Май 01, 2005 12:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

"Everything that has a beginning has an end...". Е седнахме днес с Кирил и след усърдна работа от негова и помощ от моя страна направихме колоните. Ето малко снимки:


За мен звучът добре като се има предвид слабия ми усилвател и още по слабата ми като акустика стая. Аз съм доволен от резултата. Все пак има още играчка с вата и залепване на терминали, но в общи линии сме готови. Може би ще ме сполетят едни високочестотни говорителчета по-късно, но нека се раздвижат тези да видиме какво "ще кажат" след месец дваSmile. И така всеки от вас дето има път натук може да дойде и да ги види/чуе.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 12, 2004
Мнения: 199
Местожителство: Кюстендил

МнениеПуснато на: Съб Май 07, 2005 5:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте и от мен. Извинявам се че изчезнах за малко ама бях по Благоевград. Та как стоят нещата. Ми общо взето странно. Баsа имам чуството че малко се поувеличи откак Кирил ги слуша за последно. В средите са малко по-силни отколко трябва, но честно казано това ми харесва. Благодарение на това имаш чуството, че вокалиста ти е седнал на коленете когато запееSmile. Другото интересно е, че един приятел записа негови песни при един друг приятел със звукозаписно студио. Е oткрих че има някакви паразитни инфраниски звуци- около 5-10Хц. По всичко личи, че не трябва да са там, но ги има и с това според мен се обяснява странното бучене или пресилени ниски честоти като се пуснат на комплектчета колонки със съб за компютър настроени да викат дуфта-дуфтаSmile. Е не го знаеха ама го забелязаха сами. Също като пуснах Исихия на моменти се чуват странни грохоти, които Пайнерите и Вегите ми определено не знаят че ги има. Освен това баса както каза Кирил наистина не е силен (но не е и слаб), но звучи толкова нежно и меко.... Е не си мислете че паркета не се тресе от това, но това е една друга тема. Аз лично смятам че баса е доста по-силен от Пайповете на Кирил. Не ми се мисли варианта, в който ще ги подкарам със зен-а а сравнение. Тогава може би наистина може да видите обява за продаващ се Peerless Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Май 09, 2005 7:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy Wink А какво ще стане ако самият Пийрлис се окаже в ТЛ настроена на 20 херца Question Question Very Happy Wink
Със стайния рум-лифтинг(средно около 6 дб),може и да слизаш към 20-30-те херца с Визатона...Ако те дразни баса си поиграй с ватата...Специално за бафъл-степ коректора-аз съм "за"
Поздравления за успеха.... радвам се,че се получи...Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 12, 2004
Мнения: 199
Местожителство: Кюстендил

МнениеПуснато на: Пон Май 09, 2005 7:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

oceanman написа:
Very Happy Wink А какво ще стане ако самият Пийрлис се окаже в ТЛ настроена на 20 херца Question Question Very Happy Wink
Със стайния рум-лифтинг(средно около 6 дб),може и да слизаш към 20-30-те херца с Визатона...Ако те дразни баса си поиграй с ватата...Специално за бафъл-степ коректора-аз съм "за"
Поздравления за успеха.... радвам се,че се получи...Wink


Стана вярно е, и то благодарение на теб. Кирил ме нави да сложа Peerless-a в TL. Даже последната идея е поради големите размери да го направя на холна маса. Сега като го измерят с Widowmaker ще те помоля за малко акъл и за него пък поле ще седнем на маса да обсъдиме живота, вселената и всичко останало Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Май 09, 2005 8:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

С най голямо удоволстви ще се замъкна до Благоевград...Ще седна на масата Very Happy държейки здраво чашата да не се пръсне от инфразвука... Wink С моя Пийрлис се получава 27 херца на -10 дб и 10 херца на -18 дб...А твоя е по-подходящ за ТЛ...И симулацията дава само 3 мм ход на мембраната. За сравнение,моя 15 сантимов говорител дава на симулация 4.5 мм ход,а всъщтност хода на мембраната е под абсолютен контрол...Представи си какъв невероятен контрол над мощтността ще се получи с твоя....Но първо-точните параметри... Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Хорни и ТЛ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.08 секунди