Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - DoGC
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

DoGC
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Полупроводникови усилватели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Ное 29, 2006 6:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Neon_Knight написа:
Би ли споделил от кой магазин купи 2SK389?


Пратиха ми ги като семпли от Линеар Девайсес. Иначе във варна подочух че ги има при Братан-Конрад.

снимката нарочно я намалих за да не става огромна ... Embarassed

Тънките бели кабелчета са ми сигналните жици, свързани са към чинчовете в дъното в ляво. Доста са далече от 220В-та... Точно заради тях слагах паленето да е с реле на 12В , за да не минават 220В през цялата кутия...

Това за конднензаторите и аз си го мислех но реализацията е доста усложнена. Кутията , големите кондензатори и трафа съм ги взел на готово, не съм ги правил аз...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rusin Atanasov
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 20, 2005
Мнения: 320
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Сря Ное 29, 2006 8:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много сплетени кабели имаш и не удачно разположение на елементите. Най - добрият вариант е да направиш отделна кутия за захранването и крайното стъпало. Или пък да имаш една но, по -голяма. За филтровите капацитети можеш да им направиш платка - така ще махнеш доста кабели. Самите ти кондензатори не са високи и могат да са прави, както си ги сложил по средата в ляво на снимката. Или пък да ползваш два отделни захранващи блока и така да им намериш правилно място, два гретца не заемат кой знае колко място. Сплитането на праводниците също е начин за намаляне на разпръснатоста им. Имаш места, на който са струпани много модули а на някой кутията ти е празна. Примерно в горният десен ъгъл на кутията/по снимката/ ти е празно и можеш там да сложиш гретца. Това от ляво на тороида какво е ....прилича ми на мрежов филтър. . Закрепването на охлаждащите радиатори със "свински опашки" не е добра идея.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Ное 29, 2006 9:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От няколко часа се занимавам с проблема и честно казано наистина си много прав. За съжаление дизайна на кутията не е мой , Използвам я наготово.Аз бх отделил трафа и грецовете от аналоговата част с отделни преградки дори...

Това малкото отстрани е импровизирано реле за стартиране на трафа, тъй като бутона е на предния панел , а на мен не ми се ще през целия усилвател да минават 220В на пълен товар.РЕлето се захранва от отделно минитрафче и ключа на предния панел превключва само 12В изправени.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Ное 29, 2006 10:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Като го гледам така наринат и... мъка, мъка, мъка, мъка...
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Ное 29, 2006 10:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Той на първо пускане по добре беше подреден ама после при 100 опита да се разкара брума кое с кое не се оплете...

в крайна сметка брума ми влиза през входа на усилвателя...
Неска ми писна да се занимавам с него. Утре ще има подредба и да се надяваме с нея край на брумовете...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Ное 29, 2006 10:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Раздели захранванията на еталонния амс с това за крайните транзистори с по един резистор 6.8 ома 1 ват и тури по един капацитет 2200 мкф на рамо след резисторите, така с брума ще ти е по лесно...
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 9:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Еталонния амп (клас А-то) е пуснато на 45 волта , отделно филтрирани с грец и кондензатори. Крайните транзистори (клас Б-то) е пуснато на 65 волта и също е отделно филтрирано с грец и кондензатори...

Ще го мъча пак довечера.Снощи правих опити и горе долу ми се изясни същността на проблема. Ще трябва стабилно да се подреди и да се изкарат масите и ще и ОК. Трафа излъчва като луд, ще трябва да го позакрия с малко ламарини ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rusin Atanasov
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 20, 2005
Мнения: 320
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 9:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

BlackBLOOD написа:
......... Трафа излъчва като луд, ще трябва да го позакрия с малко ламарини ...

Той трафа ти е достатъчно окован с ламарини в тази кутия. ако си сигурен че трафа ти прави проблем махни само него за проба. Брума може да ти е и от кофти разводки на платките и масите
_________________
Made in home!


www.opelclub-bg.com/forum
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 9:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

BlackBLOOD написа:
Еталонния амп (клас А-то) е пуснато на 45 волта , отделно филтрирани с грец и кондензатори. Крайните транзистори (клас Б-то) е пуснато на 65 волта и също е отделно филтрирано с грец и кондензатори...

Ще го мъча пак довечера.Снощи правих опити и горе долу ми се изясни същността на проблема. Ще трябва стабилно да се подреди и да се изкарат масите и ще и ОК. Трафа излъчва като луд, ще трябва да го позакрия с малко ламарини ...
Разкарай всички кабели.Сложи една точка при големите кондери и я направи маса с болт и няколко медни куплунга.От нея ще извадиш масите за платките ,масите за говорителите,Масите от оов на на амповете/ще ги разделиш в самите платки/ заедно с масите на входовете и отново ще ги свържеш в общата маса.Екранираните кабели за входовете ще ги прекараш само от едната страна на на тороида.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 10:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на всички за помощта.

Малко трудно ще извадя масата на обратната връзка при този дизайн на платкатаSad но ще направя опит.

Идеята с болта ми се върти из главата доста отдавна , но не бях сигурен дали ще стане толкова добре колкото със спойки ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rusin Atanasov
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 20, 2005
Мнения: 320
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 11:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

С болт е по - лесно от колкото да запояваш много проводници в една точка защото нама да е само една точка Smile . После няма да ти е трудно да си играеш с масите до като им намериш място
_________________
Made in home!


www.opelclub-bg.com/forum
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Miroslav Danov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 15, 2005
Мнения: 459
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 12:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук дискутират за звезди,болтове и т.н.:
http://www.diyaudio.com/forums/showthread/t-89127.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 12:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

...

Последната промяна е направена от Removed на Чет Ное 30, 2006 8:23 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rusin Atanasov
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 20, 2005
Мнения: 320
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 2:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако свържеш масата с "нулата" и в един момент обърнеш щепсела тогава фазата е галванично свързана с маса. И най-малкият проблем ще ти е брума в усилвателя Smile
_________________
Made in home!


www.opelclub-bg.com/forum
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Miroslav Danov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 15, 2005
Мнения: 459
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 2:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Някои от чуждестранниците свързват земята от щепсела (жълтото) към шасито, а шасито през успоредно свързвани резистор 100ома и конд. 100нф към централната звезда. И въобще, с шасито трябва да се внимава за лупове.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Полупроводникови усилватели Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31  Следваща
Страница 28 от 31

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.11 секунди