Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Информация за субуфер Bose audio
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Информация за субуфер Bose audio
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CAR LOUDSPEAKERS
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
martins
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jan 01, 2007
Мнения: 46
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2007 4:35 pm    Заглавие: Информация за субуфер Bose audio Отговорете с цитат

Колеги някой може ли да ме насочи от къде да намеря малко информация за субуфера или за цялата система на Bose или Blaupunkt които се монтират в Ауди А6 примерно, тъй като съм решил да си измайсторя нещо подобно в колата. Или някъква информация за тези субуфери които се слагат под предните седалки. Мерси.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005
Мнения: 763
Местожителство: София,Люлин

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2007 6:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако говориш за фабрично монтираните аудио-системи в автомобилите,ще ти кажа само едно - ПРЪЧКИ!!! За какво са ти данни за нещо,което само по себе си няма смисъл - суб под седалката Rolling Eyes
Преди месец се возих в чисто нова Тойота и слушах системата й - ужас!Похвално е поне,че не чете MP3,което в колата по-скоро си е недостатък Very Happy Едва ли някъде ще намериш данни,но дерзай! Wink
_________________

Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2007 6:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Rumen Zografov написа:
Похвално е поне,че не чете MP3,което в колата по-скоро си е недостатък Very Happy Едва ли някъде ще намериш данни,но дерзай! Wink


Това е единственото място, което е подходящо за MP3!?
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
rusnache
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 14, 2007
Мнения: 130
Местожителство: Софията

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2007 8:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хммм за оригиналните системи може да се поспори много, защото тези в А8-цата, А6-цата, С-ката, Алфа 159, Фаетон, и други коли са на доста добро ниво. Даже на завидно добро ниво.
Незнам колко от вас са слушали музика в новата А8, но аз останах очарован, от постигнатото. Цялата е Босе, адски добро изпълнение, наистина учудващо красив звук, без излишни високи или среди, с приятен бас, просто изумително за автомобил.
А на тойотата за 30К лв, няма как да останеш очарован от музиката, като се има предвид, че дори музиката в Ц каласа 2006-та година е приятно насрана.

А инфо, май само при производителя, а той няма да ти го даде.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 09, 2006
Мнения: 348
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2007 8:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На пръсти се броят колите чиито заводска музика изобщо става за слушане. Най-голямата пародия незнайно защо е при БМВ Exclamation
Дори на 7-цата музиката е отчайващо зле, а на по-ниските серии особено след 2005 положението е нямам думи.
Чудя се тези субове под седалките защо изобщо ги монтират, може би играят ролята на масажор карайки потребителя да си мисли, че голямата вибрация е породена от голям звук Smile
При някой модели Ауди и Алфа озвучаването е по-сносно, но далеч от това, което може да се постигне за цената на аудио-то като екстра.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
X.Tsvetkov
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 28, 2006
Мнения: 103
Местожителство: София.

МнениеПуснато на: Пет Авг 24, 2007 11:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В А4 на баща ми доста ми харесва оригиналното аудио Grundig, доста хубаво свири може да засрами повечето сдта на пазара .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
rusnache
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 14, 2007
Мнения: 130
Местожителство: Софията

МнениеПуснато на: Съб Авг 25, 2007 12:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Имайки предвид, причина поради която хората си купуваме автомобили, то е ясно защо в нито един музиката му не е превъзходна. Така, че на всички ни трябва да е ясно защо е на такова ниво.
Но все пак държа да отбележа, че заводското озвучение на скъпоструващи автомобили е далеч над нивото, което се постига при направата на средностатистическа система.
Първо, там няма дрънчащи елементи.
Второ, в цената на автомобил за 200 000лв, лесно се побира цената на говорителите за 3000лв, и на плеара за 1000лв. В някои случаи се ползват и по-добри.
Трето, проектира се от инжинери, които може и да са нескопосани, но са каде по-грамотни от 90% от собствениците на автомобили.
Четвърто, не всеки производител се старае да впечатли с озвучаване, да не кажа, че такъв все още няма.
Няма едно ферари с читаво озвучение, както и няма нито едно ламборгини с такова. Звука в астон мартин е като от домофон, а в бентли гт континентал, е на нивото на Ситроен Ц4.
Факт е обаче, че музиката в лимузините е далеч над средностатистическото ниво. Пример са С-класите, А8, S8, Кайен и др.
Също така, тези коли са така звукоизолирани, че дори 18" в багажника няма да се чуват така като 12" в пасат комби. Поради тази причина и са монтирани нискочестотните под седалките.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Авг 25, 2007 2:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Русначе, ти в Бентлито качи ли се или си чел по сайтовете и тук ни преразказваш?

И я ми обясни аз като извадя пачката за таква екзотична каручка, дали ще ми пука какво е базовото оборудване? Smile
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
rusnache
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 14, 2007
Мнения: 130
Местожителство: Софията

МнениеПуснато на: Съб Авг 25, 2007 5:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми да качвал съм се и не веднъж, познавам собственника, и да ти кажа честно, освен, че брои 220К за него, грам не му пука за музиката му вътре, и знаеш ли защо??? Защото той понятие си няма какво е качествен звук. Слуша музика на 5.1 за 1000лв и се хвали колко е добро.

Наистина ако си купуваш толкова екзотична каручка, то грам няма да ти пука за звука в нея. Аз пще не съм видел, някой като си купува кола да обръща внимание на озвучението и.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Авг 25, 2007 5:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing значи тепърва има да виждаш адски много работи Wink
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
rusnache
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 14, 2007
Мнения: 130
Местожителство: Софията

МнениеПуснато на: Съб Авг 25, 2007 6:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Каквото и да значи това, ще го приема като шега.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Авг 25, 2007 6:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing ми значи буквално че има да ядеш много аудиохляб още , а с други думи значи че си объркал форума , пробвай в този за начинаещи- www.bgaudioclub.org.
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
martins
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jan 01, 2007
Мнения: 46
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Авг 25, 2007 7:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги а в крайна сметка някой може ли да ми даде малко инфо как да си изработя нещо подобно, с малък обем на кутията, някви чертежи или нещо подобно. Не ми се занимава да слагам разни баси в багажника и т.н. просто да имам по - плътен звук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 09, 2006
Мнения: 348
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Авг 25, 2007 8:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

martins написа:
Колеги а в крайна сметка някой може ли да ми даде малко инфо как да си изработя нещо подобно, с малък обем на кутията, някви чертежи или нещо подобно. Не ми се занимава да слагам разни баси в багажника и т.н. просто да имам по - плътен звук.

Каква е колата? Струва ми се че можеш да постигнеш резултата, който търсиш и без суб...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
martins
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jan 01, 2007
Мнения: 46
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Авг 25, 2007 11:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Рено Клио и в момента е с два 16,5 или 17 см говорители в предните врати, искам да сложа нещо подобно като тва да постигна малко повечко бас без да си заемам място в багажника или поне не целия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CAR LOUDSPEAKERS Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.10 секунди