Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Въпрос от новак
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Въпрос от новак

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Лампови усилватели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tsekov
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Sep 04, 2006
Мнения: 44
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Дек 08, 2007 10:58 pm    Заглавие: Въпрос от новак Отговорете с цитат

Направих си този усилвател (вариянта с обратна връзка) само с качествени елементи, но поради "богатия" ни пазар за части всички 350-волтови кондензатори са заменени с 400-волтови. След като пуснах пробно усилвателя с 32-омови слушалки звучеше сякаш не му достига мощност. Смятате ли, че съм направил голяма грешка и трябва да търся от някъде 350-волтови кондове или мога смело да го пробвам със слушалките, за които е предназначен(Sennheiser HD650)? Не ми се рискува дори и минимално, като се има в предвид цената им и затова се обръщам към вас за съвет Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tube
отстранен


Регистриран на: Apr 21, 2006
Мнения: 130

МнениеПуснато на: Съб Дек 08, 2007 11:08 pm    Заглавие: Re: Въпрос от новак Отговорете с цитат

tsekov написа:
Направих си този усилвател (вариянта с обратна връзка) само с качествени елементи, но поради "богатия" ни пазар за части всички 350-волтови кондензатори са заменени с 400-волтови. След като пуснах пробно усилвателя с 32-омови слушалки звучеше сякаш не му достига мощност. Смятате ли, че съм направил голяма грешка и трябва да търся от някъде 350-волтови кондове или мога смело да го пробвам със слушалките, за които е предназначен(Sennheiser HD650)? Не ми се рискува дори и минимално, като се има в предвид цената им и затова се обръщам към вас за съвет Smile

Колкото по-големи кондери толкова по-добре.
търси проблема другаде.
Пробваи да смениш R5 на 270/300 ома.
Сложи успоредно с C4 един неполярен о.47uf.
_________________
TUBE
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
Tube
отстранен


Регистриран на: Apr 21, 2006
Мнения: 130

МнениеПуснато на: Съб Дек 08, 2007 11:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сложи успоредно с C4 един неполярен о.47uf.[/quote]

Разгледаи и други подобни схеми в Google на картинки,
за да видиш за какво говоря.
_________________
TUBE
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
Nikolay Kolev
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Feb 26, 2005
Мнения: 510
Местожителство: ХАРМАНЛИ ; София

МнениеПуснато на: Нед Дек 09, 2007 1:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Напиши какви кондензатори и резистори си ползвал, че аз качествени елементи като тръгна да търся из София, сигурен съм че и по другите градове е така, почти нищо не намирам. Добре че имам приятели да ми помагат с набавянето Very Happy
_________________
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
zmeika
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Dec 17, 2006
Мнения: 38

МнениеПуснато на: Нед Дек 09, 2007 10:35 am    Заглавие: Re: Въпрос от новак Отговорете с цитат

tsekov написа:
След като пуснах пробно усилвателя с 32-омови слушалки звучеше сякаш не му достига мощност.

Здравей,
на сайта пише че максималната мощност на тази схема при 32 ома товар е малко над 10 миливата, верно е малко особено за нискочувствителни слушалки.
Правил съм я тази схема( варианта без обратна връзка) и аз като тебе с 400V кондензатори и си звучеше прекрасно , но на високоомни слушалки, моите са AKG-K141-M

tsekov написа:
или мога смело да го пробвам със слушалките, за които е предназначен(Sennheiser HD650)? Не ми се рискува дори и минимално, като се има в предвид цената им и затова се обръщам към вас за съвет Smile

Тези слушалки Sennheiser HD650 ако правилно съм проверил са със импеданс 300 ома
www.sennheiser.com/sennheiser/icm_eng.nsf/root/09969#
така че свързваш съпротивление 330 ома/ 0.5 ... 2 вата , на изхода и гледаш с осцилоскоп ако всичко е наред нямаш повод да се притесняваш .
По добре е за високоомните слушалки да използуваш някой от вариантите без обратна връзка
Успех Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jenko
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Dec 26, 2006
Мнения: 85
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Нед Дек 09, 2007 12:27 pm    Заглавие: Re: Въпрос от новак Отговорете с цитат

Какво разбираш под това "сякаш не му достига мощност"?
Не вади достатъчно добри ниски ли, или като го усилиш малко започва да изкривява? За мен проблемът е в С4. Пробвай да го замениш с някой друг.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tsekov
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Sep 04, 2006
Мнения: 44
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Дек 09, 2007 1:37 pm    Заглавие: Re: Въпрос от новак Отговорете с цитат

jenko написа:
Какво разбираш под това "сякаш не му достига мощност"?
Не вади достатъчно добри ниски ли, или като го усилиш малко започва да изкривява? За мен проблемът е в С4. Пробвай да го замениш с някой друг.
И двете - на много ниска мощност се чува добре, дори прекрасно, но ако усиля съвсем малко първо мочва да криви ниските и после те се превръщат просто в пукане, а високите изчезват. Понеже не знам как се ползва осцилоскоп ( Embarassed ) мога ли за тест да вържа тези ефтините слушалки последователно с 300-омови съпротивления? Ако пак е лош звука ще махна обратната връска. Също ще ви помоля и за няколко съвета: Масата на нагревателите да я оставя ли свързана с земята на лампите или да я отделя? И също тези елементи(трите резистора и кондензатора преди анодите) съм ги дублирал за левия и десния канал, защото сметнаш, че така ще има по-голям ток до лампите. Правилно ли мисля или съм в грешка?

А и забравих да спомена, че лампите ми са руските 6Н23П, кондовете са Fujicon low-ESR 105 и WIMA MKS4, резисторите са 0.1%
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
jenko
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Dec 26, 2006
Мнения: 85
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Нед Дек 09, 2007 4:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако свържиш тези 300-омови съпротивления едва ли ще се чуе нещо в слушалките. Confused Не знам дали няма да стане с изходен траф. Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 13, 2005
Мнения: 730
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Дек 10, 2007 9:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Махни обратната връзка. Аз така го слушам...е, в нискоомни е малко слабично, но със от 100 ома нагоре е добре...
http://stochastics.fmi.uni-sofia.bg/~amitko/Insignum/img/amps/moon/gallery/index.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tsekov
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Sep 04, 2006
Мнения: 44
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Дек 10, 2007 8:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

amitko написа:
Махни обратната връзка. Аз така го слушам...е, в нискоомни е малко слабично, но със от 100 ома нагоре е добре...
http://stochastics.fmi.uni-sofia.bg/~amitko/Insignum/img/amps/moon/gallery/index.html
Да, разглеждал съм го твоя и наистина е много красив, надявам се, че и моя поне няма да се определи като грозен Smile По принцип аз съм фен на малко по-различен тип електроника и аудиото ми е хоби(и то предимно транзисторното) та би ли разяснил защо обратната връска е лош избор? Според информацията на сайта тя подобрява честотната характеристика...или нещо грешно съм разбрал? Иначе този амп ще се ползва само с високоомни слушалки, просто исках да го тествам с нещо по-евтино(слушалки Philips за 17 лева Twisted Evil ). Също много ще се радвам ако ми кажеш в твоя усилвател и ти ли си ползвал 400-волтови кондензатори и също захранването до анодите дублирал ли си го? Предварително благодаря за отговора! Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 13, 2005
Мнения: 730
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Дек 11, 2007 9:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи, без обратна връзка звучи доста по-добре. Кондензаторите са 400 волтови на BHC. Единствената разлика е изправянето е с кенотрон (има разлика на звук с диодното) и LC група.

Колкото до дублирането на това което казваш....ами то трябва да се е дублирано, по същия начин както когато прависх транзисторно стъпало.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Лампови усилватели Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди