Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Moondog от Blackswift Audio
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Moondog от Blackswift Audio
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Лампови усилватели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2007 8:19 pm    Заглавие: Moondog от Blackswift Audio Отговорете с цитат

Идеята да направя усилвател с 6С19П ми дойде още преди десетина години, когато се сдобих случайно с първия чифт от тези лампи. Оттогава на няколко пъти съм захващал с тях, като не пропуснах и схемите на руските корифеи, които, меко казано ме поразочароваха. След като оставих всички екзотични решения на любителите-експеримемтатори, се спрях на възможно най-класическата схема, като се фокусирах основно върху изходния трансформатор. След като усилвателят постоя известно време налепен на монтажна дъска, получи доста добри отзиви и едновременно се наслушах на куп критики защо не съм го завършил в "търговски вид", една късна вечер се случи да послушаме музика с мой добър приятел, чиито слух особено много ценя. Настроението ни поведе към творчеството на Louis Hardin, по-известен като Moondog.



Виолата на Klaus Koeng , изпълняващ Romance in G, беше толкова реалистична, че дори и толкова скъпия на похвали гост не спести възхищението си.
Това ме накара най-накрая да обява проекта за завършен и да го покажа:



Схемата, както вече споменах, няма никакви секрети. Двустъпалнен галванично свързан предусилвателен каскад с 6Н6П, хартиеномаслен преходен кондензатор, крайната лампа работи с автоматично преднапрежение. На захранването е обърнато особено внимание. Практически обща за двата канала е само първичната на силовия трансформатор. За всеки канал има отделно захранване с кенотрони Tesla EZ81 и секционирани дросели. Топология на замасяването - модифициран Sakuma. Единствените полупроводници, използвани в схемата са в мултивибраторчето, прeдназназчено да може индикаторният светодиод да мига в режим standby Smile



За любителите на параметри:
Изходна мощност - 2.8 W
Честотна лента 18Hz-47KHz @ -1dB
Входно напрежение - 600 mV
Ниво на шума под 0.2mV, което дава oтношение сигнал/шум 87dB
ТHD на пълна мощност - 5.6%@ 1KHz



За любителите на самата музика - просто си струва да се чуе. Аз не съм много по хвалбите, особено пък на собствените си изделия. Мога само да кажа че в този усилвател съм положил много усилия да взема максималното от тази чудесна малка лампа с голям звук.
И както е прието да се казва в заключение "Останалото е музика"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stanislav Bratanov
има опит
има опит


Регистриран на: Feb 08, 2006
Мнения: 285
Местожителство: Стара Загора/Варна

МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2007 8:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Супер си го пипнал на външен вид! Респект! Звука не мога да го коментирам по разбираеми причини Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2007 8:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На драго сърце ще приемам всякакви коментари за звука, усилвателят може да се чуе при мен, а скоро вероятно ще оставя един и при Божо, защото там минават повече хора.
Можем да спретнем и едно сравнително прослушване на различни усилватели с 6C19П.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Mar 05, 2005
Мнения: 691
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2007 8:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По-ХАЙ ЕНД от това.... има ли накъде?
Истинският Майстор никога неспира да изненадва със своите произведения на изкуството.Ултра модерни ,свръх изискани... стилни и брилянтни.... носещи те отвъ времето така че сиянието на белият огън нежно да носят душата ти сливаща се в единството на абсолютният реал.

Румене, ти заслужаваш Орден Стара Планина Smile...
и нека заслугите се превърнат в благодат носеща Пълно и завършено щастие на всеки ,който се докосне до творенията ти! ,на теб и Владо Smile
И нека скромността ви не си отива ,защото е нужно в тези времена да има Мъже на честта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
PEY0
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Mar 23, 2007
Мнения: 34
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2007 7:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Дизайнът действително е впечатляващ. Харесвам много, геометрично точните, правилни и симетрични линии. Семпло и функционално. Респект! Класическият му вид се подчертава от копчетата, чиито метални основи, стоят красиво върху основната равнина на панела.
Рамката на шасито от бряст ли е?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2007 7:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Рамката е от златист дъб, просто този екземпляр е с интересна шарка. Пазех го от доста време за случай като този...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PEY0
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Mar 23, 2007
Мнения: 34
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2007 8:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Брястът има абсолютно същата шарка, особено като тази на задния панел. Единствената разлика е, че е малко по-тъмен. Иначе пазенето на "особени материали" за "особени случаи", вярвам, че е познато на всекиго от насSmile при мен доведе до 2 тавана, пълни до капандуратаSmile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Krasi Yonchev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: May 18, 2006
Мнения: 218
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2007 9:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Чудесен е! Определно бих се радвал да го чуя...
_________________
Acoustic Waves
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 10, 2007
Мнения: 300
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2007 2:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Изключителен, впечатляващ дизайн, комбиниращ чудесно по-строгите кубични форми с елегантността на плавните извивки. За изработката какво да каже човек - съвършено изпипване на всеки детайл и всяка подробност (вероятно още 4 капачки за винтовете на захранващия траф ще довършат картината Wink ). При наличие на такова старание в "довършителните работи" мога само да си представям до каква степен е изпипан въпросът за звука. Моите уважения и най-искрени поздравления!
Бъди здрав!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2007 3:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Румене
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1919
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2007 4:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

То хвалби, хвалби, ама честно има ли друго какво да се каже по външния вид просто е супер.
С най-голямо удоволствие бих го чул.
_________________

CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
K.Konstantinov
има опит
има опит


Регистриран на: Jul 16, 2006
Мнения: 87
Местожителство: Madrid

МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2007 9:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Румене, това дърво е чудесно!Линията която си придал на предната част съвпада с концепцията от последните ти творби.Явява се като запазена марка Very Happy .Имаш много добър вкус за дизайн.Сигурен съм, че със същия вкус си подредил нещата вътре.Пример си за подражание.Ние всички се гордем с теб!

Тъмната плоча отгоре от какъв материал е?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2007 10:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Плочата е 4 mm алуминий, боядисан прахово.
Покритието е доста дебело. На местата, където трябва масата да се съедини със шасито, падна доста търкане, за да го сваля.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
K.Konstantinov
има опит
има опит


Регистриран на: Jul 16, 2006
Мнения: 87
Местожителство: Madrid

МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2007 5:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Rumen Suvandjiev написа:
Плочата е 4 mm алуминий, боядисан прахово.
Покритието е доста дебело. На местата, където трябва масата да се съедини със шасито, падна доста търкане, за да го сваля.

Много от старите техники, някой класически трансформатори и апаратури са с прахово боядисване.Аз също използвам това боядисване в голяма промишлена фабрика с икономични цени.Покритието е практически вечно.
Подкрепям идеята.На мен ми харесва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger
mano
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 01, 2005
Мнения: 95
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Окт 15, 2007 10:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз съм този който ще се радва на това произведение на изкуството. Външния вид говори сам за себе си. За звука - не мога да го опиша, всичко(освен гадно записаните мп3) звучи убийствено, прослушвам си фонотеката наново, появиха се неща които не бяха там преди Smile Слушам го на не много чувстилни колони, но 3W са абсолютно достатъчни да се надвиквам с усилвателя, чистотата на звука е забележителна, всичко е абсолютно реалистично, все едно свирят и пеят пред мен.

Огромни благодарности на екипа на Blackswift audio, и по-специално на Румен, изпипването на нещата до най най-малкия детайл доставят истинско удоволствие. Усещам както никога преди, че притежавам нещо наистина много ценно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Лампови усилватели Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.08 секунди