Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - СКЪПИ КУПЕШКИ УСТРОИСТВА СРЕЩУ DIY ТАКИВА
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

СКЪПИ КУПЕШКИ УСТРОИСТВА СРЕЩУ DIY ТАКИВА
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Flame wars
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
gps
отстранен


Регистриран на: Dec 24, 2004
Мнения: 1098

МнениеПуснато на: Сря Юни 01, 2005 10:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато преди време пуснах темата "TQWT за тестове" в "Обща информация" идеята ми беше точно такава-хората с прехвалени фабрични колони да заповядат за сравнение.Някой дойдоха и си тръгнаха разплакани Very Happy -един вече си продаде прехвалените джамота!Целта беше не да доказвам какво АЗ мога а какво може една изпипана DIY КОЛОНА!Резултатът е че вече 5-6 човека си правят такива проекти.Между тези хора има един професионален лютиер-аз съм последния човек който ще му обяснява какво е добър звук. Имам само една молба-след тестовете да постнете снимки!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ebor
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Apr 07, 2005
Мнения: 89
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 01, 2005 10:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За усилвателите:
По ми е любопитно да се сравнят DIY усилватели. Например Aleph с А+Б и класс А на wodowmaker. Той твърди, че неговите са по-добри и силно се изкушавам да си поръчам нещо от него, ако това се потвърди на сравнения. То всъщност май само widowmaker прави спобствени разработки?. Останалите просто лепим схеми на Aleph, Quad, Krell или нещо подобно. Има ли смисъл да сравняваме купешки Aleph 5 с DIY Aleph 5?

При колоните е много по-интерсно.
Rutcho написа:
Може и измерванийца да направим.
Тогава ще видиш какъв майтап ще настане!
Аз лично ще се наема специално за целта да направя една ОБИКНОВЕНИ ТРИЛЕНТОВИ КОЛОНИ без никакви претенции и ще ги сравним с кой каквато марка предложи да речем в клас до 5000 лева...

Rutcho, с какви драйвери, говорители и цена ще бъдат и ще ги продаваш ли след панаира с отстъпка като за мостра? Wink
Аз не бих носил нищо за сравнение, защото нямам купешки неща за 5000 лв., но бих дошъл да послушам и купя нещо на подобна демонстрация. Особено ако е така ефектна както Rutcho предлага с преграда и измерване.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 01, 2005 12:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

QUATTRO написа:
Какъв смях, какъв хумор, за какво става дума???????????


Ще си разказваме вицове после...
Ние сме си големи майтапчии Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 01, 2005 12:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

QUATTRO написа:
Какъв смях, какъв хумор, за какво става дума???????????

Mr. Green jumpingsmoker Mr. Green ами като направи това за което говорим ще донесеш Денон-чето и ще се посмеем заедно
p.s.ако наистина има желание да го направим мога да уредя кино Левски за един ден ,акустично обработено е , и е много подходящо а и ще можем да се съберем повече хора
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 12, 2004
Мнения: 199
Местожителство: Кюстендил

МнениеПуснато на: Сря Юни 01, 2005 1:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Идеята е префектна, имате една кола посетители от Кюстендил. Даже може да направиме едно гише за събиране на (както 2MeninResearch го нарече) данък "Глупост". Аз лично като посъбера малко парички ще принеса в жертва един брой receiver Technics Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
QUATTRO
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Feb 24, 2005
Мнения: 72
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 01, 2005 1:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

2MeninResearch, не се изхвърляй като чикия на мокър песък Twisted Evil
Denon-чето все пак е носител на EISA 2004-2005, едва ли са му я подарили
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 01, 2005 1:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За толкова сериозна среща (кино Левски, оле!) ще трябва сериозна организация и регламент.
Освен това може би ще трябва предварително да се регистрират и подготвят апаратурите за да няма оспорване на резултатите.

Дали да не разделим апаратурите на категории (ценови)?

А си мисля дали и някой, който продава техника няма да иска да покаже какво има?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
QUATTRO
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Feb 24, 2005
Мнения: 72
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 01, 2005 7:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Demiurg, именно по тая причина предложих да донеса Denon-а, за да сравняваме, да коментираме но някои хора с неизживян пубертет не ме разбраха Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetoslav Kalqshev
има опит
има опит


Регистриран на: Dec 13, 2004
Мнения: 274
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Сря Юни 01, 2005 8:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
А и не ми обяснявай как фирми с 90 годишна история не могат да направят един усилвател а ти дето си на едва ли повече от 30 годинки успяваш да докараш Yamaha, Denon и цялата индустрия до фалит.
[list=]
Няма да се смея много !
Ами даваи пари за джаджите им, но ако в тях влагаха по-добра елементна база и операционни ще е по-добре!! Точно ресивърите са с толкова копромиси.. тръгваме от там, че захранват DACa със 7805, минава сиганла през 20 електролита и няколко 4570 и накрая - "леко гаден звук". В следващия модел са подменили електролитите с по-добри - и хоп 1000лв. отгоре! До сега не съм чул денонче със операционни AD ili BB, резистори DALE и кондензатори nichicon epcox Rubycon - аудио серийте на тези фирми. Незнам във върховите си модели тези фирми дали влагат такива елементи - някои знае ли ?

Абе Ширпотреба са фирмите, но нищо давай си парите щом ги имаш. Аз ще си купя ресивърче нисък клас, ще му сменя всички елементи по пътя на сигнала и съм почти сигурен, че ще бие върховия модел на въпросната фирма [/list] Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petarbg7
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Aug 29, 2004
Мнения: 36

МнениеПуснато на: Сря Юни 01, 2005 8:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Жалко че няма да мога да присъствам. Както казват хората апетита идва с яденето, и при мен е така. Иска ми се все повече и повече, но не ми се харчат пари за имена, така че живот и здраве когато си дойда за коледа сам ще помоля някои от хората във форума, ако мога да чуя правена техника и да преценя дали свири по-добре, изглежда добре, и ако получа някакви гаранции съм готов преди да се прибера в БГ да продам каквото имам купечко и да си поръчам правена техника за същите пари. За усилвателя и плеъра ми нямам претенции и съм сигурен, че може да се направи по-добър за тези пари, но съм наистина любопитен да чуя мониторни колони и стойки на цена £650, които да свирят и изглеждат значително по-добре от Dynaudio Contour 1.3mk2 + Partington Master SE стойки за които платих тази цена. Smile

Smile ако слагате снимки след проявата сложете ги някъде където ще се виждат от чужбина моля Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
QUATTRO
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Feb 24, 2005
Мнения: 72
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 01, 2005 8:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.audioholics.com/productreviews/avhardware/Denon-AVR3805_review01.php
Ебаси тъпаците са тия Denon, що ли са набухали Audio DACs: 16 Burr-Brown PCM-1791 24-bit/192 kHz on all eight channels, in differential configuration.
Audio ADCs: 24-bit/192 kHz Burr-Brown PCM-1804 on all Stereo analog inputs?
Скапан ресивър, сума пари а свири като VEF-а на дядо Very Happy
За сериите под AVR 3805 ще се съглася с вас най-малкото щото се правят в Китай, все едно се правят в Турция, и едните и другите ще осерат и най-добрата марка и изделие, но за моделите 5805, един приятел си го взе с мен и за 3805 няма да се съглася с вас че ще паднат пред един правен в къщи усилвател.
А що ли в колата ми Pioneer P77 е със същите DAC?
Ми щото това е единствения модел на Pioneer дето не е сменян 4 поредни години, останалите серии ги пипат но само тая си стои P77 от 4 години, ама и цената не пада, все си е 700 лв Very Happy Въпроса е риторичен....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Сря Юни 01, 2005 9:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Идеята е супер!!! Аз ще се включа с каквото имам, А+Б с биполярни.
Предлагам обаче да подходим цивилизовано и без излишни емоции, нека приемем мъжки истината Smile
Предлагам на този които се наеме да го организира:
1. Да разпрати покани на всички представени в България фирми за аудио, да се включат който с каквото реши.
2. Да се подбере подходящо помещение.
3. Да се определи комисия която да проври дали техниката за превключването на тестваните модели е качествено изпълнена, и да следи през цялото за коректността на тестовете.
4. Да се ангажира камерен състав и да се прослушват "живи" и веднага след това записаните пасажи.
5. Да се поканят и медиите, че ще е интересно за цяла България.
Предполагам, че има още неща за които не се сещам в момента, затова давайте предложения!
Върнете се в началото
Svetoslav Kalqshev
има опит
има опит


Регистриран на: Dec 13, 2004
Мнения: 274
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Сря Юни 01, 2005 9:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

QUATTRO написа:
http://www.audioholics.com/productreviews/avhardware/Denon-AVR3805_review01.php
Ебаси тъпаците са тия Denon, що ли са набухали Audio DACs: 16 Burr-Brown PCM-1791 24-bit/192 kHz on all eight channels, in differential configuration.
Audio ADCs: 24-bit/192 kHz Burr-Brown PCM-1804 on all Stereo analog inputs?
Скапан ресивър, сума пари а свири като VEF-а на дядо Very Happy
За сериите под AVR 3805 ще се съглася с вас най-малкото щото се правят в Китай, все едно се правят в Турция, и едните и другите ще осерат и най-добрата марка и изделие, но за моделите 5805, един приятел си го взе с мен и за 3805 няма да се съглася с вас че ще паднат пред един правен в къщи усилвател.
А що ли в колата ми Pioneer P77 е със същите DAC?
Ми щото това е единствения модел на Pioneer дето не е сменян 4 поредни години, останалите серии ги пипат но само тая си стои P77 от 4 години, ама и цената не пада, все си е 700 лв Very Happy Въпроса е риторичен....


Както не си обърнал внимание в поста ми, аз не споменах DACovete, защото са ХУБАВИ! Споменах, че се захранват по НАЙ-ТЪПИЯ (евтин) начин, и след изхода на DACа звука се омазва с ГАДНИТЕ операционни и дискретни елементи!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
QUATTRO
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Feb 24, 2005
Мнения: 72
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 01, 2005 9:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Da смятам ли че си отварял въпросния модел или си отварял някой от моделите и имаш тези наблюдения?
Щото Denon не са такива тъпаци предполагам че да сложат хубав DAC а да не знаят или да не искат да го захранят като хората.
П.С. Говоря за съвсем конкретен модел а не за Denon по принцип
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Anakin
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Dec 24, 2004
Мнения: 456
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Юни 01, 2005 9:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Куатро започваш да ме дразниш ти или не искаш да повярваш че фабричното не е в час или се правиш на луд помисли малко ся гледай обяснения за малоумни:7 канален ресиевер с захранване примерно 500вт е даден 7х150 примерно това е меко казано смешно второ дават честотна характеристика която няма нищо общо с действителността и накрая виж някой сайт с хубави купешки работи и то не толкова скъпи от рода на 300000 евро а до 10000евро просто някои хора в този сайт са се наели да учат достатъчно и да реализират такива проекти за много по малко пари.Тоя ДЕНОН не съм казал че не става за нищо ама ти снимки от музиката на алнико виждал ли си той може и да се дразни ама музиката му е на външен вид изключително екзотична а сигурно и звученето няма да отстъпва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Flame wars Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.11 секунди