Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - enzyUme's system "Minimum existence"
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

enzyUme's system "Minimum existence"
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Моята система
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Сеп 09, 2007 12:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy ЛЗ-че , Радко го моля от близо 2-години да ми направи някакви говорители , без значение какви и колко ще струват ...уви досега получавам само обещания. В началото дори ми каза че спокойно можел да произвежда Етеро-подобни , но не му се занимавало а и нямал шанса да е реститут Laughing .
А колкото до конкуренцията , тя е добре дошла .
Няма да забравя физиономията му когато чу системата ми , само малко достойство трябва за да си признае , че гостуването му при мен удвои опита който притежава Smile
И ако не е тайна ЛЗ-че , би ли ми обяснил как направи разликата между модвания говорител и оригинала след като тези неща се правят веднага на място в абсолютно еднакви условия , а на прослушването оригинал дори не е имало ?

п.с. не ме разбирай погрешно , сигурен съм че говорителя на Радо е свирел по-добре ...просто те питам ?
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Нед Сеп 09, 2007 12:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами г-н Рачев (не бих те нарекъл Иван-чо по разбираеми причини и ще съм Ви благодарен и Вие да не ползвате този начин на обръщение), аз и много хора сме слушали оригинала, много се е изписало тук и не само тук за него, така, че не смятам че е било необходимо директното сравнение на място. А и това не бе целта. Целта бе всеки да представи по нещо сътворено от него пред приятелска аудитория. Колкото до впечатленията на Радо за вашата система, на мен ми е казвал, че е останал с отлични впечатления от нея.
Поздрави,
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Сеп 09, 2007 12:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

LZ написа:
Ами г-н Рачев (не бих те нарекъл Иван-чо по разбираеми причини и ще съм Ви благодарен и Вие да не ползвате този начин на обръщение), аз и много хора сме слушали оригинала, много се е изписало тук и не само тук за него, така, че не смятам че е било необходимо директното сравнение на място. А и това не бе целта. Целта бе всеки да представи по нещо сътворено от него пред приятелска аудитория. Колкото до впечатленията на Радо за вашата система, на мен ми е казвал, че е останал с отлични впечатления от нея.
Поздрави,
Very Happy наричай ме както си пожелаеш , без директо сравнение на място при еднакви условия , нещата остават в аматьоро-любителския сектор Wink
п.с. освен ако нямаш Моцартова памет Wink
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Нед Сеп 09, 2007 12:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Казах, че това бе радикално модифициран драйвер, т.е. от оригинала бе използвано много малко и като резултат това бе вече друг драйвер. При това положение едно сравнение с оригинала е безмислено.
Все пак това е мое мнение, а аз не съм специалист по драйвери. Ако иска Радо може да каже нещо по-подробно по въпроса.
Просто изнесох факти които показват, че Радо е представял свои работи пред публика. Не знам защо това се възприема като защитаване на някого. Фактите са си факти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Нед Сеп 09, 2007 1:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Яко се оспами темата на човека обаче.
накратко - на този BG20 какво е правено:
- сменена звукова бобина, оригиналната беше с алуминиева основа, новата е хартиена, специална електроизолационна, основата не трябва да е токопроводима;
- височината на намотката е различна, има значение за високите честоти;
- магнитната система е сменена с такава с медно капаче, ясно е за разбиращите защо;
- оригиналния ВЧ конус е друг, с друга твърдост и профил;
- импрегнирани са някои части на мембраната и гофрите.

Има и други, но това според мен е достатъчно, за да се разбере, че няма нужда от сравнение, за да се види има ли резулат Cool


Последната промяна е направена от Removed на Нед Сеп 09, 2007 1:47 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Сеп 09, 2007 1:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Rado Atanasov написа:

Има и други, но това според мен е достатъчно, за да се арзбере, че няма нужда от сравнение, за да се види има ли резулат Cool
...единствено за вас няма нужда от сравнение Very Happy .
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Сеп 09, 2007 1:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз предлагам да спрем дискусията по темата, докато Радо не предложи направените от него говорители.
Независимо кой ще бъде победител в сравнението, ще спечелим всички. Най-малкото се надявам да спрат приказките за монопола на Етераудио в този сайт и в аудиофилските кръгове въобще. Освен това една конкуренция би била добре дошла, особено за потребителите, защото ще са сигурни, че им се предлага продукт с максимално отношение качество/пари.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Нед Сеп 09, 2007 1:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

100% съм съгласен с Румен
И аз се извинявам за спама в темата Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 10, 2007
Мнения: 300
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Сеп 10, 2007 1:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Rado Atanasov написа:
....Няма как да си обясня иначе как така някой, купил си Етери, веднага му лепвате титлата БГАудиотим....


Добре че Нанко Русев има навика често да се обажда Wink , та да се разгори тази дискусия и от нея да ми стане ясно как се получават звездите във форума, и как така аз, без да съм инжинер или конструктор, без да съм завършил дори техникум по електроника, съм удостоен само с 4* и то едва преди десетина дни. Та нали си купих кит за хапче, купих си кит и за мрежов филтър, купих и Етер 6, купих и колонни кабели, и какво? Не съм член на тима! Безобразие! А някои само с покупката на едни Етери (вероятно от най-евтините) успявали - и това ако не е дискриминация, здраве му кажи. Wink Нищо, ще продължа да упорствам - ще си правя и ЦАП, дано това вече да е достатъчно! Very Happy И като ме приемат в тима ...... е-ех живот! Very Happy Пак няма да мога сам да си конструирам лампов усилвател, нито да си проектирам хорна, или да дам компетентно мнение по предложено схемно или конструктивно решение, нито пък имам време да се обучавам тепърва, но това не е важно, нали?

Защо ли цялата история ми наподобява старата приказка - един българин хайдутин, двама - чета, трима - чета с предател.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1919
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Сеп 10, 2007 3:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно много хора, не разбират целта и идеята на Бгаудио.
Радо, аз лично съм настроен позитивно към теб, очаквам позитивизъм и от твоя страна именно това е основната идея на бгаудио тима.

Ние отстояваме единна концепция широка лента в`хор=1$"Ти сeaопнима2 я/с ау4?а/от м-?пн дъл3?/ареме< пп каж8?пп от Confusedппо вр5?п/рабо2?р/върх#?ппеята0?п,широConfusedппнтов0?паорит5?0/Не е0?п/Бгау4?п/прич8?пяа мн>?п/от!н0? па см5?ря или0?пяазви? /пдеит5?яп?
=?/яе ли0 пповор8?пп лам? ппте с2?онла п>?ппстой-q%първо06ща.
m]Нк има0?япйни
Пnfарли н\0?+ьдзи 2?пяоси 8?пяиеми ?ппта, ' *йо мо п/вид !?я/свет>?пм кач%?япо.
-?Oпжела2 п/ти н0?/аскре=?/явоят япйвер0?п надм8?п/Етер0?/Пко т>?п/ртан5?пп ще AUд)от п: ппъе т8?апиент8?/пакто0?пнурен =рп Рвч5?//Кири;?п/ и д.?рп дру3?/

Н.0нккото0?п/тове п/стан5?/поля 2ї пъди ?? позит8?пп и"п ?ппай к шпва. ??псрвай0.п.нмко9?пяма з >яал да0?а/униж1?п/или >?ппда. ConfusedЯигур5? яъм,"7? пко т"?п/проеConfused/п под ман наfгуктси?7сык ще0 ппучиш,?япстйи0?/помпе2?пяни м-,ппя.
=?Ап същ>?амбеля7 пп, че0?я/дълг>?ашеме = /пишеш ?п/теми2?/а рво??п/обла! ,
_________________

CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Вто Сеп 11, 2007 9:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Borislav Stankov написа:
Явно много хора, не разбират целта и идеята на Бгаудио.
Радо, аз лично съм настроен позитивно към теб, очаквам позитивизъм и от твоя страна именно това е основната идея на бгаудио тима.

Ние отстояваме единна концепция широка лента в хорна. Ти се занимаваш с аудио от много дълго време, но кажи ми от колко време работиш върху идеята за широколентов говорител? Не е ли Бгаудио причината много от нас да сменят или доразвият идеите си?
Не се ли заговори за ламповите стъпала по обстойно първо тук.

Да има крайни мнения и остра и агресивна политика, но в крайна сметка това не доведе ли до твоята разработка на основата на БГ20?

Помисли над тези въпроси и приеми факта, че до момента Етера е единствения български продукт от този вид със световно качество.

Пожелавам ти най-искрено твоят драйвер да надмине Етера. Ако това стане аз ще съм от първите ти клиенти, както сигурен съм Рачев, Кирилов, и доста други.

Но докото не тове не стане, моля те бъди по-позитивен и приемай критика. Повярвай ми никой няма за цел да те унижава или обижда.

Сигурен съм, че ако твой проект е подложен на дискусия тук ще получиш, честни и компетентни мнения.

Аз също забелязвам, че от дълго време не пишеш по темите в твоята област.

Благодаря ти за искреното мнение, за мен лично то е важно.
Върху идеята за широколентов говорител съм започал да работя още преди 20 години, но има една подробност - тогава бях ученик и само усетих красотата в звучене на някои тогавашни модели български, руски, немски и прочее говорители, които бяха на друго ниво, не като сега. След което прочетох в добре известни книжки на наши корифеи в тази област, че този тип говорители бил в клас обща употреба Cool По-късно, гогато започнах професионално да се занимавам с ремонтт на драйвери, колони, проектиране на такива и дори производство в много малки количества, естествено при мен започнаха лека полека да попадат много различни видове говорители, от които и качествени широколентови. Дори и само от любопитство, ей така съм ги пускал и сравнявал - като човек, благодарен на Бог за много качества , едно от които е добър слух и музикалност, нямаше как да не оценя качествата на някои видове широколентови. И глупости съм правил, като да разваля много добър фулрейндж ( но още помня защо свиреше добре) преди повече от 10 години . Има много, наистина мого за разказване, но не е за тука. При това положение, не мога да се съглася, че лично това, което аз съм си го постигнал със своята любознателност и труд, да се преписва на друг. Просто дълго време бях настрани от интернета, затова не сте ме знаели. Не отричам, че много хора са прогледнали именно чрез сайта на БГАудио, мен просто ви помолих да не ме слагате в това число, за мен по-скоро се отнася друго - че срещнах съмишленици в този сайт Cool Тук има хора, от които като по-млад съм се учил задочно чрез техни книги.

Що се касае до това БГ20, аз дори и нямаше да го направя, моднах го предната вечер, преди да дойда в София, за 4 часа, като изключим няколкото дена, в които съм му отделял време за разглобяване за по 2-3 минути, понеже съм залят с работа. Направих го, защото се твърдеше упорито, че в него няма хляб, аз мислех по друг начин Smile

Никога и никъде не съм твърдял, че Етер е лоша идея и некачествен продукт, а напротив, има много доказателства за обратното и то в частни разговори - точно такова ми е мнението ми за него, че е единствения за сега качествен български широколентов, с който може да се гордеем навън, не да се плюем и ставаме за смях.
За честните и компетентни мнения не се и съмнявам - тук има много хора, от които човек може да научи много, и се радвам че ги познавам, включително и теб Smile а що се касае до писането - просто видях, че няма смисъл, върша си работата и гледам да не преча на никой.

Единствената причина за реакцията ми бе, че не одобрявам някои неща и съм ги написал, от думите си не се отмятам. Иначе, мисля съм доказал, че съм човек, ценящ коректността и уважението в качествата на другите. Няма как - ще ме разберете, когато видите това, което твърдя.

П.П. Никакво намерение нямах да измествам темата от първоначаната и посока, което си личи от първия ми пост, моля автора и за голямо извинение и да се радва на новата си придобивка от сърце, знам до какво се е докоснал!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 11, 2007 10:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy до гостуването ти у нас нямаше направена нито хорна , нито широка лента , което се вижда и на снимковият материал в подписа ти . Причината да се занимаваш в близките 2 години с широки ленти и хорни е единственно БГаудио и в частност поканата ми да гостуваш Smile . В Визатон БГ20 няма хляб не само за мен Smile и това важи за всеки такъв говорител който с печалбата за производителя си излиза 20 евро бройката .Каквото и да си правил на БГ20 , двигателя е останал със същият харектерния магнитен хистерезис на ферит .Доколкото си спомня преди 2 години дори не можа да ми обясниш какво значение има той , и каква е разликата между хистерезисите на различните магнитни системи Wink .Не ме разбирай грешно , мнението ми за теб като цяло е положително , просто пусни малко въздух Smile . Продължавам да чакам някакви говорители от теб , които малко или много ще оправдаят 20 годишният ти опит Wink
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Вто Сеп 11, 2007 8:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ванка, хайде спри се, че ми писна да слушам глупости от няколко човека, че съм бил въздух под налягане и не съм бил могъл да обясня това или онова, аз съм дотук, спирам, спрете и вие! Лично аз се надявам Борислав Станков да поговори с тебе, по отношение на молбата ми...

П.П. На снимковият материал има само 2-3 % от нещата, които сме правили! От 2 години само това пък ти ми разправяш - как всичко тръгва от вас, това изобщо не е вярно поне за мен и много хора знаят къде е истината, колко такива като мене има, които сами са откривали вярната посока, що така не щеш да го повярваш, и Кирилов също, не мога да разбера - Ручо напразно ли апелира за прекратяване на този безсмислен словесен двубой?! Спокойно мога да кажа, че хората които ме познават, тук в Бургас, дори са се чудили на склонността ми да седя в сянка...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Моята система Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.12 секунди