Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Смятам да си купя тонколони.
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Смятам да си купя тонколони.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Тонколони
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
barzaka
чете


Регистриран на: Sep 15, 2007
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Пет Окт 19, 2007 10:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Todor Kovachev написа:
Стига бе, момчето иска саунд като в дископтека, това е най лесно постижимо с най малко пари, защо го закопахте така?

Истината е че в дискотеките верен саунд няма, по ред съображения, но човека това търси, (това е чул и му е харесало), не го спъвайте , нека си осъществи мечтата, много бързо след това ще "узрее"......... Very Happy


Може би за да се опитам да узрея, съм влязъл в този форум с идеята, че вие ще помогнете. Проблема е, че вие не давате никаква помощ, а както винаги и навсякъде само приказки и нищо насреща.

Какъв е проблема да ми кажеш един модел на дадена фирма, за определената цена от мене, и така след като си ги купя да се радвам ?

Ето това немога да разбера. Говорите, устите ви знаят много, апък кво става насреща ?

Аз неразбирам! Може би зареди това съм влязъл тук, за да ми кажете, вземи това защото така и така, вземи онова защото така и така, и вече остава да реша кой ще е моя избор, но така ще имам вашата подкрепа.Както виждам обаче няма да я бъде.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen Popov
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Aug 25, 2007
Мнения: 22
Местожителство: Asenovgrad

МнениеПуснато на: Пет Окт 19, 2007 10:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

barzaka,Наистина първо кажи какъв ти е усилвателя,за да получиш насоки.
По мое мнениие ако си не претенциозен към верноста и детайлния тон,спокойно можеш да си вземеш някой ELIT или Pioneer правен при китай-сан и да си слушкаш с кеф.


Последната промяна е направена от Plamen Popov на Пет Окт 19, 2007 10:47 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Feb 05, 2006
Мнения: 302
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Окт 19, 2007 10:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

barzaka написа:


Какъв е проблема да ми кажеш един модел на дадена фирма, за определената цена от мене, и така след като си ги купя да се радвам ?

Проблема е ,че не си видял като си се регистрирал надписа, който гласи ,че "форума не е за начинаещи". Единствената помощ която може да ти кажем е да се поразходиш из Технополис или Техномаркет ,както и в други музикални магазини , слушаш ,харесваш и взимаш.Дали е Пайнер, Елит или Кода няма много значение, просто избирай на слух Wink
Остани със здраве
_________________
Тороидални трансформатори
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Окт 19, 2007 10:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се карайте,Нека момчето каже какъв усилвател има или както каза Plamen Popov ако не е претенциозен към качеството да си вземе елит или някой др
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Feb 05, 2006
Мнения: 302
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Окт 19, 2007 10:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vmlinuz написа:
Не се карайте,Нека момчето каже какъв усилвател има или както каза Plamen Popov ако не е претенциозен към качеството да си вземе елит или някой др
Никой не се кара
Приятелю, когато искаш да си вземеш "готови колони от 350 лв", няма НИКАКВО значение какъв ти е усилвателя
_________________
Тороидални трансформатори


Последната промяна е направена от Vasil Nikolov на Пет Окт 19, 2007 10:58 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Окт 19, 2007 10:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Vasil Nikolov написа:
vmlinuz написа:
Не се карайте,Нека момчето каже какъв усилвател има или както каза Plamen Popov ако не е претенциозен към качеството да си вземе елит или някой др

Приятелю, когато искаш да си вземеш "готови колони от 350 лв", няма НИКАКВО значение какъв ти е усилвателя

е да има нещо вярно не бях се замислял Laughing Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Feb 05, 2006
Мнения: 302
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Окт 19, 2007 11:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vmlinuz написа:


е да има нещо вярно не бях се замислял Laughing Embarassed

Лесно се разбираме с културни, умни и възпитани хора
_________________
Тороидални трансформатори
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 23, 2005
Мнения: 661
Местожителство: София кино Арена запад

МнениеПуснато на: Пет Окт 19, 2007 11:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

barzaka написа:


Може би за да се опитам да узрея, съм влязъл в този форум с идеята, че вие ще помогнете. Проблема е, че вие не давате никаква помощ,


Абе момче с 350лв хората излизат три пъти в червило........... Shocked

Примерно аз как да ти дам пример като незнам какви боклуци продават в техномаркетите.
_________________
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колело!
__________________________________________
Работно време от 10:00 до 01:00 гсм: 0885 255 233
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Съб Окт 20, 2007 1:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мдаааа, много приятна , и безмислена тема се заформи, може би трябва наистина да има входно ниво.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 20, 2007 8:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

barzaka написа:
Ето това немога да разбера. Говорите, устите ви знаят много, апък кво става насреща ?


Преди всичко е добре да не се държиш като на улицата, а да проявиш малко уважение към хората, от които очакваш съвет.
Парите, които си си приготвил, стигат колкото само за говорителите за чифт нормални двулентови колони(забележи, тук не говоря въобще за Hi-End - там цените са съвсем различни). Да, но дори да имаш сметнат готов проект, са нужни кутии и филтри, което вдига себестойността поне два пъти. При промишлените изделия върху тази цена ти плащаш още рекламата, печалбата на куп търговци, наема на магазините и какво ли още не.
Тогава как според теб в магазина се появяват колони с цени от 200-300 лева. Много просто - с ниска себестойност, което означава възможно най евтините (което значи нискокачествени) компоненти. Е, кажи ми тогава как искаш някой тук да похвали, че чак и да ти препоръча такова изделие?
Ако искаш нещо, което наистина да свири и не си склонен да дадеш повече пари, послушай съвета на Иван Рачев и се огледай за втора ръка (нито той, нито аз се занимаваме с такава търговия). Ако просто искаш да дадеш парите си ей-така, купувай каквото ти душа иска.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 10, 2007
Мнения: 300
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 20, 2007 10:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

OFF
Не съм убеден, че входен тест за технически познания е задължителен, т.к. този форум има в значителна степен и образователна цел, но съм категорично за въвеждане на езиков тест. Намирам за недопустимо наличието на десетки правописни, граматични и стилистични грешки в едва няколко изречения - това показва липса на елементарна грамотност и пълно неуважение към българския език. Дано горното не звучи високопарно, но побеснявам когато видя постове на хора, лишени от елементарни езикови познания - как очаквате такива хора да поставят смислени и интересни въпроси? Те не са в състояние да формулират мислите си и се водят от първични инстинкти - да свири като в дискотека - това е определението (вероятно става дума за чалга-дискотека). Струва ми се, че на подобни постове не е редно дори да се отговаря.
OFF
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Toni Nikolov
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jun 22, 2006
Мнения: 89
Местожителство: Студентски Град бл. 12 /гр. Гоце Делчев

МнениеПуснато на: Съб Окт 20, 2007 4:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

off
Всички говорите ,че 350 лева са страшно малко пари и не стигат за нищо, освен ходене по "елитните"софийски дискотеки(че дори и за там не стигат). Извинете ме, но това е средната заплата на един......работник, учител и много други и то за месец и полувина Idea Не бъдете чак такива баровци..... Exclamation
_________________
Робът се бори за свобода, а свободният за съвършенство! www.bgaudio.org
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
D.Kolev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004
Мнения: 1467
Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Съб Окт 20, 2007 4:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

не че не стигат за нищо, просто не стигат за хубави ОТ.
ако не чуваш разликата м/у тези и по-скъпи-взимай ги.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tucow
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Sep 08, 2005
Мнения: 27
Местожителство: РУСЕ

МнениеПуснато на: Съб Окт 20, 2007 5:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И какво се получи? Отказахте човека и той едва ли повече ще влезе в този форум.След това наистина ще похарчи събраните (предполагам с мн. труд) пари за някой купешки боклук и след няколко дневната си еуфория ще разбере каква грешка е направил.
А правилният подход (за мен) беше да му се каже, че е по- добре да запази тези пари, да отиде и послуша колони, които наистина си заслужават и след като съзрее (ако наистина съзрее) ще започне да събира още пари за да може след време да се радва на наистина стойностни ОТ.
В крайна сметка целта на този форум (поне при мен беше така) е непросветените в аудиото (като мен) да могат да се докоснат и чуят неща, които по- качество конкурират топ- моделите на елитните фирми в аудиото и то на цена около 100 пъти по- ниска от тази на последните.
И всички ние, които сме се докоснали до тях сме длъжни да насърчаваме останалите, а не да ги обезсърчаваме!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 20, 2007 6:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Toni Nikolov написа:
off
Всички говорите ,че 350 лева са страшно малко пари и не стигат за нищо, освен ходене по "елитните"софийски дискотеки(че дори и за там не стигат). Извинете ме, но това е средната заплата на един......работник, учител и много други и то за месец и полувина Idea Не бъдете чак такива баровци..... Exclamation


За първото си декче на времето аз лично аз съм събирал парички не месец и не два, а почти две години. Така, че това за баровците го разправяй на някой друг. Всичко е въпрос на ценностна система!
Омръзнало мо е да слушам оплаквания от рода "Нямаме пари" и едновременно да гледам всеки ден хиляди скъпи автомобили, за всеки един от които по твоята логика някой трябва да е раборил сто години.
Съжалявам, аудиото е било и си остава скъпо удоволствие. Единственият начин това да се избегне, е човек да се научи да си прави сам. Това е една от основните причини този форум е толкова насочен към DIY.
Ще помоля занапред всички да си спестяват такъв вид коментари!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Тонколони Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.10 секунди